Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 136

Tema: Kaj uporabljamo za lov

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Kaj uporabljamo za lov

    http://lov.mojforum.si/lov-about1207-0.html

    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Lepo pozdravljeni.

    Kar nekaj časa sem se odločal, ali naj napišem to ali ne. To pa zato, ker ne bi rad, da bi prišlo do tega da bi se kdo samo hvalil kaj ima in kaj uporablja za lov.

    Še enkrat naj povdarim, da je to čisto samo iz radovednosti in da si naredim sliko kaj uporabljamo na lovu.

    No jaz bi sledeče vprašal vse uporabnike foruma.
    Kakšno puško, streljni daljnogled, dvogled, spektiv, daljinomer, nož in še kaj uporabljate?
    Predvsem znamka in model.

    Še enkrat bi vse opozoril, da je to čisto iz zanimanja.

    Jaz bom odgovoril kot drugi, da ne bi bilo mišljeno da se kdo samo s tem hvali.

    P.S. polek tega pa bi administratorja prosil, da če bo presodil, da je tema zašla iz vode (preveč hvaljenja, zaničevanje drugih ali kaj podobnega), naj temo zaklene!

    Gebirgsjaeger
    Citat zlatorog je objavil:
    Gebirgsjaeger, najbolje bo da ti začneš, se bo potem še kdo "skorajžil". :wink:
    Citat diver je objavil:
    Uporabljam Češko Zbrojovko model CZ 555 v kalibru 30.06 in strelnim daljnogledom Bushnell Trophy 1,5-6x44

    Zadovoljen pa sem predvsem z njeno natančnostjo.
    Citat pumpa je objavil:
    če te že zanima.
    za lov uporabljam dvogled znamke optolit 7×42, včasih pa od očeta 7×42 swarovski slc, se malo bolje vidi v mraku.
    (vendar nastane problem ko z dvogledom vidiš in oceniš z dalnogledom na puški pa ne vidi dovolj dobro)
    za srnjad imam243win. štajer jagdmatch in enogled swarovski 6-24×50(plex)vendar je križ za strle v mraku slabo viden.
    za jesensko jago pa imam zastava 308win in swarovski 3-12×56 a4 križ ter dodatni tubus znamke dohter 1,1-4×24.
    nož imam pa VICTORINOX 12cm
    fotoaparat panasonic lumix fz5
    pa golf 2 disel
    pa leskovo palco cca1,7m
    pa pajkov klobuk 56
    za vse naštete zadeve je odvisno kakšno mnenje ima določena oseba, za vse ostalo itak jamči firma sama.
    pri lovu pa mi je najbolj pri srcu (fz5)
    pa dober pogled
    :mah:
    Citat teohafy je objavil:
    Večinoma jagam s Crveno zastavo 7x64,swarowski habict 6x42, dvogled nikon 7x50, jeseni pa z češko bokarco 7x57/16 bushnell banner 3-9x40, ali pa z boroveljsko petelinko (piks) 9,3x72R/16 z zeiss 4x32. Vse križe imam 4a.
    Citat mprimoz je objavil:
    suhl driling 7x65r 16/16,kahles 4x32, dvogled x firma 7x50, zelen švicarski nož :wink:
    Citat Ganges je objavil:
    Njaveč Zastava 30-06 brez naprožila, strelni daljnogled Swarovski Habisht 6x42, dvogled Swarovski 7x42GA, nož ne vem kateri, klopuk Pajk, čevlji katere nanese, avto Golf III Diesel, pištolo imam zelo redko s sabo, nasmešek na ustih,... :D
    Citat zlatorog je objavil:
    Največ jagam z Tikko T3 Lite Stainless v cal. 308 win. gor je Bushnell Elite 4200 2,5-10x50 z 4A križem in osvetljeno piko, tudi dvogled je "Buši" in sicer Legend 8x42, nož je ponavadi "švicar", na skupne love pa ponavadi vzamem še KO Glock 17, imam tudi staro Čehinjo ki pa je zadnje čase bolj kot ne v omari.
    Citat veper je objavil:
    Karabinka Predzeče 44 8x57is ,Bushnell 3-9x50 Banner,obvezni švicar ,čevlji peko 44,za iskanje zastreljene divjadi pa še Bavarec Dik,ki mu občasno pomaga istrski resavec Aron in Taurus 44 mag, Ruski daljnogled (pretežak vendar kvaliteten) in predvsem zeleno srce 8)
    Citat dolgin je objavil:
    Od orožja je največ v uporabi home production karabinka .308 z kahlesom 1.5-6x42 z piko,dvogled bushnel,nahrbtnik (v njem obvezno vrv,večji nož,do dve vrečki,"prva pomoč" od Lepenke d.o.o (wc papir) in samo del prave prve pomoči (kak povoj,flajšter...)),"ta zelen" švicar,Pajk na glavi, na nogah pa Gojzar Žiri! Skoraj vedno me pa na lovu spremlja tud kamera......

    lp
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Lepo pozdravljeni.
    od petka, sem komaj danes prišel do računalnika, saj sem imel druge obveznosti.
    Jaz predvsem uporabljam Sauer 202, cal.308 in gor Zeiss 8x56, ter Mannlicher pro hunetr cal. 30-06 z daljnogledom Zeiss 6x42, dvogled Zeiss 8x40, nož švicar zelen ali puma, čevlje 46-47.
    Poleg vsega naštetega še nahrbtnik, 1,94cm višine in 120 kg.
    Vse to gre še zdraven.

    No želim vam lep dan, dober pogled in ravne cevi.

    Gebirgsjaeger

    P.s. Predvsem me je zanimalo kaj kdo ima, da si naredim sliko slovenskega lovca (forum).
    Citat hl je objavil:
    Češka kombinirka 7/65R, namontiran Bushnell 3-9x50 Legen, nož neznane znamke dvogled Sanju in zvestega PREPELIČARJA SERCA.
    LP
    Citat Petjal'n je objavil:
    pri meni pa takole:
    ruger m77 mark 2, v cal.: 300 winmag, namontiran pa Bushnell 3-9x 50 banner.
    Za pogone pa uporabljam remington model 750 woodsmaster v cal.:308 win. Včasih vzamem s sabo še Ruger GP 100 357 mag.
    svetilka:mali Led lenser (dioda), v ruzaku še maglite, kakšna vrv plastične rokavice, kakšen vžigalnik,hansaplast,šilce žganja, rez. nogavice, volnena kapa, pa malica seveda,na glavi pajk, na nogah alpina hunter gojzarji ....in to je to.
    Citat zverina je objavil:
    Štajer manlicher 30-06, DK krogla čez leto z kahlesom 3-10x50 za jesen in zimo Blaser R93 308 krogla Mega in Failsafe z banerjem 4-12x40 in elite 4200 1,25-4x24. Za perje TOZ 35 in fiočija HV noter.

    Dvoglet Buši 10x42

    Batovci zeleni ene superge pa gojzarje od alpine

    Hlače olivno zelene one k jih dobiš v army šopu, razne puloverje obvezna debela rjava volnena jopa doma štrikana in pa brezrokavnik ne sme manjkat. Zadnjič me je kolega tako skurcal da sem si kupil sedaj olivno zelenega.

    Po žepih lateks rokavice in nekaj špage pa robčke za hitre primere.

    Ruzak poln krame špage papirja vrečk šnopca nožev.....

    Nož obvezno z fiksnim rezilom za salamo in kruh je lahko tudi poklopen. Jih imam ene 15 tak da firme ne bom našteval.

    To je to :wink:

    Aja pa pomočnika Bellota za jesen ti. nemški lovski terier
    Citat kuje je objavil:
    Od orožja uporabljam repetirko Steyr Manlicher Classic v kalibru 308win.Na Eaw montaži je montiran Swarovski PVI-2 3-12X50.Na tej optiki uporabljam Hornady Light Magnum s kroglo interbond 9,7g.Od petka pa imam montirano mojo novo pridobitev.To pa je Kahles CSX 1,1-4X24.Na tej optiki pa bom uporabljal Geco tm 11g ter Norma Nosler Partition 11,7g.Dvogled pa Swarovski EL 8,5X42.Zraven še sodi švicarski nož,palica,nahrbtnik v katerem je maglite,vrv,drek rolca,vrečke,lateks rokavice,nož za base.Tudi kakšna knjiga se včasih najde.Za malo divjad pa Suhl Simson hamerles 12/12.Od obutve pa gojzarje Scarpa Ladakh ter Tigar batare.Cote pa so največ zelene,rjave za pirš pa tudi vedno pogosteje kaj oranžnega!
    Citat ricmnc je objavil:
    lep pozdrav vsem! :D
    naj se najprej predtavim: jaz sem RICMNC, lovec in fotolovec, gobar in zelo radoveden za vse kar spada k lovu!
    naj prej povem, da sem lovec, a nimam še svojega lovišča in torej hodim na lov z prijatelji-lovci, ko me povabijo.
    doma pa imam na razpolago daljnogled leica 10x42 geovid z razdaljemerom, enocevko-risanico baikal v kalibru .30-06 s fiksnim daljnogledom 3-12x56 s osvetljenm nitnim križem, novo karabinko cz 550 mc v kalibru 308w z daljnogledom meopta 6x42. na lov pa vzamem še nož, vrvico, vžigalnik, vrečke, svetilko, klobuk, malico, kaj za dež, nogavice. palice pa nimam.
    lep pozdrav in dober pogled!
    Citat .243 Win. je objavil:
    Zdravo!
    Pri lovu uporabljam krajnski karabin .243 Win. z daljnogledom Kahles 6x42, češko bokarico 7x57R/16 z optiko Kahles 6x42 in menjalnimi cevmi 16/16, ter ruski hamerles 12/12 (petelinka).Za opazovanje imam daljnogled Swarowski 7x42 GA, če je pa kaj za odrezat mi pa dobro služi švicarski nož Victorinox.

  2. #2

    Privzeto

    no pa se jaz 1 je bila zastava223 rem model m85 z optiko bushnell fiksna montaza.
    2 od pokojnega oceta hamerles 16/16 .
    3kombinirana puska ?z zh234 7x57r/16 z ulozno cevjo 22MAG
    4od oceta MK hermes z optiko
    5od očeta risanica 9,3x62 suhl
    6od očeta driling 16/16/7x65 z optiko4x32 suhl

  3. #3
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Za lov uporabljam sledeče:
    -karabin CZ "štuc" v kalibru 7x64, gor je montiran hunter 3-9x40, sposojena od očeta, z njo jagam skozi vse leto
    -češka bokarica 16/7x57r,gor je montiran Zeiss 4x32 imam jo za skupne love,
    -za čakanje lisice hamerles 16/16
    -za polski lov, race itd pa menjalne cevi za bokarco 16/16
    -nož je švicar, pa še en za katerega ne vem firme, razen tega da je bil drag, je veliko slabsi od prej omenjenega
    - dvogled je pa Hakko v povečavi 7x42
    - na lovu se spremlja moj štirinožni prijatel Kim, pasme beagle
    Z vsem sem zadovoljen, želim si pa svoj lasten karabin!!!
    Trotovšek

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Jaz uporabljam:

    Bokarico Betisoli 7x65/12 na novo namontiran Bushnell Banner 3-9x40
    Risanico Mauzer 7x64 gor je nek Zeiss 6x povecava
    Sibranco CZ Hemerless 12/12
    Patrone RWS kegelspic 10.5g na obeh puskah
    Sibre - karkoli samo da je primerne debeline. (zelo malo jagam malo divjad)
    Pipec nek swiss army knife - jager varianta
    Dvogled Sanju in pa obcasno Swarovc Habicht (prav nic boljsi od Sanjuta pa recte kar hocete kljub temu da je Swarovc mnooogo drazji)
    Pa ponavadi je z mano se moj "hudogriz" - Asta resasta jazbecarka ki nima smisla za hece...

  5. #5

    Privzeto Za Lov

    Lani sem jagal samo z dvema(ostale počivajo)
    - bikserca petelinka ( kahles 6 x 42 ), kalibra 7 x 57 r / 16
    - drilling 6,5 x 58r / 20-20, tudi petelinka ( zeiss 4 x 32)
    Letos bo potrebno še kaj močnejšega.

  6. #6

    Privzeto

    Jaz uporablam
    Češko bokarco 7x65R/16 rdeča pika
    karabin Zastava M70 308W Zeiss 6X42
    biksarica Puškarna Kranj 6.5X58R brez glaža
    bock šibrenica 12/12 neznane znamke
    dvogled Sanju 7X42 (sem razočaran)
    nož Falcon
    pes brak jazbečar


    Ostalo po potrebi
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #7

    Privzeto

    Jaz uporabljam
    Boroveljska bokerica 6,5x57R/16 swarovski 4x32 in menjalne cevi 16/16 od pokojnega deda
    Karabinka Puškarna Kranj 243win swarovski 6x42
    Sauer 202 kal.30-06 zeiss 3-12x56
    Boroveljska prelamača 6,5x68 swarovski 1,5-6x42
    Karabin Fanzoj 7x64 zeiss 1,5-6x42
    Suhl bokarica 12/12
    Dvogled swarovski slc 7x50
    Spektiv swarovski 30x75
    Nož švicarac lovski

  8. #8

    Privzeto

    jaz uporabljam:
    Karabin Mauser m98 v kalibru 6.5x68
    strelni daljnogled kahles 2.5-10x50
    dvogled Eschenbach 7x42
    spektiv norconia (do maja ga bo zamenjal swarovski CTC 30x75)
    ...........
    .......
    .......
    LEP POZDRAV!

  9. #9

    Privzeto

    Browning European, kal. 270 Win, Swarovski 6X42,
    Browning Bar II, kal. 30-06, Bushnell 3-9X42,
    Rizzini model 605, kal 12/12,
    Perazzi MX8, 12/12 (trap),
    Viktorinox (lovski),
    Dvogled Bushnell Elite e2, 8X42.
    Lp.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Jast pa imam naslednje orodje:
    1. češka kombinirka 7x57R/16 (očetova l. 68) zame kot ferrari med avti
    2. Zastava mauser 8x57JS (od starega očeta) zame kot hitri šarec
    3. SSSR Hamerles 16/16 (stara skoraj 60 let cevi kot nove, pojedla na miljavžnte doma izdelanih "nabojev", tudi od starega očeta)

    Jast pa bi zase potreboval kak karabin štuc varjante, za po skalah in robidi. Če ga ma kdo viška....kupim.

    Drugače pa puške zame neprecenljivih vrednosti!!!

Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •