Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 186

Tema: Izbira kalibra

  1. #141

    Privzeto

    Pero 223 je zakon!

  2. #142
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ppc je pa pred zakonom

  3. #143

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    "Fantje, mislim da vem kateri kaliber bom kupil. ...streljal z puško od prijatelja kal 223..."
    Dobrodošel v klubu "223", pa naj bo to zakon ali ne!!

  4. #144

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    "Vzamite v roke vojašli naboj in lovski naboj .223. Tulca se že na videz razlikujeta..."
    Ravnokar sem pregledal nekaj nabojev in imam občutek, da so vsi tulci enaki. Lahko, da to razliko kdo opazi, še bolj verjetno je, da jo marsikdo ne.
    Opazil sem le to, da se eni tulci bolj svetijo od drugih...

  5. #145

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Dobrodošel v klubu "223", pa naj bo to zakon ali ne!!

  6. #146

    Privzeto

    Sam kaj če bi ga res ustanovil hehehe

  7. #147
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Sam kaj če bi ga res ustanovil hehehe
    Ga pa 308 team prešiba :icon_:
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #148
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jaz bi 222rem ustanovil
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #149

    Privzeto kaliber .30 oz. 7,62

    Bom tukaj postavil vprašanje, ker je tema tako "univerzalna":

    - Kdo bi lahko kaj več svetoval o izbiri "short action" naboja v kalibru .30 - predvsem me zanima primerjava med .308W in 300WSM, oz. karkoli primerjalnega in splošno dovolj razširjenega, pa ne preveč potratnega glede količine smodnika (recimo MAX dovoljene polnitve do cca 60 grs) in uporabnega tudi za "long range" tekmovanja. Nekaj osnovnih info (največ za .308W) že imam, bolj me zanimajo primerjave ostalih z .308W glede padca krogle, njena občutljivost na vremenske vplive, končna energija le-te, ... hkrati uporabnost oz. prednosti/slabosti pri strelih na tarčo pri razdaljah recimo do 1000m.

    Vem, da ima Denis nekaj v kal. .300WSM, ne vem pa koliko je uspel testirati...

  10. #150

    Privzeto

    Živjo
    Nekaj smo testirali. Sako 85 stainless. Na tarčo sem najboljšo grupo dosegel z match kroglo,polnjeno na max mislim da nekje 64gr in sicer 11mm. Za lov uporabljam RWS EVO 11.9g tovarniško polnjeno. Prezadovoljen. Žival pada tudi na velikih razdaljah u ognju ali pa največ 10m še poteče.
    2 srnjaka lanjščaka na 210m eden padel v ognju drugi tekel še 10m. Srnjak 189m padel v ognju, srnjak 156m padel v ognju,lanska srna 289m padla v ognju. ob strelu lepo za plečko ni nikakršnjih potplutb ali pretiranih raztrganin,na manjše razdalje je zaradivelike brzine nevarnost da vsebino želodca pahne med rebri,mislim pa da je ta kaliber v osnovi za dolge strele med 150-350m,to je pomoje optimalna razddalja za ta kaliber. Z tovarniško RWS EVO 11.9 g ima pri nastrelitvi na 100m na 300m 34cm padca,kar pri mil dot križu ne predstavlja težav.Začetna energija pa je 5146J Upam da mi uspe ta teden sprobat na kakem pujsu ali jelenjadi, da vidimo kako se obnaša na večji živali. lp
    veliko sreče pri izbiri kalibra.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •