Stran 4 od 16 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 160

Tema: Lovske salame in klobase

  1. #31

    Privzeto

    dragan dodal si premalo slanine

  2. #32

    Privzeto

    dragan premalo slanine si dodal

  3. #33
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto 5 kg Slanine za Darka!

    Darko nije premalo Slanine.To je reakcija na promenu mesta-Iz hladnog u toplo.Zahvaljujuci slanini ostaju socne preko cele godine:icon_smile:.

  4. #34
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto > Recept

    Na smesu od 50 kg mesa od zacina ide!
    1 kg soli.
    Beli luka u prahu 350 gr.
    Aleva paprika slatka 600 gr.
    Aleva paprika ljuta 100 gr.
    Biber 200 gr.
    Secer 150 gr.

    Sve navedene zacine izmesati u toploj vodi.Izmesanu masu nasuti preko mesa i jos jednom sve dobro izmesati.Ako zelite tanke kobasice,koriste se tanka creva od Ovce,ako deblje-tanka creva od Svinje.Napunjene kobasice ostaviti na stapovima da se malo iscede od suvisne vode.Potom se nose u pusnicu.Vatra se lozi samo dva dana i to popodne,iskljucivo sa Bukovim drvetom.Posle dva dana ili dve vatre,kobasice se odnose i kace na hladno mesto sa dosta vetra,propuha ili sa malo vise strujanja hladnog vazduha. Za tako nesto je dobro koristiti tavan ili podkrovlje kuce.Ostalo sve cini vazduh i hladnoca,kobasice postepeno se suse i sazrevaju.Takve kobasice mogu se drzati na hladnom mestu i biti upotrebljive najmanje 6 meseci. Probajte pa se uverite u moje reci.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    macane tvoje dobrote zgledajo legendarno prooooooooosim lepo da prideš letos na KRKO da kako strokovno salamarsko rečeva. mislim da imaš kako skrivnost v žepu ki bi mi jo lahko zaupal
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  6. #36

    Privzeto

    Mogoče bi res lahko prišel, saj sem iz dolenjske vendar v dneh 16.,17.in 18. maja vsako leto pridejo lovski gostje iz Avstrije, kjer sem udeležen kot vodnik enega izmed gostov. Če prestavimo datum prihoda gostov te obvestim. Drugače pa se lahko tudi slišiva in vidiva izven konteksta srečanja foruma lov, saj robe še ne bo zmanjakalo do jeseni.

  7. #37
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat macane je objavil: Pokaži objave
    ... izven konteksta srečanja foruma lov, ...

  8. #38

    Privzeto

    Sorry nisem trako mislil kot je bilo mogoče razumeti!

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Za srečanje ob dobri salami sem vedno če me le povabiš pridem sigurno :icon_:
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  10. #40

    Privzeto

    Citat zverina je objavil: Pokaži objave
    macane tvoje dobrote zgledajo legendarno prooooooooosim lepo da prideš letos na KRKO da kako strokovno salamarsko rečeva. mislim da imaš kako skrivnost v žepu ki bi mi jo lahko zaupal
    Fanta tudi na Pohorju se spoznajo na SALAME- pazita, da ne postaneta sumljiva???
    lp

Stran 4 od 16 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •