Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 136

Tema: Kaj uporabljamo za lov

  1. #81
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    V opremi se lahko najde tudi kvalitetna naglavna svetilka, ki je, če nimaš dodatne roke, ki bi ti držala ročno baterijo, nepogrešljiva pri trebljenju v nočnih razmerah.
    Opis ene od kvalitetnejših naglavnih ali čelnih svetilk najdete na http://www.strelskikluborto.org/feni...a-z-230-lumni/

    Every time I feel the spirit

  2. #82
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Zanimiva zadeva, ampak mislim da je za potrebe trebljenja še vedno bolj praktična ena običajna led naglavna svetilka, ki gre dobesedno v žep. Pa ne da bi imel ne vem kakšne izkušnje z nočnim trebljenjem, ampak čist po kmečki logiki. Verjetno je pa takšna svetilka idealna za (kot tudi piše) profesionalno uporabo, tam dvomim da ga lahko serješ z nekimi za v žep izvedbami.

  3. #83
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Citat Heretic je objavil: Pokaži objave
    Zanimiva zadeva, ampak mislim da je za potrebe trebljenja še vedno bolj praktična ena običajna led naglavna svetilka, ki gre dobesedno v žep. Pa ne da bi imel ne vem kakšne izkušnje z nočnim trebljenjem, ampak čist po kmečki logiki. Verjetno je pa takšna svetilka idealna za (kot tudi piše) profesionalno uporabo, tam dvomim da ga lahko serješ z nekimi za v žep izvedbami.
    Je kar dobro napisano, za kakšne (profesionalne) namene se lahko uporablja. Trebnljenje je le ena od možnosti. Sicer pa je tako, kot pri vseh stvareh - za malo denarja je malo muzike (ki ni vedno slaba). Za dobro kvaliteo je pač treba odvezati mošnjiček.

    Sam sicer uporabljam naglavno svetilko za 12,00 €, pa sem še vedno živ :angel2:
    Every time I feel the spirit

  4. #84
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    (Takrat, ko sem dajal gor slike bi lahko dodal še vse ostalo, kar imam, a ne )

    Browning X-Bolt .308Win z daljnogledom Minox 3-9x50, za vso veliko divjad,

    srbski M-56 .22LR, brez optike, za lisice in šoje,

    dvogled Sanju 7x42WP,

    nek x nož za 15€ (začuda brije),

    luč Led Lenser P14 (bo treba tudi nekaj naglavnega nabavit),

    poln nahrbtnik šare, da ne grem prehitro v hrib

    in še leskova ranta služi kot bipod in za odmikanje vej, ki visijo na poti.


    Me ima da bi arzenal razširil še za kak karabin...

  5. #85
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Češka bokarica 7×57R/12

    Crvena Zastava 7×64

    Nahrbtnik poln stvari (vrečka,voda brisačke,...)

    Nož... pa še kaj bi se našlo

    Pa še slika "nove" zveste! Kvaliteta bolj slaba...
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  6. #86

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Jaz uporabljam večino časa bokarco 7X57R/16 borovlje, v zimskem času pa večino karabin 8X57 mauser. Zmerom imam seboj nahrbtnik, kjer imam notri nož, vrečke dekno in en star povšter. Daljnogled, palico in žepno svetilko. Seveda primerno obutev. Vse lovske obleke imam v zeleni barvi. Vedno imam seboj klobuk. Če grem lovit malo pernato divjad vzame 16/16 ali 12/12

    lp

  7. #87
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Jaz pa uporabljam blaser r93 prof, imam 3 cevi (9,3x62, .300wth mag in .300win mag) ne vprašat zakaj-manija pač... optike imam od S&B 5-25, zeiss 1,1-4 in aimpoint... dvogled uporabljam leica 8x56, strelivo samo kar sam napolnim. Pred nekaj leti sem si kupil en fajn usnjen nahrbtnik, ki je vedno z mano, not vcasih najdem kej kar sm ze zdavnaj odpisal za izgubljeno... obutev mam najraje od meindla, obleke pa različno...

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Fotru si pa pustil Zastavo ?

  9. #89
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Fotru si pa pustil Zastavo ?
    Ne on ima svojega Blaserja... Ma stalno pravi, da mu ga je škoda za na lov, ker ga bo uniču... Pol sm mu pa kak mesec nazaj reku da mu ga bom jaz polomu če ga ne začne nosit, pa zgleda da se je malo ustrašu

  10. #90

    Privzeto

    Blaser R93 luxus 308w + Swarovski 3-12x50, Blaser R93 professional 30-06 + Blaser hit point pro + match kanalirana cev 222rem + Swarovski 6-24x50, CZ hamerles 16;16, dvogled Leica 8x32.

Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •