Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 55

Tema: Predsednik LZS v medijih

  1. #1

    Privzeto Predsednik LZS v medijih

    Razmišljanja predsednika LZS o viziji vodenja lovske organizacije in priznanje forumu, Večer 31.1.2008:

    http://www.vecer.si/clanek2008013105290110

  2. #2

    Privzeto

    Ta mnenja zgledajo zelo vredu, tudi pohvalil je forum in povedal, da z njega vidi mnenja lovcev kako in kaj v naprej, kaj je potrebno spremeniti,... Upam, da bodo te besede prešle v realnost, morali pa bomo še malo počakati na to.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Jap omenil je FORUM
    BRAVO...Pomeni da smo brani hehe
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Iz konteksta izjave za VEČER predsednika LZS se mi dopade, da je upošteval mnenje članov fouma LOV in predvsem je pozitiven njegov stavek citiram:

    " Ne valim krivde na nobenega, treba je vzpostaviti red in funkcioniranje".


    BOBER

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Moj komentar po ogledu Odmevov. Čestital bi predsedniku za zastopanje stališč lovcev in zelo preudarno diplomatsko izražene odgovore na zastavljena vprašanja. Zelo mi je bil všeč njegov preprost nastop in tudi vsak odgovor je imel svojo težo. Tako da tudi g.Ude ni bil preprečljiv v odgovorih in kar se tiče dejanskega poslanstva lovcev ne razume ali noče razumeti. Temveč je očitno stal na strani lastnikov gozdov. Tudi razlaga o študiji ni imela prave podlage, saj v kolikor sem razumel je bil povdarek na lastništvu in denarju. Ni pa omenil o skrbi za ohranitev "bogastva" katero je last vseh nas( države) med katere spadajo tudi lastniki gozdov.
    V predhodnih kakor tudi sedanji razlagi nisem zapazil ,da bi g. Stritarjeva vsaj enkrat omenila skrb za ohranitev divjadi, temveč samo kako bi lastnki gozdov lahko z lovom pridobili denar. Upam ,da so državljani razumeli dejansko poslanstvo lovcev in njihovo skrb za ohranitev divjadi in njenega bivalnega okolja.

    BOBER

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Bober, si pa zelo lepo tole komentiral.

    Jaz bom bolj razbijaški. Ude nima vseč vseh čistih. Očitno se je "sparil" z Stritarco. Njegove študije nisem bral glede na izjave ki jih je dal pa je izgledalo, kot da ne pozna situacije v okolici. V Italiji na jugu lahko kupiš lovsko karto in loviš povsod, ni društev in ni privatnih lovišč. Le kaj tam porečejo zasebniki?
    IN še nekaj je pozabil. Verjetno še ni slišal, da bi lovci hodili množično na lovski turizem v Nemčijo ali v Avstrijo razen mogoče na kakšnega svizca. V glavnem hodijo na vhod, in v države Balkana. In seveda v Slovenijo. Le zakaj, Mogoče pa je na to tudi kaj vplivala pravna ureditev lovstva v teh državah.
    Skratka o njem imam izredno slabo mnenje saj je rezultate analize napačno tolmačil. Namenoma ali zaradi nevednosti.

  7. #7

    Privzeto

    Pri vsem skupaj pa bi bilo super, da bi se voditeljica vsaj malo bolj pripravila in se podučila o razmerah v lovstvu pri nas. Tako bi lahko zastavila tudi kakšno bolj "pametno" vprašanje, ne pa ponavljala tem, ki smo jih v postopku sprejemanja zakonodaje že stokrat slišali. Odmeve bolj ali manj spremljam že vrsto let in opažam, da so marsikdaj za širjenje raznoraznih demagogij krivi tudi voditelji, ki iz sogovornikov ne znajo (ali nočejo) potegniti jasnih odgovorov na čisto konkretna vprašanja.
    Veseli pa me ker na takšne kontaktne odaje vedno povabijo Stritarjevo, saj je ta s svojim nastopom in podajanjem stališč dela v dobro sedanje ureditve lovstva in s potemtakem ne moremo želeti boljše nasprotnice kot je ona ( po domače povedano s svojim nastopom in pojavo gre tudi nelovcem in nepoučenim v tej zadevi na živce).
    Kar pa se tiče g.Udeta, pa raje nebi komentiral - popolna blamaža in nepoznavanje osnov lovstva in z njim povezanih lovskih ureditev. Na žalost še naše ne pozna dovolj dobro, da bi jo lahko ocenjeval, kaj šele primerjal z drugimi.
    Predsednik LZS pa je zadovoljil moja pričakovanja - mirno, strpno in preudarno.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    R§R moj stališče glede ocene študije so iste in študija g. Udeta me ne bo prepričala. Srž in osnova te študije je opraviti delo in iztržiti plačilo, vse ostalo pa je problem naročnika. Tudi iz komentarja g. Sritarjeve katera bistva te študije ni utemeljila razen lastništva in zhteve do lovne pravice. Ali ni zgovorno in utemeljeno delovanja lovstva in sistema katerega imajo slovenski lovci, z enim samim dejanjem, da je za ime leta v Italiji" slovenska medvedka". In vsakemu državljanu je lahko v ponos, da imajo slovenski lovci dobro ureditev in skrb za ohranitev divjadi in njenega okolja ne pa žal samo lov na to divjad.
    Vsaka študija je pozitivna, temveč mora zajemati samo pozitivne stvari za ohranitev stanja v naravi in divjadi. Posegov po spremebi dosedanje urediteve lovstva pa nemore sreminjati temveč lahko samo v delih da se delovanje še izboljša.

  9. #9

    Privzeto

    To Bober, študije za iztržiti čim več denarja od naročnika, komisije se pa ustanovije za zakritje problemov.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •