Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 62

Tema: UE in nabavna dovoljenja

  1. #31
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Preverja se pri 7. kosu in od tistega dalje je tudi polna taksa. Do vključno 6. je taksa polovična. Za št. kosov na isti kaliber ni ovire. Sem povprašal konkretno tudi za vrsto orožja, npr. kako je z nabavo še enega revolverja .44mag, če že imam .357mag, pa je bil odgovor, da ni problema.

  2. #32

    Privzeto

    Spoštovani kolegi, upam, da ne bom izzval burje kritik in neutemeljenih obrazložitev, če postavim malce neumno vprašanje??
    Ker v glavnem lovimo vsi v loviščih Slovenije ali njene bližnje okolice in tukaj izvzemam kolege, ki se na lov odpravljajo v druge dežele z od naših razmer zelo različno divjadjo, se mi postavlja vprašanje zakaj za boga milega nekdo rabi 4, 5, 6, 7 ali celo več kosov orožja in od tega še kar nekaj komadov istega kalibra ter ob tem še revolverje takšne in drugačne.
    Priznam, da pri najboljši volji ne najdem racionalnega odgovora na to vprašanje. Razumem, da ima nekdo nekaj kosov podobnega orožja, ki ga je, recimo podedoval po starem očetu in še recimo nekaj po očetu in mu to orožje pač veliko pomeni kot spomin na prednike in se v velikem delu sploh potem ne uporablja.
    Ne morem pa razumeti v čem je "štos" neprestanega dodatnega oboroževanja in polnjenja omar ???
    Pa brez zamere in lep pozdrav!

  3. #33
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani kolegi, upam, da ne bom izzval burje kritik in neutemeljenih obrazložitev, če postavim malce neumno vprašanje??
    ...
    Moram priznati, da sem tako vprašanje prej ko slej pričakoval. ker so mi ga postavljali tudi že drugi, nelovci.
    Bom odgovoril kar iz svojega stališča. Pri meni osebno se je več kosov nabralo iz preprostega razloga, ki ga pojasnim z reklom, da je poceni nakup drag. Kot pripravnik sem imel sicer srečo, da sem dobil dva kosa odličnega rabljenega orožja. Crveno zastavo v cl. 30-06 in manlicher v kalibru 222rem. S temi dvemi kosi uspešno pokrivam skoraj vse potrebe v našem lovišču. Ker sem skoraj pri vsakem pogonu z nekaj prijatelji tisti, ki se prebijamo skozi robido in trnje, sem si kupil tudi revolver 357 Alfa proj. Sem pač enkrat skoraj obarval spodnjice ko je poleg mene zapihala svinja, jaz pa sposojene bokarce tudi obrniti nisem mogel v tisti robidi. Kasneje sem imel spet srečo in sem večno hvaležen lovskemu tovarišu za izredno poceni nakup odlične MK puškice Brno2, s katero na 70m delam deteljice. Odlična vadba proženja in merjenja, kar še kako pride prav pri večjih kalibrih in lovu. Pa tudi kakšni vrani je namenjena. Kaj še manjka? Kombinirka za jesenske love. No, za to pa do sedaj ni bilo nikoli denarja. Zato se je v omari znašla poceni Baikal šibrenica brezpetelinka. In je bila nekajkrat tudi uspešna v svojem poslanstvu.
    Ker tudi za terensko vozilo nimam denarja na pretek, sem si pred časom za dobro leto omislil manjši 125cc enduro motorček, ki me prepelje po makedamskih poteh v lovišču pa še kje drugje izven lovišča in širom Slovenije. Že tako se rad kdo spotika ob nas, če pa se voziš še z velikim karabinom čez rame, pa kar oči čez vetrobran mečejo. Zato sem nabavil spet poceni enostrelno rusko prelamačo v vsestranskem kalibru 308Win.
    No pa smo pri 6 kosih, pa še vedno manjka kombinirka, katera v času jesenskih lovov dejansko manjka. Zato sem sedaj v postopku nabave le te, rusko prelamačo pa sem prodal in odjavil, ker bo sedaj te potrebe zapolnila kombinirka, ki pa je tudi dražja od prelamače in je šele sedaj prišla na vrsto.
    Nabavljam tudi poceni dodaten karabin v klasičnem mauser 8x57 kalibru brez naprožila, ki bo s širokokotnim daljnogledom ali rdečo piko služil za pogone. S fiksno 6x povečavo na moji zastavi si kljub odlični Schmidt&Bender optiki nimam kaj pomagati. Za hitro merjenje po mehanskih merkih pa moje oči prav zaradi teh presnetih škatel, v katero ravnokar buljim, niso več primerne.
    Ker pa razmišljam tudi o selitvi v kraje in LD, kjer je medo reden gost in ker obstaja možnost ukvarjanja s krvno sledjo, pa razmišljam ali o menjavi ali nabavi dodatnega revolverja v kalibru .44mag.
    In tako presežem tudi tisto povprečno številko 6 kosov, zakatero so se očitno odločili tudi državni organi in do tu omogočajo plačilo polovične takse.

    Kot imam rad motorje, imam rad tudi orožje in rad se vozim in rad streljam. Ukvarjal sem se tudi z rezbarjenjem kopit in z veseljem pogledam ličen kos orožja. Sem zato morilec in neuravnovešen? Če bi mi finance in čas dopuščala, bi se nedvomno ukvarjal s strelstvom.

    Po drugi strani je pa tako, da nekateri zbirajo nekaj, drugi drugo. Nekateri znamke, drugi stare avtomobile ali kmetijsko orodje, nekateri pač orožje. Zakaj pa ne? Zakonodaja jim to omogoča in tudi dovolj strogo nadzira in po potrebi sankcionira.

    Jaz ne vidim nič slabega v tem, da ima nekdo doma zbirko orožja. Nikakor ni s tem primerljiv s kriminalcem, ki poseduje, nosi in zlorablja orožje za zlobne namene. Naša zakonodaja in miselnost sta na področju legalnega orožja še vedno prestroga, na področju ilegalnega pa preveč liberalna.

    No, tako o tem jaz.

    Pa en lep lovski pozdrav!

  4. #34

    Privzeto

    Tudi sam razmišljam nekako tako kot ZR7. Potem lahko k temu prištejemo še šibrenico za glinaste golobe, recimo karabin za precizno lovsko tekmovanje,... Tudi sam bi imel še kar nekaj kosov orožja, če bi finance to dopuščale. Pač imam veselje do orožja, da ga tu in tam nesem na strelišče, sprobam, grem na lov,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #35

    Privzeto

    Ja,Sraka je hotel slišati za racionalne razloge in čim več premišljujem o lovu težje prihajam v stik z racionalnim. Koliko sem racionalen lahko pove dejstvo da me je lov in vse v zvezi z njim v 20 in nekaj letih olajšalo za približno 40000 evronov. Ta denar bi lahko imel če bi ženo recimo držal za kiklo kot moj sosed.

  6. #36

    Privzeto

    Racionalnih razlogov itak ni, saj je vse na prostovoljni bazi in pri tem ni nobenega dobička. Samo manjši ali večji strošek, kakšen pa ta je pa je odvisno od vsakega posameznika, njegovih finančnih zmožnosti, želja,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #37

    Privzeto

    Lep pozdrav,moj pokojni prijatelj LOVEC je dejal,slab lovec zapravi za jago na leto eno kravo, dober pa dve(strelstvo,porema)in tako si kmalu na cifri,ki je zgoraj omenjena.
    Glede orožja pa je dejal,na vsako okno en kos na vhodna vrata pa dva.
    Toliko o tem .

    lp

  8. #38

    Privzeto

    Sraka,tudi sam sem vesel,da si se oglasil,ker sem resnično pogrešal kak tvoj komentar na to temo!
    Pa da ti odgovorim! Jaz bi mel orožja ogromno in ga bom imel kolikor ga bom pač lahko kupil! Ne gre zato da bi ga rabil,uporabljam (pri 10 kosih) le dve puški,to je karabinka 308 in šibrenica 12/12! Pa vseeno,tako kot verjetno še kdo, zelo rad poprimem za orožje,ga odnesem na strelišče in z njim pokam,probavam različno municijo in se veselim da mi orožje dela in nese tako kot mora!Sej mi moja pravi da sem fanatik,verjetno res,ampak tko pač je,orožje je očitno moja strast!!!

    lp

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Ali kdo ve kaj rabim za prenos orožja preko druge države članice EU npr. Italije?

  10. #40

    Privzeto

    Osebni dokument in orožni list. Že prej nisi rabil nič, ko so še bile meje med državami, samo povedal si, da imaš orožje in če se jim je ljubilo so pogledali, če ne niti niso gledali. Sedaj, ko smo pa v Schengenskem območju in ni mej potrebuješ samo dokumente s sabo enako kot jih potrebuješ v Sloveniji.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •