Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 71

Tema: Policija in lovsko orožje

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zakon je zakon, vendar je potrebno brati tudi razne uredbe pravilnike in ostale umotvore. Potrebno je vedeti, da imajo policaji še interne akte o postopanju z "kriminalci". Verjetno je to ostanek tega, da so včasih obstajali celo tajni uradni listi. Danes je na srečo vse na internetu:

    Stran z blablabla o orožju

    P R A V I L N I K
    za izvajanje Zakona o orožju




    # Pravilnik za izvajanje Zakona o orožju (Ur. l. RS, št. 40/2005) # IUS-INFO RPS
    # Pravilnik o programu in načinu izvedbe preizkusa znanja o ravnanju z orožjem (Ur. l. RS, št. 21/2001, 99/2001) # IUS-INFO RPS
    # Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (Ur. l. RS, št. 66/2001) # IUS-INFO RPS
    # Pravilnik o zdravniških pregledih posameznikov za ugotavljanje zdravstvene zmožnosti za posest ali nošenje orožja (Ur. l. RS, št. 66/2001) # IUS-INFO RPS
    # Odredba o najnižji zavarovalni vsoti (Ur. l. RS, št. 68/2001) # IUS-INFO RPS
    # Pravilnik o določitvi cen orožnih listin (Ur. l. RS, št. 81/2003) # IUS-INFO RPS
    # Navodilo o načinu in vrsti izdajanja orožnih listin članom tujih misij in konzulatov v Republiki Sloveniji (Ur. l. RS, št. 85/2005) # IUS-INFO RPS
    # Uredba o prepovedi nabave, posesti, vnosa, uvoza in nošenja določenih vrst orožja (Ur. l. RS, št. 80/2006) # IUS-INFO RPS
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #12

    Privzeto

    krpan, vem, da so zakoni zakoni, vendar jih policaji prilagajajo sebi v prid, čeprav to drugače piše.
    Pa mi povejte, koliko lovcev da puško, ki je v futroli še v prtljažnik in po možnosti še pod rezervno gumo, da ja ne bo vidna.

    Pa še nekaj, med nami lovci so tudi policaji, ki bi to morali vedeti in apeliram na vse, ki so tu na tem forumu in so zaposleni pri policiji, naj enkrat dokončno razjasnejo kaj je prav in kaj ne in kako si oni v internih aktih (kot pravi Krpan) tolmačijo to, saj menda nas pa ja nimajo za kriminalce.

  3. #13

    Privzeto

    Orlova naši policaji so totalni majmuni pa ne moreš jim drugače rečt, res no pa nemorem verjet kaj vse se dogaja na našem koncu, zadnjič so v Radljah enemu lovcu vzeli puško ki jo je imel v prtlažniju brez fotrole pa 0,0 napihal pa je to mesec in pol nazaj pa je še ni dobil.

  4. #14

    Privzeto

    Ja capek, tudi meni ni več nič jasno, kot , da so se začeli spravljati na nas lovce. Sicer mi vzrok ni poznan, pa ga tudi ne iščem, samo vem, da kar se dogaja je skregano z vso logiko.
    Če bi bil jaz starešina bi že zdavnaj zahteval in sklical izredni občni zbor lovcev z predstavniki policije - dnevni red pa bi bil samo ena točka: problemi na relaciji lovec - policaj. Pa naj tam razjasnijo kaj in kako v bodoče.
    Kako pa je stvar s tabo capek, nič ne javiš.

  5. #15
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Sedaj bo bolje, imamo predsednika LZS, ki je zaposlen kot poveljnik specialne enote policije!?!
    Trotovšek

  6. #16

    Privzeto

    Nevem še nič, meni je takrat rekel, da nas imajo tako in tako lepo, saj, če se bi nas lotili, bi imelo doma puške samo kakih pet lovcev na Koroške.

  7. #17

    Privzeto

    Ja Tomaž, Krope bi moral prvo kot prvo urediti odnos drugih do nas lovcev predvsem tu mislim na odnos in bližnja srečanja policije z lovcem ali lovci.
    Kar pa ti praviš capek, pa je prav smešno, policaji naj prej pod svojim pragom pometejo in potem urejajo red drugod, govorim čisto iz resnice, ko pa pravijo , če se nas bodo lotili..., potem takem nam napovedujejo tiho vojno, a se ne zavedajo, da pol njih ne bi bilo čisto nič na koroškem, uf, kako bi bilo to lepo.
    Saj ne , da bi imela kaj proti njim kot osebnosti, ampak njihova dejanja, postopki, ignoranca, predvsem pa žaljiv in ničvreden odnos do nas pa je prekršilo vsako mero, predvsem tu na našem koncu Slovenije.
    In tu zelo apeliram na novo izvoljenega predsednika, da v tej smeri ukrene nekaj, ker tako naprej več ne gre. Saj se pa ja niti na lov ne bomo več upali, ali pa bom zahteval policijsko spremstvo, da mi puško pripeljejo do lovišča, al kaj.

    Če bi naš strešina bil vsaj malo starešina bi moral že zdavnaj napisati ostro poročilo na komandirja in pa še kam, ker to ni osamljen primer, takih je več, mogoče bi se po tej birokratski poti malo več postorilo, v kar pa močno dvomim, samo začeti je potrebno nekje.

    Še vedno pa tule na forumu v tej rubiki čakam na odgovor predstojnika policije, ki je lovec in tudi član našega foruma, ker bi nam bilo vsem v zelo veliko pomoč, ali pa naj odgovori sam novo izvoljeni predsednik.

    Mogoče zr7 veš kako ali na kakšen način in pa kje se bi našemu novemu "šefu" predstavili ti problemi.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pravilnik za izvajanje Zakona o orožju samo napotuje na tretji odstavek 8. člena zakona. Torej o prenašanju ne govori nič več kot zakon sam. In ta je jasen. Orožje ne sme biti vidno in mora biti ločeno od municije. To zadnje pomeni, da ne sme biti vtaknjeno v orožju. Tudi poln nabojnik spravljen v žepu futrole je v redu!
    Policist, ki ukrepa, mora področje na katerem ukrepa, poznati. Kaj drugega ni sprejemljivo in je vredno vse kritike. Najsi bo to policist sam ali njegov nadrejeni, ki mu daje navodila. A to naj kar sami raziščistijo. Menim, da bi moralo tu priti do pritožbe, še sploh bi pomagalo. če bi na vašem koncu zbrali več takih primerov in podali pritižbo skupinsko. A pazite, da kakemu od izbranih ne bo kaj očitati!

    Ukrepanje policije mimo zakona je danes nesprejemljivo!

    Sam sicer v 99% vozim puško v prtljažniku. A od danes naprej bo protestno v futroli na zadnjem sedežu, ali celo med prvimi sedeži. Ko v njej ne bo puške, bo pa leseno poleno. In kako bo kdorkoli, ne le policist vedel kaj je notri?

    Glede na odgovor policista, kot ga navajaš, naj si kupi avto s prtljažnikom pa le to, da tak policist ne bi smel nikoli več opravljati tega poklica! Na lov se bom peljal magari z biciklom in imel puško v futroli čez rame. To pravico mi daje zakon in ni ga policista, ki bi mi lahko to pravico kratil. Kajti to kar opisujete je kratenje pravice in tega ne smemo dopustiti.

    Kaj naj naredi Forum? Ker smo le skupina lovcev, ki se srečujemo na javnem internetnem prostoru, ne moremo uradno narediti nič. Lahko si le izmenjavamo informacije o teh dogodkih in se poučujemo.

    Nedvomno pa bi morala ukrepali lovska družina, katere članom se ti dogodki pripetijo. Sicer zamenjajte vodstvo!
    Novemu "šefu" problematiko lahko predstavi posamični lovec, skupina njih ali LD. Naslov LZS je znan.

    LP

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Postavlja se mi še nekaj vprašanj.
    Ali je dovoljeno prenašati orožje v sredstvih javnega prometa (vlak, avtobus..)?
    Ali je dovoljeno prenašati orožje z kolesom, kolesom z motorjem in motorjem, štirikolesnikom, čolnom....?
    Ali je dovoljeno iti peš na lov, čez naselje, mesto ali drugo lovišče?
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #20

    Privzeto

    Krpan zakon tega točno ne določa. Vendar kolikor jaz vem lahko prevažaš na kolesu, mopedu, motorju, ATV-ju ali peš. S tem, da v teh primerih mora orožje vseeno biti v futroli. Vsaj tako se mi zdi, da so rekli enemu našemu jagru. Na futrolo si je montiral remen, ki si ga da preko ramen in se vozi z mopedom na jago. S tem je orožje tudi dejansko skrito očem. Sklepanje o tem kaj je v futroli ne more šteti, saj potem bi tudi pri kakih glasbenikih lahko mislili, da gre za orožje.

    Kako pa je v sredstvih javnega prevoza pa ne bi vedel, vendar zakon tega nikjer ne prepoveduje, če je orožje primerno skrito. In ponavadi je tako, da kar ni prepovedano je dovoljeno.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •