Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Norma Jakt Match, poln plašč

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Kudu razmišljaš pravilno 168 grain krogla je trenutno najboljša izbira za 308.

    Od tovarniških imaš tukaj klasičen norma match ali Diamond line (meni osebno ni všeč) najboljša pa je seveda domača ladunga z Sierro ipd kot je že rekel Kudu. Lahko probaš tudi dražje krogle od Bergerja ali pa kako Lapuo vendar so tukaj za nas te minimalne nianse nepomembne.

    Pomemben je tudi tip smodnika in pa netilka vendar te razlike opaziš šele ko veloko polniš in testiraš. Včasih lahko samo netilka prinese nekaj mm razlike v raztrosu.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  2. #22

    Privzeto

    Zdravo,

    Tudi sam iščem podobno kroglo v kalibru 243 Win. Potrebujem namig za nabavo krogle s polnim plaščem za lov na lisice in jelene v obori.

  3. #23

    Privzeto

    Včeraj sem na strelišču testiral več različnih domačih polnjen s kroglo Nosler HPBT 168grs. Najboljše se mi je obneslo polnjenje N150-44grs.Netilka cci bench rest, trije zadetki ena luknja premera 11 mm.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    kudu ena luknja je 7,62mm

  5. #25

    Privzeto

    Točno tako, toda pri treh strelih sem jo malo povečal na 11 mm, še vedno pa je samo ena luknja. Ni pa okrogla je bolj ovalne oblike in najdaljša razdalja v tej luknji je 11 mm.

  6. #26

    Privzeto

    Kudu,malo bi lahko poslikal test,tarčo..pogoje streljanja(Žakelji,stojalo...itd)!

  7. #27

    Privzeto

    Kar se slik tiče, jih ne znam spravit na forum, je pa za menoj streljal še kolega v isto tarčo, tako da ta tarča ima še dodatne strele. Bom pa v naslednjih dneh ponovil vajo, takoj ko nafilam novo serijo nabojev. Streljal sem iz naslona spredaj in zadaj (vreče z rižem). Puška je pa Baser R93 Profesinal-camo z varmint cevjo. Proženje predelano. Optika Z6i 2-12x50
    Pošlji mi mail na z.s. pa ti pošljem slike.
    L.p.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •