Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: Verney-Carron puške

  1. #21

    Privzeto impact la

    a ni nikogar ki bi kaj vedel?????

  2. #22

    Privzeto

    Veš, tule je treba samo hvalit. Se najde kdo, ki jo ima. Pa je lepo tiho. Če bi pa jaz kaj slabega napisal bi pa v luft skočil.

  3. #23
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Konkretno o točno tej puški ne vem nič, lahko pa z gotovostjo napišem, da je 47cm cev prekratka za kaliber 30-06, razen če si ljubitelj glasnega poka in močnega ognja na ustju cevi.
    Skoraj enako (ali celo enako) končno balistiko (a manj glasno in manj ognja) boš dobil, če vzameš 308 win kaliber s 47cm dolgo cevjo.

  4. #24

    Privzeto

    Jaz sem si jo dobro ogledal in repetiral. Streljal sicer nisem, ker je želja za preizkus izpuhtela.

  5. #25

    Privzeto

    Že tri leta posedujem polavtomat NT v kalibru 3006 z cevjo dolžine 51 cm. Puška je zame za pogone odlična saj ne pozna zastojev kar koli vtakneš v njo. Tudi grupa na tarči je odlična, le pok je zelo močan. Imam tudi Blaser 308 pa mislim, da je enaka krogla enako daleč v prašiču, saj jih je padlo že kar nekaj z ene in druge. Mislim da je dolžina cevi kriva za to, saj so bili dokler sem imel zastavo 3006 praviloma vsi prestreljeni, sedaj pa temu ni tako. Počakajo pa po enem in drugem kalibru.

  6. #26

    Privzeto impact

    alojz prosim če mi to lahko malo bolj pojasniš a ti sistem puške ni všeč al je kaj drugega, prav sam mehanizem se mi zdi u redu predvsem za pogone kaj mislite pa o kalibru 9,3x62 al cev 47cm ali 51 cm ali bolj priporočate 30-06.tudi sam sem hotel sprva nabavit polavtomat sedaj pa se pojavljajo razni problemi okrog tega tako da sem opustil ta projekt pa še zmeraj več negodovanja je v lovskih vrstah če prideš z PAP-om na zborno mesto

    havala za odgovore

  7. #27

    Privzeto

    To je samo moje mnenje. Kdo drug bo napisal drugače.
    Les, izdelava in oblika delujejo ceneno. Tudi repetiranje me ni fasciniralo. Pri vsej izbiri dobrih pušk je to zadnja, ki bi jo imel. Tudi močni kalibri so v kombinaciji z kratko cevjo nekako tako, kot bi v fičota dal 200KW motor. Enostavno ne pride do izkoristka.
    Če ne maraš odličnega Brovning bar PAP poglej mogoče njegovo vzvodno (lever action) puško. Ali pa katero z premovlečnim zaklepom.
    Pa ne misli, da boš zaradi repetiranja klasičnega zaklepa zato ostal brez prašičev.Vse je v vaji. In Diana je muhasta. Večkrat stoji ob strani kakšnega lovca z prelamačo.

  8. #28

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To je samo moje mnenje. Kdo drug bo napisal drugače.
    Les, izdelava in oblika delujejo ceneno. Tudi repetiranje me ni fasciniralo. Pri vsej izbiri dobrih pušk je to zadnja, ki bi jo imel. Tudi močni kalibri so v kombinaciji z kratko cevjo nekako tako, kot bi v fičota dal 200KW motor. Enostavno ne pride do izkoristka.
    Če ne maraš odličnega Brovning bar PAP poglej mogoče njegovo vzvodno (lever action) puško. Ali pa katero z premovlečnim zaklepom.
    Pa ne misli, da boš zaradi repetiranja klasičnega zaklepa zato ostal brez prašičev.Vse je v vaji. In Diana je muhasta. Večkrat stoji ob strani kakšnega lovca z prelamačo.
    Alojz1, se strinjam s teboj, deluje ceneno, pa tudi jaz pravim, da mora kaliber met tako dolžino cevi kot za katero je bil konstruiran... te kratke cevi so bolj modna muha; 90% jagrov, ki majo kratke cevi, bi čisto normalno jagalo tudi s normalno dolgo cevjo....

    lp

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tako je

  10. #30

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Alojz1, se strinjam s teboj, deluje ceneno, pa tudi jaz pravim, da mora kaliber met tako dolžino cevi kot za katero je bil konstruiran... te kratke cevi so bolj modna muha; 90% jagrov, ki majo kratke cevi, bi čisto normalno jagalo tudi s normalno dolgo cevjo....

    lp
    Sam imam kratko cev zaradi brakiranja in iskanja. Zakaj pa imajo sedaj že vsi "štantmani" kratke cevi...je pa odgovor verjetno tvoja trditev.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •