Stran 7 od 16 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 160

Tema: Lovske salame in klobase

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Salame, ki smo jih včeraj naredili, sem dal v temen in vlažen prostor. Danes sem jih pregledal in ugotovil, da se je na njih nabrala nekakšna rosa. Je to v redu? Je preveč vlage v prostoru?

  2. #62

    Privzeto Salame

    Ja preveč vlage, predvsem pa premalo zračen prostor - zrak mola krožit.

  3. #63

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Salame, ki smo jih včeraj naredili, sem dal v temen in vlažen prostor. Danes sem jih pregledal in ugotovil, da se je na njih nabrala nekakšna rosa. Je to v redu? Je preveč vlage v prostoru?
    Nabavi si vlagometer! Drži vlago med 60 in 70. Uravnavaš jo s kroženjem zraka!

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    O vlagomeru sem že razmišljal, sedaj bom v kleti odprl vrata za 10 cm. Prepiha pa ne sme biti,ne?

  5. #65

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    O vlagomeru sem že razmišljal, sedaj bom v kleti odprl vrata za 10 cm. Prepiha pa ne sme biti,ne?
    Če bo preveč prepiha se ti bodo prehitro zasušile po robu v notranjosti pa bodo mehke!

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kaj pa škaf vode, ki ga imam pod salamami? Ga dam vstran? Ni me doma zato ne kontroliram vsak dan.

  7. #67

    Privzeto

    Kmeni pripelji jih bom jaz kontroliral!

  8. #68

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa škaf vode, ki ga imam pod salamami? Ga dam vstran? Ni me doma zato ne kontroliram vsak dan.
    Mislim da če jih imaš v kleti, ki je dokaj vlažna in na njo ni vpliva kakšnega ogrevanja npr. centralne, potem je ta voda povsem odveč!

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Na salamah se je baje nabrala neka bela plesen, postale so tudi nagubane. Je to vredu?

  10. #70

    Privzeto

    Kolikor vem je bela vredu in je plemenita plesen. Zelena je hudič in pomeni kvar.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 7 od 16 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •