Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 55 od 55

Tema: Predsednik LZS v medijih

  1. #51
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    ...
    je pa sigurno nekaj, da je lovski kroj del slovenske lovske kulture in ga kot takega ne vidim za problematičnega. če ga kdo vidi kot takega, so to ponavadi itaq osebe, ki so apriori proti lovstvu....
    Nihče ni nikoli omenil lovskega kroja za problematičnega. Vsaj da bi jaz videl ne.
    In tudi nasprotniki lova se spuščajo v vse drugo prej kot v kroj.

    Kaj pa želiš povedati z ritolizništvom, bi pa ne vedel. Mogoče lahko odpreš kakšno novo temo in o tem podebatiramo, lahko mi pa javiš na ZS, če misliš, da si imava kaj povedati na to temo.

    LP

  2. #52

    Privzeto

    Šef ZR/7 zapiše: Nihče ni nikoli omenil lovskega kroja za problematičnega. Vsaj da bi jaz videl ne.
    ____________

    Dragi šef moram te razočarati. Jaz sem pred časom bil med tistimi ( skupaj s Huberusom ), ki so problematizirali slovenski lovski kroj - predvsem ovratnik in mogoče še barvo. Še vedno menim, da gre za čisto kopijo koroško - jodlarskega kroja z nekaj odstanjenimi zelenimi okraski. Sedaj pač je kar je.

    In druga zamera. Tipiziran imamo le "zimski" kroj, ki je za vroče poletne mesece popolnoma neprimeren. Samo poglejte si "kristusove muke" zimsko oblečenih lovcev na pogrebih. In da bi potem vsaj primerne srajce z dolgimi rokavi imeli, da bi lahko vsi slekli suknjiče. Pa jih nimamo in imamo le srajce z kratkimi rokavi. Staro pravilo bontona pa veleva in ukazuje, da se v srajci s kratkimi rokavi na pogrebe ne hodi.

    In tudi to zadnje navodilo pristojne komisije z naslovom Zadnje slovo zapoveduje na pogrebih udeležbo lovcev v predpisanem lovskem kroju, ki ga nekateri po domače imenujejo kar uniforma, čeprav to ni. Seveda komisija kaj drugega tudi ne more predpisati, ker vsa ta leta nismo uspeli priti do primernih letnih oblek. Kako dolgo se bomo še potili v poletnih vročinah v zimskih oblekah ?????
    Last edited by Sraka; 30. January 2010 at 18:10.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Predsednik LZS je v svoj program dela (imenovan tudi vizija) zapisal, da bodo dodelali lovski kroj in sicer, kot mi je osebno pojasnil, z letnim lovskim krojem, ki ga sedaj res nimamo in nam manjka.
    Strinjam se tudi z ugotovitvami Srake glede izvorne ideje sedanjega lovskega kroja vendar je sedaj res tažko kaj spremeniti po toliko letih čeprav jaz osebno tudi s tem nebi imel težav. Večina lovcev pač.
    Počakajmo torej (ne vem zakaj rabijo toliko časa) da nam predlagajo novi poletni lovski kroj. Upam, da bo to kmalu.

  4. #54
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Posnetek sem si dvakrat ogledal in moram reči, da sem zelo srečen, da je na drugi strani stal Pogačnik. Če sam ne bi bil lovec in bi stal na njegovem mestu bi našega dragega predsednika verbalno zmel. Pa nisem najboljši retorik pri nas, najverjetne niti blizu tega.


    Njegove utemeljitve so bile plitve, govor premalo povezan v smiselne zaključke in občutek sem dobil, da se je predsednik prevečkrat počutil osebno napadenega in prizadetega, da bi jasno strnil svoje argumente.

    Retorika ni nekaj, kar človeka naredi velikega in sposobnega. Hkrati pa je žal v javnih soočenjih nujno potrebna. V tujini se tega lotevajo s tiskovnimi predstavniki, ki morda nimajo sposobnosti potrebnih za mesto predsednika, so pa zato retorično toliko bolj sposobni.


    Glede ugleda lovcev pa se začne pri vsakem od nas. Ko bo ekološka vloga lovca v naravi izrinila pomen trofeje pri nas, se tako ne bomo imeli več česa bati. Do takrat, pa mora vsak med nami in predvsem naša zveza nenehno skrbet, da se v javnost širi naša prava podoba. Lahko smo ponosni na to, kako se pri nas gospodari z divjadjo in da smo za večino vrst poskrbeli, da niso izginili v nasprotju z javnim prepričanjem, da vrste iztrebljamo.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    De Tomaso, dobro povedano. Upam, da bodo to prebrali tudi odgovorni.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •