Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 53

Tema: 22 Mag

  1. #11

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    pa ne pozabit kune
    za kune imam pa 223REM

  2. #12

    Privzeto

    Tudi jaz sem uplenil starega jazbeca, lansko jesen - cca 16KG, šel je še cca 5m. Letošnjo sezono pa skupno 7 lisic in nekaj vran.

  3. #13

    Privzeto

    Kakšno puško mi svetujete v tem kalibru?
    Najraje bi imel 22WMR, za streljanje na tarčo, lisico, jazbeca, kuno in svizca.

    Ali naj se odločim za kakšen drug kaliber.
    Če kdo pozna koga, da kaj podobnega prodaja, naj mi prosim sporoči.

    LP

  4. #14

    Privzeto

    kupi si 223 rem

  5. #15

    Privzeto

    Res je bolš da si kupiš 223 za lisico, kuno in jazbeca pa še za srnjad jo maš lahko. Jaz sem imel 22 WMR pa sem jo prodal ker je že municija draga. Če misliš strelat pa na tarčo si pa kupi flobert.
    Osebno nisem bil zadovoljen z 22WMR ker je za moje pojme neuporaben kaliber.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Oni dan mi je lovski inšpektor dejal, da je najmanjši dovoljen naboj za risano cev tisti ki ga še dovoljuje uredba o vrsti in moči lovskega orožja. To je kaliber 5.6 teža krogle 3,2g in energija na 100 metrih 1000J. Ko sem ga vprašal zakaj UE izdaja dovoljenja za manjše kalibre mi je dejal da je to kompromis zaradi poceni streljanja na tarčo.

    Če energijo preračunamo na hitrost ugotovimo, da je najmanjša hitrost na 100 metrih pri kalibru 5,6 in teži krogle 3,2 je 790m/s.

    Pri 22WM pa dobimo strelivo do hitrosti 630m/s (Winchester), kar pomeni, da ne ustreza Pravilniku o vrsti in moči lovskega orožja.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #17

    Privzeto

    Inšpektor ni pristojen za razlago zakonskih ali podzakonskih aktov.

    Uredba postavlja omejitve za lov določene divjadi, za ostalo divjad pa ne in tako ostalo divjad, ki ni navedena smeš loviti s poljubnim orožjem z risano ali gladko cevjo. Uredba nikjer ne prepoveduje zdravo pamet.

    Kar ni prepovedano je dovoljeno.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Potrjujem z mojim prepričanjem to kar je napisal Janez.
    Žal je še vedno preveč "na pamet" razlag privlečenih iz ne vem kje. Uredba je tista, ki določa kaj se kje uporablja.

  9. #19

    Privzeto

    tudi sam sem istega mnenja, pa ne samo mi, enako večina pravnikov....

    Če logično pogledamo na stvar, zakaj ne bi smeli s takim kalibrom upleniti npr kune? kako pa to, da je vsaka mačka, ki sem jo ustrelil z .22lr obležala na mestu?

  10. #20

    Privzeto

    mislis da divji prasic zbezi, ce ga z 22 med oci?!!!?

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •