Stran 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 160

Tema: Lovske salame in klobase

  1. #101

    Privzeto

    @cviček: hvala za nasvete!

    kot kaže sem zgrešil tam, da:
    - ni bil dovolj hladen prostor, kjer sem nasoljeval
    - nisem prelagal mesa, ampak sem ga kar pustil 7 dni
    - ga nisem opral prej kot sem ga dal v črevo

    Bom poskusil še enkrat po teh navodilih in upam, da uspe :)

    LP

  2. #102
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Še nekaj dodatnih pojasnil
    Voda, ki se nateče od mesa pri prelaganju vedno zlijem nazaj na meso. S tem ohranim željeno slanost, vendar tekočina ne sme biti sluzasta ( to so prvi znaki kvarjenja.)
    česen je res antioksidant, če ga zaužijemo surovega ali kot dodatek kuhanim jedem. Se pa stvar spremeni , ko ga " tenstamo " z mesom v razsolu, potem še v dimu ( posebno, če je dimljenje preveč intenzivno oz. dolgotrajno )
    Čas razsola : za vsak kg mesa 5-7 dni
    problem nastane največkrat pri šunki, ki teta 10-15 kg. Tukaj si lahko pomagamo z iglo in vbrizgavamo slanico , tako ,da dosežemo najgloblje dele šunke. Sam se poslužujem 25 cm dolge igle s katero grem ob stegnenici vse do krače. Količina vbrizgane 3-4% slanice je 100-150 ml. Čas soljenja pa s tem zmanjašamo tudi za polovico.

  3. #103

    Privzeto

    [QUOTE=cviček;64356]Še nekaj dodatnih pojasnil
    Voda, ki se nateče od mesa pri prelaganju vedno zlijem nazaj na meso. S tem ohranim željeno slanost, vendar tekočina ne sme biti sluzasta ( to so prvi znaki kvarjenja.)
    česen je res antioksidant, če ga zaužijemo surovega ali kot dodatek kuhanim jedem. Se pa stvar spremeni , ko ga " tenstamo " z mesom v razsolu, potem še v dimu ( posebno, če je dimljenje preveč intenzivno oz. dolgotrajno )
    Čas razsola : za vsak kg mesa 5-7 dni
    problem nastane največkrat pri šunki, ki teta 10-15 kg. Tukaj si lahko pomagamo z iglo in vbrizgavamo slanico , tako ,da dosežemo najgloblje dele šunke. Sam se poslužujem 25 cm dolge igle s katero grem ob stegnenici vse do krače. Količina vbrizgane 3-4% slanice je 100-150 ml. Čas soljenja pa s tem zmanjašamo tudi za polovico.[/QUOTE

    Vidim da je veliko pomembnih stvari , zato me zanima ali je pomembno tudi če je meso naloženo eno na drugo (ožja visoka posoda) ali pa mora biti zloženo kos poleg kosa (niska dolga) in če je narobe če pokrijem posodo z blagom (cunjo) .
    Še nekaj pri meni4-5 dan je bilo v posodi bolj suho na dnu malo mokro ali je to prav . Kakšne barve mora biti voda ki jo izloči meso ali ne sme biti nič na rdečo ?
    Mogoče malo butasta vprašanja , toda vsaka malenkost šteje, rad bi letos naredil brez lanskoletnih napak.

  4. #104
    bostjan Guest

    Privzeto

    Mi imamo posodi kjer so lahko 3 kosi lepo dani po podnu gor pa je kar nekaj plasti!Pokrito z rjuho ki je namenjena samo za koline!Posatvljeno ne na pre toplem ker voda postane prehitro sluzasta in je lahko okvara tu naj bo kakšna slabo ogrevana garaža ali podoben prostor vendar ne sme bit mrzlo ker se rasoljevanje rahlo upočasni!
    voda pa je kot neke sorte cviček!Bistra nikakor kalno mlečasta!
    Če je imaš premalo prevri v ponvi nekaj solene vode lahko dodaš česen pusti da se ohladi in jo zlij na meso!ne pozabit pa ga redno vsak dan premetavat (predevavat)!pa lepo mora dišat!!!
    Priporočam da debe kose pa lepo z brizgalko iglo in jih lepo napikaj kot je že nekaj o tem napisanega!
    Nepozabi voda se nesme vleč(biti sluzasta)

  5. #105
    bostjan Guest

    Privzeto

    Vsak ima pač svoj recept in iskušnje in prisega na svoje!
    Glavno je da uspe in na mizi diši
    ob njej pa vesli in zdravi uživamo
    še dolge dni!!!!

  6. #106

    Privzeto

    Citat bostjan je objavil: Pokaži objave
    Vsak ima pač svoj recept in iskušnje in prisega na svoje!
    Glavno je da uspe in na mizi diši
    ob njej pa vesli in zdravi uživamo
    še dolge dni!!!!
    Hvala bostjan vsi nasveti so zelo dobrodošli,več glav več ve.Če ima še kdo dobr nasvet naj kar napiše da bo še na moji mizi lepo dišalo.

  7. #107

    Privzeto

    Včeraj sem nasolil meso dodal tudi nekaj strokov narezanega česna malo popra mletega in v zrnih.Upam da je tako O.K.Skrbi me če je prostor kjer je meso 8 stopinj pretopel? Vsaka informacija bo zelo dobrodošla.

  8. #108
    bostjan Guest

    Privzeto

    Po moje je to ok temperatura !Zdaj pa ga vsak dan opazuj ko ga premetavaš!Čez kake 3 -4 dni pa če nebo dovoj rasola pa prevri vodo dodaj sol in če še kaj takega uporabljate dodaj lepo ohladi in vse skupaj gor polij!

  9. #109

    Privzeto

    Citat bostjan je objavil: Pokaži objave
    Po moje je to ok temperatura !Zdaj pa ga vsak dan opazuj ko ga premetavaš!Čez kake 3 -4 dni pa če nebo dovoj rasola pa prevri vodo dodaj sol in če še kaj takega uporabljate dodaj lepo ohladi in vse skupaj gor polij!
    Najlepša hvala bostjan.

  10. #110

    Privzeto

    Včeraj preložil v drugo posodo voda pokriva prvo vrsto mesa druga zgornja ni v celoti v vodi ( 4 kom kareja brez kosti po 1,5 kg in 4 vratovi 2,3 kg bol potlačeni skup v 2 vrste ,če bi zložil bol na komot bi prišli 3 kosi v vrsto ) voda videti kot cviček.
    Bostjan ali se kaj spoznaš na klobase in salame drugi tedan bom probal naredit.Lani prvič probal imal sem težave čimbolj trdo napolniti klobase ali obstaja kakšen trik ali je vse v kilometrini .Vežem z vrvico ker z palčkami ne znam.
    Vso robo bom sušil samo na zraku bolj furlanska varjanta.

Stran 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •