Stran 15 od 16 PrvaPrva ... 5111213141516 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 160

Tema: Lovske salame in klobase

  1. #141

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Velja . Jaz pripeljem razno razne salamoreznice , ti pa salame. Za vsako salamoreznico prineseš eno salamo
    A bukove tud narežeš?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #142
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    To je?
    100 eurov. Sem preveril, ni težko.

  3. #143

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    100 eurov. Sem preveril, ni težko.
    ne vem kako si ti preveril,ko sem jaz preveril je bila 100+DDV% to je po mojem
    122EUR!!za leseno je kar dost!!

  4. #144
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	Fotografija0476.jpg 
Views:	200 
Size:	157.6 KB 
ID:	14949
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  5. #145

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    Lansko leto prvič izdeloval salame in so super uspele! Letos bo prva runda kmalu za probat. Druga pa ravnokar narejena. Glede na lanski uspeh sem zbral pogum in letos uporabil tudi črevo kalibra 60. Zanima me ali bi moral pri tem kalibru uporabit tudi že mrežico, kot pri buržolah?
    Hvala za odgovor.
    Lep salamarski pozdrav!

  6. #146

    Privzeto

    Te so letos že počasi za poizkusit. Dišijo lepo, okusne so zelo, izgledajo pa tudi še kar.
    Imam pa vprašanje, in sicer zakaj je rob okrog salame temen? Moje mnenje je da podimljene niso bile preveč, sušile so se počasi, na začetku na 95% vlage kasneje do 85%, in bile so v temi. Res pa, da ne dodam nobenih aditivov, samo sol, poper in začimbe. Je možno, da ta rob nastane zaradi tega? Mnenja strokovnjakov...
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	image (1).jpg‎ 
Views:	197 
Size:	269.4 KB 
ID:	15039  

  7. #147

    Privzeto

    Citat Gvava je objavil: Pokaži objave
    Te so letos že počasi za poizkusit. Dišijo lepo, okusne so zelo, izgledajo pa tudi še kar.
    Imam pa vprašanje, in sicer zakaj je rob okrog salame temen? Moje mnenje je da podimljene niso bile preveč, sušile so se počasi, na začetku na 95% vlage kasneje do 85%, in bile so v temi. Res pa, da ne dodam nobenih aditivov, samo sol, poper in začimbe. Je možno, da ta rob nastane zaradi tega? Mnenja strokovnjakov...
    "Strokovnjak" kot sem jaz, bi jih najprej moral poskusiti, da bi lahko podal objektivno oceno

    Drugače pa zgledajo super. Tisti rob pa pomoje nastane na koncu ko se sušijo na majhni vlažnosti in se zasuši obroba-enako kot če jih imaš na začetku na majhni vlažnosti

    Katere vrste mesa pa si zamešal?
    Lp

  8. #148

    Privzeto

    Salame so 100% svinjske.

  9. #149

    Privzeto

    Rob je malo zasušen zato je temnejši ... vakumsko zapakirat, nekaj časa na primerno temperaturo pa bodo najlepše ... čeprav že sedaj izgledajo, vsaj za mene, lepo.

  10. #150
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    A je ozimnica pripravljena?
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	DSCN0396.JPG‎ 
Views:	127 
Size:	518.7 KB 
ID:	15790  

Stran 15 od 16 PrvaPrva ... 5111213141516 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •