Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Norma Jakt Match, poln plašč

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Meni pa še vedno ni povsem jasno,ko nekdo reče da ima puška raztros 2cm,kaj to pomeni?
    Ali to pomeni da je puško sprobal iz naprave za nastrelitev ali sam?
    Namreč mislim, da ga ni strelca, ki bi bil povsem miren.
    tudi jaz sem mislil tako dokler nisem sprobal kolegove puške na strelišču sem uporabil njegove normine original naboje in svoje naboje(lastna polnitev) pa sem zapovrstjo sestrelil njegovih 20 in svojih 15 nabojev pa so bili vsi zadetki v premeru 1,5cm(po pet nabojev v tarčo).
    tako da sem ugotovil da je veliko pomembno od orožja.

  2. #12

    Privzeto

    RWS jagd match naboji v kalibru 7x64.
    Imajo jih v Lovcu nasproti hotela Lev. Mislim pa, da so celo cenejši od Norme.
    L.P.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    rws je itak pika muha smrt:icon_:

  4. #14

    Privzeto

    V ceni posebno pika muha,ob dosti EURjev!

  5. #15

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Meni pa še vedno ni povsem jasno,ko nekdo reče da ima puška raztros 2cm,kaj to pomeni?
    Ali to pomeni da je puško sprobal iz naprave za nastrelitev ali sam?
    Namreč mislim, da ga ni strelca, ki bi bil povsem miren.
    Ne gre toliko za mirnost strelca, kot za mirnost podlage. Če puško lepo podložiš z vrečami peska pod kopitom spredaj in zadaj, ti mora sama ležati točno v tarči, potlej samo še prisloniš ramo in začneš vleči sprožilec - pok. In tako narediš grupo. Ne vem koliko sam prispevam pri rastrosu, nekaj gotovo, samo dosegam grupe tudi pod 15 mm.

    Praviloma lahko tako dosegaš manjše grupe, kot če imaš puško trdo vpeto v napravo za pristrelitev.

  6. #16

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave

    Praviloma lahko tako dosegaš manjše grupe, kot če imaš puško trdo vpeto v napravo za pristrelitev.
    Zakaj pa to? Sicer sam nimam ne vem kakih izkušenj s tem, je pa mi logično, da je puška trdno vpeta bolj fiksna in bi morala bolje pokazati sam raztros puške, kot pa v primeru ko je dobro podložena, saj prav gotovo kak mm vpliva strelec.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    RWS jagd match naboji v kalibru 7x64.
    Imajo jih v Lovcu nasproti hotela Lev. Mislim pa, da so celo cenejši od Norme.
    L.P.

    Teh nabojev menda že par mesecev ni več na zalogi in tudi jih verjetno nikoli več nebo.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa to? Sicer sam nimam ne vem kakih izkušenj s tem, je pa mi logično, da je puška trdno vpeta bolj fiksna in bi morala bolje pokazati sam raztros puške, kot pa v primeru ko je dobro podložena, saj prav gotovo kak mm vpliva strelec.

    lp
    Puška se drugače obnaša(vibrira) sama, kot če je nanjo privijačeno 10 kg železa.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    sam s svojo in očetovo puško naredim grupo s 308win 3strele pod 2cm,vendar z lovskimi kroglami.Razmišljam pa, da bi nabavil sako range 8g ali pa super range 6,6g.
    Precej diši pa mi tudi norma diamond line al pa golden target.Dvomim pa, da bom kaj bolj zadel,ker je zelo redko na našem strelišču brezvetrje.

  10. #20

    Privzeto

    Poskusi z match naboji kateri imajo krogle siera match king, Nosler HPBT.....168 grs ali pa 175grs. Ta teža krogel naj bi bila najprimernejša za streljanje na 100 m 308 win kalibru. Za dalješe strele pa krogle teže 190 grs in naprej.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •