Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 99

Tema: Prihaja nov val - novi lovski zakon

  1. #21

    Privzeto

    Sem spregledal povezavo, kjer si to napisal. Priznam, da sem se motil, gre seveda za skrajšan postopek sprejemanja sprememb.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Vsem, ki ste zainteresirani za udeležbo na balkonu sporočam, da je LZS zainteresirana za prisotnost nas, lovcev, na balkonu in sicer v petek, 01.02 med 12 in 16 uro. Verjetno bo glasovanje prej kot ob 16 uri, točno kdaj pa se ne da napovedati. To informacijo posredujem po pogovoru z enim od vodilnih na LZS. Torej prijavite se, da vemo, koliko vas bo na balkonu, ker so prostorske omejitve. Pričakujem pa vsaj 10 forumašev na balkonu. Menda naj bi se nam pridružili tudi članu UO LZS v novi sestavi in še nekateri drugi lovci in Ljubljane in okolice. Torej, forumaši, beseda in akcija je naša.

  3. #23

    Privzeto

    Sam se tega zaradi obveznosti ne bom mogel udeležiti. Vsem, ki se bodo pa vsa podpora!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Seveda bom tudi na balkonu. Ne zdržim, da ne bi takoj videl kakšna bo naša nadaljna usoda.

    Tudi tu dodajam link na članek na straneh z vabilom: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=369&Itemid=53
    Last edited by ZR7; 30. January 2008 at 11:31.

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto Odmevi danes ob 22h

    Odmevi na RTV SLO1 so ravnokar končani. Sodelovali so Inka Stritar, mislim da že bivši ustavni sodnik Ule in Srečko Krope.
    Inka Stritar v znani maniri, vendar z že dokaj pojemajočo sapo, Ule ustavni sodnik, ki v svojih navedbah negira znane odločbe ustavnega sodišča v zvezi našega zakona in Srečko Krope, ki je umirjeno odgovarjal na vse očitke in predstavljal stališča Slovenskih lovcev.
    Edini manjko v popolni zmagi je bil podatek o številu kmetov v LZS in razmerje velikih posestnikov napram malim - kmetom, katere prvi izkoriščajo češ da se bore za njihove interese.
    Če so pa gledalci povezali Veprovo izjavo o preštevanju € na število glav gamsov z osebo na katero je letelo, je pa še toliko bolje. Današnje TV oddaje so se čudovito dopolnjevale.

    LP

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem tudi gledal odmeve..samo bolj proti koncu. Naj povem, da je v naši LD večina članov kmetovalcev in delavcev. Z visoko izobrazbo pa so samo trije ali štirje. Ni nobenega zdravnika ali pa odvetnika pa nas je blizu 90. Mislim da, je že bila narejena statistika glede izobrazbe v LD-jih.
    Imam gozd. In kdo je inki dovolil, da govori v mojem imenu? Za inko se skriva RKC.
    RKC pa se izgovarja, da ima samo 2,5% gozdov, (kar nanese čez 8000ha) si mislijo, da nam uspešno mečejo pesek v oči. Lovci smo pokazali odlične sposobnosti v gojitvi, zato koncesije sploh nebi smelo biti. Denar se mora vrniti v lovišče. To je samo krpanje državnega proračuna. Upam, da bodo koncesije kmalu ukinili.

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V včerajšnjih odmevih je Inka Stritar seveda ne samo v svojem imenu ob pričakovani izgubljeni bitki (globoko upam) danes napovedala nadaljevanje vojne.
    Na to je potrebno biti pripravljen. Nedvomno se bodo taka medijska soočenja še nadaljevala in potrebno ji bo dobro parirati, da bomo zadržali mnenje volilcev na naši strani.

    Jaz bi jo napadel ravno na področju kjer nam očita, da nočemo biti evropski in Evropi prilagoditi zakonodajo in posledično upravljanje z divjadjo.
    Treba je jasno povedati da tega res nočemo in to zato, ker vidimo kako je v Evropi. Ker je taka Evropa slaba in hudobna tako do človeka kot do divjadi, dobra pa le do posestnika ki prešteva koliko €dobi na "glavo" in koliko glav je v njegovem lovišču, ki ga bo seveda potem tudi ogradil.
    Treba je reči, da ne maramo evropskih gozdov, kjer s strahom gledaš okoli če te bo kdo zasačil, ko greš lulat ob cesti in seveda stojiš pod vse mogočimi tablami, ki prepovedujejo hojo po gozdu in seveda tudi nabiranje sadežev.
    Treba je povedati, da ne maramo evropskih gozdov, kjer lastnik lovišča opazuje predvsem višino trofeje in jo običajno tudi umetno vzpodbuja zaradi cene, genetsko pestrost pa zaradi lastnih interesov omejuje z ograjevanjem v obore.
    Treba je jasno reči, da ne maramo takih evropskih gozdov, kjer so kot dediči njih napisani le posamezni potomci posestnikov, človeštvo in Narava pa do njih nima pravice. Treba je povedati da ne maramo takih Evropskih gozdov, kjer privatna lovišča predstavljajo v večini le omejene obore za sproščanje morilskih instinktov, z gojenjem in skrbjo za populacije divjadi pa nimajo nič skupnega.
    Treba je sicer priznati, da pa obstajajo posamezni in redki primeri, ko je privatni lastnik uvedel zaščito in skrb za populacije, poglejmo recimo v zgodovino San paradisa, a da na našem področju to dokazano počnemo Slovenski lovci že stoletje in to na širokem in neomejenem področju in da ne zaupamo tistim, ki preštevajo divjad z € v očeh, najsi bodo lastniki velikih posestev ali pa tisti, ki po televiziji fantazijsko govore o lovu na področju 100 hektarov (ki bodo potem seveda ograjeni) in so velikim posestnikom le dobrodošel predmet manipulacije.
    In treba je povedati, kot sem včeraj že pisal, kolikšen delež lovcev je kmetov in lastnikov parcel, da se razblini fama, da Inka dela v njihovem interesu.

    No, tako nekaj malega mojega razmišljanja.

    Pa en lep LP (lovski pozdrav seveda) in držite pesti danes ob dogajanju v parlamentu. Se vidimo tam!

  8. #28

    Privzeto

    A mogoče kdo kaj ve kako kaže v parlamentu? Noče mi odpreti direktnega prenosa s parlamenta na domači strani državnega zbora
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Tudi meni ne odpre.

  10. #30

    Privzeto

    Sprejet amandma ZA 20 letne koncesijske dobe, glasovanje, vlaganje novih amandmajev v sredo 06. 02., 2008!

    Janez

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •