Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 136

Tema: Kaj uporabljamo za lov

  1. #121
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Veliko jagam lisice in občasno se zgodi, da strel ne opravi tako, kot bi si želel in se potem ranjena zavleče pod kak štor ali kaj podobnega. Tam s puško tudi blizu ne prideš. S pištolico to rešiš takoj. Enako je uporabna pri kunah, ki se skrijejo v kakšno razpoko.
    Uporabil sem jo že pri več kosih srnjadi, tudi pri nekaj povoženih, pa pri enem ozimcu. Treba je le natančno pomeriti, kar na nekaj metrski razdalji ni težko. Seveda, če je ne držiš prvič v rokah.
    Pa še to: strelivo v tem kalibru je tako poceni, da si z nekaj € lahko privoščiš veliko treninga.

  2. #122
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ranjeno žival sem vedno pokončal s strelom v vrat ali glavo s puško. S knikanjem žival samo umrtvimo, ostane pa živa še nekaj časa. V klavnicah NE smejo streljati živali v tilnik pač pa v čelo.
    Marsikdo ne zmore prerezati srni vrat in mu pride prav pištolca. Jaz si je ne želim ...
    Last edited by detel; 21. November 2012 at 19:25.

  3. #123

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ...S knikanjem žival samo umrtvimo, ostane pa živa še nekaj časa. ...
    Tole me pa zanima. Sam sem bil prepričan, da s prekinitvijo celotne živčne povezave možganov s telesom naredimo najhitrejšo smrt, oziroma omogočimo najhitrejše nezavedanje možganov o dogajanju s telesom.
    Sedaj pa eni pravijo, da rane, ki jih povzročijo s kroglo opravijo več. Celo pri strelu v vrat, kjer ciljamo na isto točko kot pri knikanju. S tem, da smo z nožem definitivno v živčnem kanalu hrbtenice, krogla pa ni rečeno, da prekine celotno hrbtenjačo, z 22lr je to še celo najmanj verjetno.
    Res me zanima, kje se motim.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #124

    Privzeto


    To je slika človeških možganov, a kot vem, v skupini vretenčarjev smo s srnadjo skupaj in ni bistvenih razlik. Področje označeno s številko 7 je podaljšana hrbtenjača, ki jo znanost opisuje tako: je spodnji del možganskega debla, v katerem so centri za avtonomne funkcije, kot so dihanje in kontrakcija žil. Pomemben del podaljšane hrbtenjače je srčni center, ki nadzoruje bitje srca. Deluje tudi kot posrednik na poti med hrbtenjačo in možgani.
    Možgani pa po razdelkih funkcionirajo takole:


    Vsi pa vemo, da zelo neradi streljamo v glavo, saj imamo potem lahko težave s komisijami za kategorizacijo, če tja privlečemo razbito lobanjco in čeljust v kosih.

    Zato se v praksi največ strelja v vrat, kjer pa hitro lahko samo preluknjaš goltanec in vse ostalo preden zadeneš hrbtenico, še sploh, če je žival v kakšnem čudnem položaju.
    In res ne vidim, zakaj bi pri prerezanju hrbtenjače (knikanju) bila samo omamljena, pri strelu v vrat pa mrtva?


    In ja, vse omenjene variante sem moral v praksi že preizkusiti. Od strela v vrat, v lobanjo, prerezovanja vratu in knikanja.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #125
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sršen, tako so me učili pa tudi prebral sem. Ne govorim na pamet. Pri strelu v vrat z LOVSKO puško pride do šoka in izkrvavitve, a ne...

  6. #126

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Sršen, tako so me učili pa tudi prebral sem. Ne govorim na pamet. Pri strelu v vrat z LOVSKO puško pride do šoka in izkrvavitve, a ne...
    Če je bila žival že ranjena, na šok kar pozabi! Izkrvavitev pa tudi traja in je torej vseeno, če ji vrat prerežeš.
    Strel v vrat je uspešen samo v primeru, da popolnoma prekine hrbtenico in s tem hrbtenjačo, torej naredi popolnoma isto kot knikanje. Vse ostalo, ko strel ni tako natančen, je samo podaljševanje agonije živali. Ji privoščiš?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #127

    Privzeto

    Glede na to kolikokrat v življenju povprečen slovenski lovec knika in s tem pridobiva svoje izkušnje, je večja verjetnost da z pištolo primernega kalibra zadene hrbtenico v vratnem predelu, kot pa z nožem najde pravilno mesto vboda.
    Sem na lastne oči videl in poslušal kaj se je dogajalo z junico ko je bilo potrebnih kar nekaj poizkusov da je knikanje uspelo, mi je bilo presneto žal da tistikrat nisem imel pištole pri sebi.

  8. #128
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Mene osebno ne moti če nosi kdo ta "podaljšek" s sabo na jago. Ne me pa jeb.. pol na jagi k spusti 30 šusov tja u 3 piz.. mat...., pa ko jih gledam kako to "stvar" pol valajo po rokah u gruči ljudi češ "lej kaj mam". Meni služi nož že celo kariero in verjamem da mi bo še naprej.
    Sem bil lani na enem pogonu kot gost. Domači lovec je po malici izprašil kakih 6 strelov s svojim kanonom (colt) v grm ob koči. Par minut prej je tam za grmom opravljal malo potrebo lovski gost . Nimam besed....

  9. #129
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Vsi tisti, ki s puško niste sposobni oddati smrtni strel divjadi oz. lovnim zav. vrstam, tega zagotovo ne boste sposobni s kratkocevnim oro?jem, da o hladnem orožju ne izgubljamo besed.
    Bolje z vse bi bilo, da bi svoje umetnije izvajali na streliščih in tako prihranili veliko muk in agonije živali, odvzem pa prepustili za to usposobljenim.
    Amen

  10. #130
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Bolje z vse bi bilo, da bi svoje umetnije izvajali na streliščih in tako prihranili veliko muk in agonije živali, odvzem pa prepustili za to usposobljenim.
    Amen
    Predvidevam da si kot veleum med te usposobljene postavil sebe?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •