Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 190

Tema: Prevozna sredstva

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Prevozna sredstva

    http://lov.mojforum.si/lov-about1068-0.html

    Citat orlova6 je objavil:
    Ker nikjer ne zasledim boljšega prostora mislim, da je tudi tu mesto za to debato.

    Namreč, zanima me s kakšnimi prevoznimi sredstvi se prevažate po jagi in tako na sploh.
    Meni moja "krtinja" počasi izdihuje in bom prisiljen kupiti nekaj drugega.

    Ker imam vikend visoko na orlovi, bi si želel nekega terenca. Dobrodošle bi mi vse izkušnje, ki jih imate in kakšnega priporočate.

    Nagibam se k Mitsubishi pajero pinin in pa land rover freelenderjem.
    Pri japoncu me malo moti ker ni dizlaš, pa vseeno.

    Ali pa mogoče kaj takega: :army: (malo za šalo)

  2. #2

    Privzeto

    Tema iz starega foruma

    Citat ZR7 je objavil:
    Citat orlova6 je objavil:
    ...Kakšen avto pa tebe prevaža po jagi, nič ne poveš.
    ...
    Bil sem srečen lastnik Lade Nive in bil sem še srečnejši, ko sem se je znebil. Pa čeprav za drobiž. Pa ne, da bi bila slaba za teren, nasprotno. Njene lastnosti na grdem terenu so presenetljive, le znati in upati se je treba. A moraš biti milijonar, da jo vzdržuješ. :evil: Materiali niso vredni pol p.....!

    Sedaj mene in Biso na lov prevaža stari družinski Hyundai Accent. Za po makedamu bo še za nekaj let, pa za kakšen cement in koruzo iz kmetijske zadruge za pripeljat. Potem pa bi zamenjal za nekaj takega kot je Vitara. Dovolj ozkega da gre po naših kolovozih in dovolj trpežnega, da se ne kvari takoj. Pa seveda ne predragega, saj to ni ravno prva stvar ki jo moram imeti. O donosnosti jage nam je pa itak vsem vse jasno.
    Citat zober je objavil:
    Predhodni lastnik jo je zrihtal v nulo saj glede pleha! Drugače pa teli navara,mistsubuši kasonarji ni najbolša izbira,to je bolj za v ravno,edino če boste od zadaj mel na vsak stran kolesa po 200 kg,to je pa potem že cel kason,zakoplje že v majhnem bregu,pol je pa že prepozen za 4x4
    Citat jagermaister je objavil:
    Na terenu sem dodobra preizkusil že kar nekaj avtov, med drugim tudi 2 nivi in prav gotovo je ne bi nikdar več izbral. Okvar je bilo več kot pri yugotu (tudi s tem sem se vozil po terenu), smrdelo je po bencinu, pa še nerodna je za vkrcavat psa, ker ima le 3 vrata in čuden prtljažnik. Tudi za terensko vožnjo se ni bogvekako obnesla. V snegu je bil subaru justy boljši - seveda sorazmerno z njegovo višino.
    Dodobra sem preizkusil tudi jimnyja. Zelo zmogljiv avtomobilček, ki ima tudi reduktor. Obrneš ga lahko praktično povsod. Toda, da vanj naložiš srnjaka, moraš že podreti sedeže. Torej: za moj okus je občutno premajhen. Vitara bi bila ustrezna.
    Trenutno vozim KIO sportage in sem zadovoljen. Dovolj prostora, močno podvozje, reduktor, in dovolj udobja. Poraba pa ni manjša kot 12 l. Vozil sem se že po polmetrskem snegu (pa ne po ravnini - da se razumemo), le gume morajo biti prave. V visokem snegu sem direktno primerjal KIO in jimnyja, slednji se je precej slabše odrezal, saj mu primanjkuje moči.
    Vsekakor za terensko vožnjo ne maram več avta brez reduktorja.
    Citat tica je objavil:
    Sam prisežem na KIO sportage. Res je žejna, vendar dobra za vsak teren in razmere. Če se malo pohvalim, tudi domov je znala že sama ... .
    Citat hl je objavil:
    Za lov sem do sedaj imel tri Lade Nive.Dve sta bile 1600 in ena 1700I.Z nobeno nisem imel nobenih problemov. Po tem sem vozil Fiat Compagniolo AR 55.Zdaj trenutno vozim Fiat Compagniolo 1107. Večinoma imam pripeto prikolico nosilnosti 500 kg, včasi pa tudi večjo nosilnosti 750 kg. Letno naredim okrog 15000 km. Najbol sem bil zadovoljen z Lado 1700I. Kie Sportiča je bil dober na slabem terenu le prez prikolice. Sorentoja se mi pa zdi škoda voziti po šumi.
    lp
    Citat ben1 je objavil:
    Vidim da nobeden od vas nima Pande 4x4. Jaz sem jo kupil in sem zaenkrat zadovoljen . Res da je majhen avto ampak uporaben, pustiš ga lahko v vsakem grmovju, obrneš na vsaki vlaki pa še poceni je. Vsak pa hvali svoje. :oops: Drugač sem pa razmišljal da bi si kupil Mazdo 4x4 pa je precej dražja pa še registracija je večja ker je poltovorni avto.
    Če ima mogoče kdo kakšne izkušne z Pando naj napiše . :roll:
    Citat zajec je objavil:
    Drugače pa pri pick up ih,oziroma vozilih s kasonom je registracija bistveno cenejša,kot pri običnih jepih,kajti tam je tarifa po nosilnosti in ne po kilovatih!
    Citat Big Foot je objavil:
    Citat ben1 je objavil:
    Vidim da nobeden od vas nima Pande 4x4. Jaz sem jo kupil in sem zaenkrat zadovoljen . Res da je majhen avto ampak uporaben, pustiš ga lahko v vsakem grmovju, obrneš na vsaki vlaki pa še poceni je. Vsak pa hvali svoje. :oops: Drugač sem pa razmišljal da bi si kupil Mazdo 4x4 pa je precej dražja pa še registracija je večja ker je poltovorni avto.
    Če ima mogoče kdo kakšne izkušne z Pando naj napiše . :roll:

    Peljal sem se z enim Ita. gostom, ki je imel Pando 4x4. Ta majhna "veverica" tako daleč zleze da verjet ne moreš z njo greš ravno tako dobro kot z kakim terencem. Fejst avto pa še pocen je.
    Citat jazbec je objavil:
    Pred leti sem imel UAZ-a. Prodal sem ga nekmu lovcu na gorenjsko. (prej je bil last gasilcev)Zlezeš kamor hočeš, samo veze moraš imeti na Petrolu pa pri kakšnem mehaniku. No, pa v fitnes ni treba hodit, roke dobiš takšne da se te boji cela vas. Drugač pa zanimiva zadeva, vidiš ga v filmu od Jamesa Bonda, baje jih ima veliko ruska in kitajska vojska.
    Citat shadow23 je objavil:
    fantje lada niva je zakon, prides kmr čes ma dost placa za jelena pa še pocen je :D :D :D
    Citat veper je objavil:
    Niva je NAJDRAŽJI terenski avto,saj v sedmih letih daš za rezervne dele in mehanika toliko,da bi si lahko kupil dve novi. Če pa bi prištel še račun za psihiatra ,ki ti pomaga rešiti traume ki jih doživljaš,bi verjetno zadostovalo za NOVEGA Defenderja ali pa dva. Pa čisto resno mislim :evil:
    Citat dolgin je objavil:
    Ajaj Veper,tle si ga pa mimo pihnu!
    A ti ne veš,da so zaenkrat tisti ta ornk "glavomehaniki" še zmerej pod Bručanom,oz. pod javnim zdravstvom............ torej so zastonj!!!!! Hehehehe
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat dolgin je objavil:
    ...
    A ti ne veš,da so zaenkrat tisti ta ornk "glavomehaniki" še zmerej pod Bručanom,oz. pod javnim zdravstvom............ torej so zastonj!!!!! Hehehehe
    "Glavoštelarji" so mogoče že zastonj. Ni pa zastonj vsa tista roba, ki jo v ihti razbiješ, ko ti Niva izpuli živec. :evil:

    Glede te karete se popolnoma strinjam z Veprom, čeprav še vedno nedvomno drži, da je to eden najboljših terencev. A le za nekajkrat, potem pa se začne... :evil:
    Citat zajec je objavil:
    Očitno imajo nekateri nesrečno roko, in trofijo pač tako nivo, ki se kvari!
    Citat orlova6 je objavil:
    A niso bile nive tudi v neki dizel varianti, menda z peugeotovim motorjem, ne vem.
    Citat dolgin je objavil:
    So ble ja,ali pa z mercedoziv,al pa z golfovim motorjem,odvisno kaj si pač noter spravil!!!! :lol:

    "Glavoštelarji" so mogoče že zastonj. Ni pa zastonj vsa tista roba, ki jo v ihti razbiješ, ko ti Niva izpuli živec.
    Temu se pa reče dejanje v afektu,torej se ga ne zavedaš in ti to zavarovalnica velikodušno in prijazno povrne! Prej te seveda strpajo v "nornhaus" da si tam,te nafilajo z vsem mogočim tko da pol že pozabiš na vse tegobe!!!!!
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat dolgin je objavil:
    So ble ja,ali pa z mercedoziv,al pa z golfovim motorjem,odvisno kaj si pač noter spravil!!!! :lol:
    ...
    Jok, so bile tudi original, a se jih pri nas ni dalo kupiti, tako da jih je bilo le izjemoma zaslediti. Predelave so pa bile včasih seveda vseh vrst.

    Kdor malo pobrska po spletu, najde pisano zgodovino Lade Nive in kar nekaj variant tako motornih kot karoserijskih. A pri nas je bil uvoznik pač sposoben toliko kot je bil. Eno figo!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Jaz lahko za zdaj lado nivo samo pohvalim. Ni se nam kvarila, mehaniki pravijo da takega pleha še niso videli...
    Res je dobra stvar, je pa lestos z očetom nisva več registrirala in je sedaj samo še kot traktor.

    Se pa že spogledujem za novim terencem in če bo vse po sreči, ga bom jutri imel že doma! :wink:
    Citat shadow23 je objavil:
    fantje moj ded ima lado nivo že 14let use kar je zamenjal je bla enkrat pumpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Kaj pa mislite glede KIE Sportige.
    Včeraj ni bilo nič z mojim terencem saj je bil preveč piškav.
    Citat ben1 je objavil:
    Kolega ma tak avto pa se kar pohvali z njim samo pravi da je kar "žejen" mislim da je 2.0 bencinar. Glavno je da dobro služi pa da se preveč ne kvari.
    Citat orlova6 je objavil:
    Obstajajo pa tudi dizlaši, a ne. Vem pa da pri kiah moraš paziti na prenose, ko hočeš dati v pogon moraš čisto obstati, ne vem, samo vem, da ima neko foro. Bo tica kaj več povedal.
    Citat shadow23 je objavil:
    fantje jest poznam enega gozdarja ki ma tudi kio sportage, malo je "utrgan" in leze s kio povsod pelje se čez debla,štorove itd.
    Razn gum, ki so počile zaradi divje vožnje ter manših vdrtin je avto kot nov.

    Ma ga pa ze kar nekaj let, zato mislim da je avto kar uredu :D
    Citat tica je objavil:
    Kia Sportage 2.0 je zakon. Da je žejna je logično, saj tudi grlo jagra po dolgem vzponu ne ostane vlažno. Sam nisem imel težav, res pa je, da moraš nežno z vklopi prednjih koles. Več kot 4 leta me je varno vozila, včasih je že skoraj sama našla pot proti domu. Z dodatno opremo in klimo pa je bil avto za vse terene in čase. Upam, da bom takega terenca še lahko nabavil.
    Citat marjan_ je objavil:
    Jaz načrtujem nakup Jimnya. Pa mi je en kolega povedal, da je nekje v Novem mestu oz. Krškem (ne vem točno) en gospod, ki se piše Kos pa da rabljene Jimnye prodaja? Nikakor ne morem dobit njegovega telefona al karkoli. Mi lahko kdo pomaga in mi karkoli pošlji ne ZASEBNA SPOROČILA, hvala lepa že v naprej!
    Citat zober je objavil:
    Mene zanima če ima kdo kaj rabljenih delov za vitaro? (1.6 navadna takratka letnik 91)
    Citat Resavec je objavil:
    http://<br /> <br /> &#91;img]http://w....jpg&#91;/img]

    Tole je pa moje prevozno sredstvo. Do sedaj imam zelo dobre izkušnje samo sem precej časa na pumpi :D.
    Kupljeno pred dvemi leti za cca 650 evrov. Prevoženih 1632 km :D (ob nakupu), letnik 1967, v njem fiat 1901 ccm, kampanjola pa je bila lasništvo vojske Srbije.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    Ali mogoče kdo od vas vozi Ferozo? Kakšne imate izkušnje z njo?
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  4. #4

    Privzeto

    Citat CREATIVE je objavil: Pokaži objave
    Ali mogoče kdo od vas vozi Ferozo? Kakšne imate izkušnje z njo?
    Trenutno vozim Ferozo.Mogoče najbolj "čvrsta" med majhnimi terenci (ima šasijo).Najbolj sem bil zadovoljen z Jeep-om, terensko najbolj uporabna Niva,vendar se hitro kaj polomi.Verjetno bom spet kupil Jeep.

  5. #5

    Privzeto

    Solovec jo je imel,fajn visoka kratka,je bila stara jo je prodal zdej ma pa vitaro,moj naslednji bo spet vitara,ga ni čez tega džipa saj zame

  6. #6

    Privzeto

    S katerim Jeep-om si bil najbolj zadovoljen?
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  7. #7
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto feroza

    tudi moj oce je imel Ferozo s katero je bil zelo dobro zadovoljen!skoraj ga ni blo snega,da se on nebi peljal!enkrat sta sla "tekmovat" s kolegom(on mitshubishi galoper-kratek ter oce s ferozo) ,v manjsi klanec po snegu ,pa ga je oce prevozu on pa ne z galoperjem ! je pa res,da je treba pa imeti tudi gume dobre ce se zelis voziti dobro!ima pa to slabo lastnost da je pozresna-weliko pije(pozimi tudi 11 l,12l/100km!!drugace pa to spica avto!motor mu pa nikoli nic nagajau-samo redni servisi!
    lp

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Nevem kaj se hocete boljsega,terenci tako vsi pijejo
    sej vam bi povedu kolk moj "terenc" pije,sam bote rekl,nej se brz znebim tega pleha...:icon_:
    Peljem se pa le...

    ...Uglavnem,noben voznik ga tolk ne zlije vase

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #9
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto

    Ranije Suzuki Samuraj - a sada Lada Niva.

  10. #10
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Imam srečo, da živim v lovišču, kjer ne rabim terenca :D Tako imam lahko kar osebni avto za lov.


    Drugače pa, če bi ga moral imeti bi skoraj zagotovo imel kakšnega defenderja, ki bi ga vsak vikend šraufal tako kot sedaj šraufam mojega oldtimerja, ki igra namesto terenca vlogo vikend avtomobila.

Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •