Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 55

Tema: Predsednik LZS v medijih

  1. #11

    Privzeto

    Ja, sem gledal Odmeve. Inko sploh ne bi komentiral, saj ne more biti sogovornik na nivoju. Sem pa opazil, da se tudi Ude zaveda, da je malo brcnil v temo. Saj v oddaji ni strokovno argumentiral svoje poglede. Jaz v celoti nisem seznanjen z njegovo študijo o "lastnini na divjadjo". Sem pa prebral povzetek tega v Sobotni prilogi. Ne morem trditi ali je njegova pravno-primerjalna študija sistemov, ki urejajo lovstvo v evropskih državah, korektna. Dobil sem vtis, da jo je naredil po naročilu in logično je, da bo pritrjevala zahtevam naročnika. Trdno sem prepričan, da je mogoče enako študijo narediti tako, da bi bili njeni rezultati popolnoma drugačni.

    Nekaj pa g. Ude gotovo ni upošteval. Ni upošteval razvoja družbe kot take, ki je popolnoma spremenila mišljenja ljudii o naravi, divjadi, varstvu in ugotovitev sodobne naravovarstvene znanosti. Res je da lovska zakonodaja zahodne Evrope temelji na srednjeveški lastninski zakonodaji. In dejstvo je tudi, da ti Evropejci niso ravno ponosni na to. Sedaj je čas, ko moramo gledati izključno interese divjadi in ne interese srednjeveške gospode, tudi če jim pritrjuje nekdanji ustavni sodnik.

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pri ex ustavnem sodniku Udetu je "zanimivo" to, da zagovarja nekaj kar je ustavno sodišče z znano odločbo odločno zavrnilo. Odločba jasno govori, da lovska pravica pri nas ne more biti vezana na lastninsko pravico zemljišča, če se še kolikor toliko odločbe spomnim. In sedaj on kot bivši član tega istega sodišča, brez da bi se ustava vmes kaj spremenila, zagovarja nasprotno mnenje.

    Tudi jaz menim, da gre za mnenje po naročilu in plačilu. ve se tudi koga.

    Drugo okoli te oddaje. Služba za odnose z javnostjo LDS, nam je posredovala "zahtevo za popravek", ki jo je naslovila na RTV Slovenija, v katerem kritizirajo kot pravijo napačno in močno zmanipulirano stališče voditeljice.
    Čez nekaj minut to objavimo na straneh pod aktualnosti. Poglejte si!

    LP

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Danes pa je zopet bil posredovan članek o delu in pisanju zunanjih sodelovcev glede zakonodaje. In v članku je pokazalo višino cene primerjalne študije in g. Ude je pač zagovarjal stališče take vrednosti dela. Ni pa omenil ustreznosti take študije ali utemeljitev. Se strinjam, da je potreben čas in dejansko lahko neke študije lahko opravi samo strokovnjak iz svojega področja. Biolog nemore narediti študije iz pravnega področja in tukaj je velik razpon o verodostojnosti takih študij. Študija v kateri se prepleta strokovnost v povezavi z pravno strokovnostjo in je povezana v celoto je za mene študija na kateri lahko zagovarjamo neko stališče.


    BOBER

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Članek, ki sem ga najavil malo prej: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=373&Itemid=53

  5. #15

    Privzeto

    Moram pozdraviti uvodni članek novega predsednika v februarski reviji Lovec. Upam, da mu bo začrtane cilje uspelo čimprej realizirati. Med drugimi omenja tudi naš "forum". Pisanje urednika pa mislim, da ne sodi na uvodne strani, saj hote ali nehote popravlja in dopolnjuje misli predsednika in je kot tak popolnoma nepotreben.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Exclamation

    Še ena poteza urednika .ki omenja neke anonimke in zakaj je ni objavil neglede
    na pravočasnost objave. Take zadeve so potrebne objave in tudi odgovori bodo večinski. Lep primer in vzgled je forum LOV. V našem okolju nisem zasledil govora o vsebini anonimke in tudi v sami LD ne.

    BOBER

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat bober je objavil: Pokaži objave
    ... Take zadeve so potrebne objave in tudi odgovori bodo večinski. ...
    BOBER
    Mogoče pa je bila namenjena samo prisotnim na OZ? Namig v uvodniku mi je misli usmeril na določeno politično skupino, a je težko in narobe govoriti če ne poznaš vsebine. Najraje bi napisal, da nima smisla o tem debatirati, a po drugi strani, če to objavi naše uradno glasilo...
    Smo pa tu izventematski. Če ima kdo kaj več informacij ali bi le želel debatirati, prosim naj odpre novo temo.

    LP

  8. #18

    Privzeto

    Na naših straneh smo objavili intervju s predsednnikom LZS o aktualni zadevah.

    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=388&Itemid=53

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #19

    Privzeto

    Še enkrat se je izkazalo kako previden mora biti človek, ko ima posla z mediji. To kar se je zgodilo našemu predsedniku na okrogli mizi Dolenjskega lista je dokaz, kako je mogoče izjave obrniti iz konteksta in jih prirediti, da pašejo v neko zgodbo.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Predlagam,d da temu tu zaklenemo saj se je vmes zamenjal predsednik LZS. Začeto na Mahneta ni korektno da se nadaljuje na Kropeta.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •