Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 62

Tema: UE in nabavna dovoljenja

  1. #1

    Privzeto UE in nabavna dovoljenja

    A mi lahko en obrazloži zakaj zaboga mi nečjo na UE dat nabavnega za .22 l.r pištolco????

  2. #2

    Privzeto

    Dolgin kaj pa so ti rekli? Zakaj ti nočejo dati?

    Ko je vstopil zakon v veljavo res nisi mogel dobiti malokalibrske pištole na lovski orožni list. Vendar, ko sem samdobil pištolo 22 lr. mi je na naši UE razložila, da je prišlo do sprememb in da je po novem lovsko orožje lahko vso orožje v razponu kalibrov od 5,6mm do 12,7mm. Za kaj pa ga boš uporabljal pa je potrebno spoštovati uredbo o moči nabojev.

    Torej ne vidim razloga zakaj ti ne bi izdali nabavnega dovoljenja za ta kaliber. Je pa res, da ti delavci na UE marsikdaj ne vejo točno kako in kaj. Sem že kar nekaj krat vprašal določene zadeve pa so mi rekli, da bojo preverili,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    E, pa sej to je to,ker naše ku....... na UE očitno prilagajajo pravila oz.si sproti zmišljujejo kdo bo imel orožje in kdo ne! Zdej sem si sprintal zakon in uredbe,in grem nazaj!
    Mi je rekla teta,da je najmanjši še sprejemljiv kaliber 6.35

    lp

  4. #4

    Privzeto

    Ti jim samo pokaži papirje in zaračunaj inštrukcije iz zakonodaje :icon_: V zahvalo bi ti vsaj vlogo lahko dali brezplačno


    Mene pa zanima tudi zgornja omejitev 12,7mm. Sicer vem, da ni potrebe po takem orožju ampak to sploh nima veze ali je potreba ali ne. Zakaj ne morem dobiti takega orožja, če si ga recimo močno želim, saj sem ljubitelj orožja in se odpravljam na lov v Afriko,... Pri tem tudi nima veze, da za to zadostujejo že manjši kalibri. Če je to recimo pač želja. Torej ne morem nabaviti kalibra .550 N.E., 600 N.E., .577 T-Rex,... To pa nikakor niso vojaški kalibri, da bi to bil izgovor

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko en obrazloži zakaj zaboga mi nečjo na UE dat nabavnega za .22 l.r pištolco????
    __________

    Diskrecijska pravica upravnega organa!

  6. #6

    Privzeto

    Sraka na to se ne razumem najbolje. A lahko malo bolj obrazložiš tole? A to pomeni, da ima upravni organ pravico zavrniti določeno storitev, čeprav ni prepovedana z zakonom?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7

    Privzeto

    Glede nabave revolverja alipištole 22 lr,je stvar sledeča naboj ima premalo julov,ker lovsko kratkocevno orožje ima predpisano moč,katee pa 22 lr nima.
    možnost pa je,da nabaviš revolver 22WRM z menjalnim bobničem in imaš dve muhi na en mah(mislim revolver v kompletu sicer so tu zopet problemi).

    lp

  8. #8

    Privzeto

    Jakajež kje pa je napisano koliko Joulov energije mora dosegati orožje, da je lovsko? Tega nikjer nisem zasledil. V odredbi najdemo edino predpisane energije, ki jih morajo naboji dosegati na 100m za določeno vrsto divjadi. Potem te enrgije tudi 9mm Parabellum ne dosega niti zdaleč, saj ima okrog 500J energije na ustju cevi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Jakajež kje pa je napisano koliko Joulov energije mora dosegati orožje, da je lovsko? Tega nikjer nisem zasledil. ...
    Tudi jaz tega ne najdem. Mislim pa, da smo to že enkrat mleli. In če prav pomnim, je bilo v starem neveljavnem pravilniku napisana potrebna moč na ustju cevi kratkocevnega orožja, a je to očitno umaknjeno, torej ne bi smelo biti omejitve.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    ... je bilo v starem neveljavnem pravilniku napisana potrebna moč na ustju cevi kratkocevnega orožja....
    Tako je. V Pravilniku o vrsti in moči lovskega orožja ki ga je podpisal Franci But je pisalo, da je minimalna energija na ustju kratkocevnega lovskega orožja 300 J. S tem so bile izločeni vsi naboji manjši od kratke devetke. Tapravilnik pa ne velja več. V novem veljavnem Pravilniku pa je ta omejitev odpravljena. Nikoli pa ni nič pisalo o kakšnih kalibrih.

    Virant je odpustil tri direktorje upravnih enot pa se nekaj bunijo. Moje mnenje je da jih je vsaj 10 krat premalo. Mnogi še vedno ne dojamejo da so servis za občane in ne represivni in kaznovalni organ. Pa to z orožjem niti ni največji problem. Če ti na UE po nekaj letih pregovarjanja in nešteto dopolnitvah vloge blagovoljno izdajo gradbeno dovoljenje pričakujejo, kot da so ti naredili veliko uslugo in jim boš do smrti hvaležen.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •