Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 190

Tema: Prevozna sredstva

  1. #71

    Privzeto

    ... nekaj zanimivih ATV sem videl pri lokalnem trgovcu na Notranjskem, sploh pa je za lov zelo primeren Kawasaki Mule, glede na to, da do lovišča v večini primerov ni ravno daleč, pa da se ni potrebno potem z plenom preveč matrat in osebnih vozil uničevat, res pa je, da malo bolj zebe, tako da za v "***ovče" ni ravno najprimernejša izbira.

    http://www.informacija.net/podrobno.asp?narocnik=3120

  2. #72

    Privzeto

    Ja, kot bivši tekmovalec v ATV prvenstvu, ti ga ne priporočam:
    -ne smeš vozit orožja,če nisi zelo vešč voznik se boš prevrnu(poškodbe so drastične za tebe),po večini ni mogoča registracija.

    Sam vozim samo jeep-e,imam Wranglerja 1998 in Cherokeja 2005.
    Vrhunska avta, kot je že baco napisal pred menoj.

  3. #73
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hoze zakaj ne smeš voziti orožja na ATVju????
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #74

    Privzeto

    A zakaj ne?
    Nevem, kaj lahko po zakonu prevažaš in kaj ne ampak mi je logično da ne.Edino če imaš kakšno specialno predelavo, da je cev skrita al kaj vem.
    Še u avtu naj bi bila skrita,nevidna,...
    Imam doma atv suzuki ltz450,in res ne vem kam bi dal cev in da mi ne bi naredila še eno luknjo v trebuh.
    Mogoče(ne vem), je to izvedljivo na kakšnim atv 4*4 Grizli varianta???

  5. #75
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hose, verjetno ti je jasno, da so za lovske potrebe primerni zgolj delovni ATV-ji in ne športni Quadi.
    In delovni imajo dovolj prostora in običajno nameščene ali kovčke ali nosilce za puške oz tudi posebne kovčke za puško.
    In ni prav nobene razlike ali puško peljem v kovčki na ATVju ali v prtljažniku avta. Jaz je ne vidim, pa je puška kar redno v kovčku mojega ATV-ja.

    In kot bivši tekmovalec sigurno veš, da športni quadi, ki se ne dajo registrirati nimajo kaj početi ne na cesti, ne v naravnem okolju,temveč kvečjemu na pisti in zatorej sploh niso predmet debate o lovskih prevoznigh sredstvih!
    Last edited by ZR7; 9. February 2009 at 20:41.

  6. #76
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hoze saj sem vedel da ne veš ker nisi prebral prispevka o nošenju in prevažanju orožja. No na hitro ti povem,da avto ni pogoj za izvajanje lova in zato greš na lov lahko tudi z avtobusom in imaš pač puško v embalaži (futroli) torej tudi na ATV ali pa biciklu lahko orožje prevažaš na rami spravljeno v futroli. če že nimaš urejeno kako drugače.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #77

    Privzeto

    Jasno saj na UE moreš tudi nekako odnest, pa še ponavadi je tam ful folka k te gledo ko kakega rambota.Sm tole ni glih naslovna tema.
    lp

  8. #78

    Privzeto

    ......

    Za info: Mule je homologiran in pripravljen za registracijo, ima kompletno varnostno kletko dva vsporedna sedeža z varnostnimi pasovi, dodatno se lahko dokupijo vsa original pleksi stekla z brisalci, tako da je kabina zaprta, vgradi se lahko dodatno gretje, Mule je širši in nižji od "navadnih" QUADov in ATVjev, prestavno razmerje je prilagojeno potrebam in namembnosti, obstaja različica z 900ccm diesel motorjem, v kabini je dovolj prostora za kakršnokoli orožje (montaža nosilcev je možna kamorkoli na kletko), dokupijo se lahko tudi drugi dodatki, kot je hidravlični plug, gosenice,...

    Pogovarjal sem se z prijateljem lovcem, ki se je potožil, da so kupili "tamali" traktor, dali en kup svojega denarja, sedaj jim pa večino leta stoji (mislim na traktor), saj imajo svoje traktorje s katerimi postorijo tista nujna opravila, pravi, da bi bilo bolje, če bi kupili Mule, ker bi ga neprimerljivo veliko več uporabljali - tako za lov, prevoz krme,... pa še dosti manj bi jih stalo!
    Last edited by ZR7; 12. February 2009 at 19:34.

  9. #79
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tako je PMarijan.
    To so tako imenovani "Side by Side" oziroma "Side X Side" vozila, ki so pravzaprav v osnovi ATV-ji, le da imajo namesto motorističnega sedla sedež kot pri avtu in volan namesto balance. So dražja od ATV.jev, po terenskih sposobnostih pa prav nič ne zaostajajo. Lovcem zelo pripravna prednost je tudi nakladalna ploščad oz. celo kiper za prvimi sedeži. In še in še morje variant.
    Za lovsko in kmetijsko torej tudi lovsko biotehnično dejavnost zelo primerna vozila. Še sploh, ker z nizkotlačnimi in širokimi gumami in nizko težo neprimerno manj škodijo okolju kot traktorji in terenci.

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto Prevoz orožja na ATV

    Ja prevoz orožja na ATV-ju sem videl v praksi ko sem bil na obisku pri našem šefu ZR7 in vam lahko iz prve roke povem in potrdim trditev da se da orožje čist fletno prevažat v takem kovčku kot ga ima šefe namontiranega na svojem!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •