Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314
Rezultati 131 do 136 od 136

Tema: Kaj uporabljamo za lov

  1. #131
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ne, take kot si ti, ki so v življenju uplenili par nutrij in skoraj enega (1) srnjaka (če ne bi pozabil odkočit).

  2. #132
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Muskontar, bi se spustil v spetir s tabo, pa so me na sreco izkusnje naucile da v prepiru z omejenim ne morem zmagat, ker prvi ima izkusnje, tako da mu zmaga ne uide.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #133
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Res bi bil problem, saj je tvoj top line pod mojim bottom lineom.

  4. #134

    Privzeto

    Otroc gmh! Ta star in ta mlad!

    Ja Muzikant, delno imaš prav.
    Kajti predvsem za kratkocevno orožje velja, da je potrebno veliiiiko vaje za dobre zadetke. Malo je takih, ki z njim dovolj vadijo in lahko oddajo zanesljiv strel. Tudi sam se ne štejem mednje in se svoje slabe usposobljenosti zavedam. Pa to ne pomeni, da na tarčo ne zadevam centra! Ga kar. A strel na žival, ki poskakuje in teče proti tebi je čisto nekaj drugega. Tam je puška najprimernejša.
    A zakaj pa zagovarjam knikanje? Iz vzrokov, ki sem jih že navajal in predvsem zaradi varnosti.
    Enkrat samkrat sem od blizu oddal usmrtilni strel na mladico. V vrat. Ko sem videl, kaj je krogla .357 mag naredila za njo, sem bil zelo vesel, da kaj od tistega materiala ni priletelo nazaj v mene. In kaj bi bilo, če bi bil kaliber še močnejši, puškin?
    Nimamo povsod nekaj metrov globoke rahle zemljice brez kamenja, da bi to počeli brezskrbno. Pri nas imaš kaj hitro kakšen zoprn rikošet!

    Detel, o tistem modelu, ki ga opisuješ, pa škoda besed. Tvoj komentar je pa ravno tak, kot bi bil proti Audiju, ker je en kreten z njim zganjal neumnosti po cesti.
    Edina normalna reakcija pri takem dogodku je takojšnje ukrepanje, prijava in odvzem orožja! Ja vem, v gostih, lažna solidarnost in podobne kozlarije so naš vsakdan.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #135
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Vsi tisti, ki s puško niste sposobni oddati smrtni strel divjadi oz. lovnim zav. vrstam, tega zagotovo ne boste sposobni s kratkocevnim oro?jem, da o hladnem orožju ne izgubljamo besed.
    Bolje z vse bi bilo, da bi svoje umetnije izvajali na streliščih in tako prihranili veliko muk in agonije živali, odvzem pa prepustili za to usposobljenim.
    Amen
    Kakšna tečnoba!
    Moral bi se imenovati Godrnjavko in ne muzikant. Poskusi enkrat vstati z desno nogo!

  6. #136

    Privzeto

    Morda je za popolnoma novo temo, če je tako naj administrator premakne.

    Kaj uporabljamo za lov ... no in se je začelo z orožjem. Mene pa malo zanima posebna oprema. Glede na zadnje tragične novice, me v bistvu zanima kako je kaj z opremljenostjo "gorskih jagrov". Mislim predvsem samovarovalne komplete, dereze, cepine ... torej opremo, ki jo imajo planinci v zimskem času za varno gibanje v gorah.

    Glede na to, da gre v primeru planinarjenja ali gamsjega lova za isto stvar - gibanje v gorah, se mi zdi smiselno imeti tudi kak poseben pripomoček, ki dodatno pripomore k varnemu gibanju.
    Ali se motim in je taka oprema samo za "tiste ki ne znajo"?

Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •