Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 71

Tema: Policija in lovsko orožje

  1. #1

    Privzeto Policija in lovsko orožje

    Še en neljubi , oziroma nerazumljiv dogodek s strani policije pri nas na koroškem in gre pod rubriko kot včasih v zabavniku "saj ni res, pa je...".

    Kolega je nabavil nov karabin in ga je včeraj, ko smo ga preiskušali lepo dal v futrolo in ga dal na zadnje sedeže avta, se razume v futroli, skito od oči, municijo sploh ni vozil zraven. Pol pa je veselo ves srečen odšel domov, "gmajten" da ima svoj karabin in se je začelo. Ustavi ga policija in to pa ono ter so mu takole nič tebi in nič meni vzeli puško, vse papirje, rekoč, da je vozil puško na vidnem mestu, halooooo

    Zakon pravi, da lahko voziš v futroli zadaj , če pa ni futrole pa v prtljažniku, a ne.
    Pol mu je težil, da še ni vpisan v orožni list, vendar še ni poteklo 8 dni, ko je treba nesti na UE na vpis in je rekel, da je tudi to krivo dejanje.

    Pol pa smo odšli na postajo, da bi dobili komandirja in zahtevali puško nazaj, ker je bil postopek totalno nepravilen in kaj smo doživeli na postaji.
    Gospod policaj mu je rekel, da , če ne more voziti puške v prtljažniku, da si naj pač kupi nov avto, ali pa zbije leseno kišto, da ga vozi v njej.


    Kaj menite ostali?!

    Last edited by Ganges; 22. January 2008 at 20:09.

  2. #2

    Privzeto

    Po mojem bi glede na nepravilne postopke vsekakor morala pasti pritožba nad delo policije. Pomagalo dosti ne bo, bo pa mogoče opomin ostalim. Možno je tudi, da je policaj resnično mislil, da se tako ne sme prevažati. Tako bi s pritožbo poučili ostale policaje, da vendarle tudi drugi lahko iamjo prav in ne samo oni.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Pa naj še kdo reče da nismo policijska država!!! Moje mnenje je, da naj se policija bolj osredotoči na neprijavljeno orožje!!! Še malo, pa bo potrebno puško kr v gozdu met spravljeno...
    Trotovšek

  4. #4

    Privzeto

    Ja ganges in Tomaž, tudi jaz mislim, da ta policaj nima pojma o zakonu o orožju oziroma kako postopati, če tega ne ve potem ne sme tako ukrepati. Bomo videli vso stvar, glede pritožbe, ki bo seveda dana, tudi jaz mislim, da ne bo nič iz tega, kar pa vsekakor niti najmanj ni prav. Kaj bi se zgodilo, če bi mi v službi naredili narobe postopek in zasrali vso stvar, mislim, da jutri ne bi bili več tam.
    Je pač tako v naši preljubi Sloveniji. Policijska država, hm, ... le kje sem že to slišal????

  5. #5

    Privzeto

    Drugače orlova,če mene spomin nevara mora biti vse orožje v prtljažniku,brez futrule ga vozit nesmeš!

  6. #6

    Privzeto

    Saj piše, da ga je imel v futroli.

    8. člen

    Nošenje in prenos orožja


    Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti
    strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
    Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno
    listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.
    Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest
    orožja.

    23. člen

    Pravila nošenja orožja

    Orožje se mora nositi tako, da ne ogroža osebne varnosti ali varnosti koga drugega.
    Varnostno orožje, ki ga nosijo varnostniki pri opravljanju službe varovanja po predpisih o zasebnem varovanju in
    obveznem organiziranju službe varovanja, smejo nositi le med opravljanjem službe, izven tega časa orožja ni dovoljeno
    nositi.
    Lovsko orožje se sme nositi in uporabljati samo v lovišču in na strelišču, izven lovišča oziroma strelišča pa se mora
    prenašati.
    Športno orožje se sme nositi in uporabljati samo na strelišču, izven strelišča pa se mora prenašati.
    Zračno orožje in orožje s tetivo se lahko nosi in uporablja na strelišču ali tako zavarovanem kraju, da niso ogroženi ljudje
    ali premoženje.
    Ob pogojih iz prejšnjega odstavka lahko uporabljajo zračno orožje in orožje s tetivo tudi mladoletniki pod nadzorstvom
    polnoletne osebe.

    24. člen

    Prepoved nošenja in prenašanja orožja

    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi, ali tako, da ga ljudje opazijo.
    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati, kjer je to izrecno prepovedano.
    Posameznik ne sme nositi ali prenašati orožja, kadar je pod vplivom alkohola ali mamil, oziroma v takem psihičnem stanju,
    da očitno ni več zanesljiv.


    P.S.: Orožje se v futroli lahko prenaša, saj je s futrolo skrito očem javnosti. To vem, ker poznam primere, ko se lovci na lov vozijo z mopedom, nimajo druge možnosti, pa imajo puško čez rame v futroli. Ne sme pa je tako prevažati brez futrole kot so jo nekoč kar čez rame brez futrole.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7

    Privzeto

    Poglejmo, kaj pravi Z A K O N O OROŽJU (uradno prečiščeno besedilo UL RS 23/2005)
    8. člen
    Nošenje in prenos orožja
    Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
    Za nošenje orožja po tem zakonu se ne šteje, če ima posameznik orožje pri sebi v svojih stanovanjskih prostorih, oziroma znotraj svojih ograjenih nepremičnin, če ni s tem zakonom drugače določeno.
    Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
    Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.
    Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest orožja.

    Kaj je razlog za odvzem orožja mora obrazložiti policija in le to je v tem trenutku pomembno. Bojim se, da bo postopek dolgotrajen, kot v večini primerov, kjer je storjena domnevna kršitev tega Zakona. Želim, da bi se hitro in v korist našega člana končal ta neljub dogodek.

  8. #8

    Privzeto

    Zober, vse sta ti ganges in tica obrazložila z zakonskimi določili in tako je ta lovski prijatelj tudi prenaša ali vozil orožje.

    Se pa tudi jaz bojim tako kot tica, da bo postopek zelo dolgotrajen, če se ne reši jutri ali pojutrišnjem.
    Obrazložitev policije kako in kaj pa ne bi komentiral, za vsi vemo kako in kaj.

  9. #9

    Privzeto

    samo eno vprasanje:
    kaksna mora biti futrola? jaz uporabljam tako, ki je iz pile-ja in jo samo nataknes na pusko, da jo pokrijes od cevi do kopita, pas od puske pa pustis zunaj, da lahko nosis pusko kot na lovu? prakticno je puska nevidna, ko pa jo nosis, je lahko razumeti kaj je...zato
    kar pa se tice karabinov in prelamac:
    je treba prelamace sestavit oz staknit tisti leseni del pod cevmi, brez katerega se puska ne naprozi?
    kaj pa za karabine?
    lahko puske nosim cele v prtljazniku ali jih moram razstavit?!
    lep pozdrav in hvala

  10. #10

    Privzeto

    Tudi sam imam v spominu "bljižnje srečanje" s policijo v ranih jutranjih urah. Puška, spravljena v futroli je bila v prtljažniku terenca in ker gre za enoprostorca je bila vidna očem policista. Še sreča, da je bilo strelivo v mojem žepu, kajti policist je bil tik pred tem, da mi puško zaseže, ker je nisem imel spravljene na takem mestu, da ne bi bila vidna skozi šipo avtomobila. Ker ni bilo nobenega drugega prekrška, tudi alkotest je ostal brezmadežen, me je milostno spustil na jago.
    Pridušil sem se, da take samovolje že ne bom trpel, vendar mi je bila Diana preveč naklonjena, da bi to radost skalil s policijsko kregarijo. Vendar priokus ostaja in policaji si v nedogled določb Zakona o orožju ne bodo mogli razlagati po svoje.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •