Stran 6 od 16 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 160

Tema: Lovske salame in klobase

  1. #51

    Privzeto

    Pri meni gre to tako:
    Pršute solimo: teža v kg+ dva dni! Samo prvi dan nasolim celega, potem pa samo ob kosti! Izrecno groba sol iz sečovelskih solin. Nič drugega. Potem prekadit, par ur na bukovem dimu, da se osušijo, nekaj dni -odvisno od zračne vlage na zraku, potem pa v papirnate škrtoce od krmilne in na podstrešje. Izgotovim jih cca 6-10 na leto domače pa tudi divje, brez problema. Glede dlake mislim da je to le vizuelna finta. Mi ogaramo use. Čene je preveč porkarije ko se pršuta lotiš.
    Klobase:
    2.5dag soli na kg
    1g popra na kg
    1dag sladkorja na kg
    1.8 česna na kg
    1dcl vina na kg
    Preverjen recept pranonota, do zadnjega para za prste obliznit. Česen strem v vino in ga pustim cca pol ure.Potem ga precedim in vino zlijem v maso. Špeh meljem na fi 4 meso pa na fi8. Če pa je masa od obreznin kralja živali pa vse skupaj na fi 6! Po 3 do 4 tednih niso več za kuhat, ker so presuhe, po 6ih tednih pa nož, pa na jago z njimi! Če se pokaže možnost- ni praksa dodam 1/7 domače ali divje koze. Okus je isti vendar kuhane klobase obdržijo lepo rdečo barvo(koza ne starejša od 3 leta)

    Salame:
    3 dag soli na kg
    1.5g popra na kg
    1 dag sladkorja na kg
    1,5 do 2,2 dag česna na kg (odvisno za kak okus je naročeno)
    1g celega popra na kg, ki da le vizuelno podobo

    Če je mogoče dodam čim starejšo divjo kozo vsaj 10+, vendar potem dodam na težo tivjačine še tretino špeha


    česen stisnem v nekaj dcl vina-
    (minimalno količino) in pustim max. pol ure potem paga precedim in vino vlijem v maso. Meso meljem na mreži fi 8, špeh pa na fi 12. Maso z rokami mešam toliko časa, dokler se na iztegnjeni dlani za dober polpet mase ne obdrži. Polnim v debele čreva, izključno naravna!
    Prekadim 3-4 ure, da osahnejo, potem pa na podstrešje in klet. Prenašam gor pa dol, po potrebi vlage!

    Nikoli nobenih težav! Sužim na nadm. v. 600m moram pa biti pazljiv na vlago. Od začetka do 85 proc. kasneje pa max75. Čene se pojavi bela muckasta plesen, kar je usodno, saj se spremeni v črno, ta pa pronica skozi črevo in ti zaj. okus.

    Upam da bo kdo vesel teh receptov, če pa kdo upa probat pa prosim da se oglasi! LP s primorske
    Last edited by kuscr; 14. January 2009 at 00:56.

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    11

    Privzeto

    Živjo!
    Kako je letos z suhomesnatimi izdelki?
    Pri meni se že ustrajno "kvarijo" na deščici namreč.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Hehehe suhomesnate dobrine uspevajo super, klobase, salame, šinki in krače so pri nam rahlo astmatične, zato jih imam lepo obešene na frišnem zraku...
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #54
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat kuscr je objavil: Pokaži objave
    Pri meni gre to tako:


    1dcl vina na kg...
    Če sem prav razumel in izračunal, to pomeni pri 20 kg mase 2 l vina. A vse zliješ na maso? Ali pa je preračunano še za vlaženje grl vseh prisotnih?

  5. #55

    Privzeto

    Zanima me, kako klobase shranite, ko so suhe. Ali jih date v skrinjo, v odo pa zmrznit, v mast, v kozarce? Slišal sem, da je dobro tudi vakumsko pakiranje pa potem v skrinjo.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  6. #56
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, kako klobase shranite, ko so suhe. Ali jih date v skrinjo, v odo pa zmrznit, v mast, v kozarce? Slišal sem, da je dobro tudi vakumsko pakiranje pa potem v skrinjo.
    Pri nas klobase shranimo tako,da jih vakumiramo!samo, da jih po vakumiranju ne damo v skrinjo,ampak v "malenkost" mrzlejši prostor(sploh poleti je to bolje)!tako,da se do sedaj ni bilo nobenih problemov--je vse šlo v "prodajo" na krožnik!pa tudi letošnje so OK---mjam:)

    LP
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  7. #57

    Privzeto

    Klobase zavijem v prozorno folijo in v skrinjo,salame pa bom ko bojo suhe vakumiral in v klet potem dal!

  8. #58
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Melbourne Australia
    Prispevki
    139

    Thumbs up Krajnske Klobase

    Here are a couple of photos of some Sambar and Domestic Pig (Venison and Pork ) Krajnske klobase a butcher made for us.!

    They taste even better than they look.!!!! :icon_:

    Cheers Hound Hunter.

  9. #59
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Send them over

    looks yummie

  10. #60
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Melbourne Australia
    Prispevki
    139

    Question Krajnske

    Well 206, Maybe we could do a trade ???
    A couple litres of some good Slovenian Plum Brandy and few good Lovske Salame. Do we have a deal.?

    Don't know how long these Krajnske will last, they taste so bloody good.! :icon_:

    Cheers Hound Hunter

Stran 6 od 16 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •