Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 60

Tema: Realtree lovske obleke

  1. #1

    Privzeto Realtree lovske obleke

    V etičnem kodeksu piše v poglavju o lovskih oblačilih, da naj bodo za lov lovska oblačila sproščena, funkcionalna, in skladna z naravnimi barvami okolja, da bomo čim bolj neopazni in nemoteči za divjad.
    Naj pa ne bi bilo primerno uporabljati vojaških maskirnih vzorcev, ki ne spadajo v lovsko nošo za lov.

    Vmes med to pa padejo lovske kamuflaže realtree, ki so vse na vrhu našteto, se pravi funkcionalna, skladna z naravnimi barvami okolja in nemoteča za divjad in okolje, niso pa vojaška oziroma za vojsko razvita kamuflaža, torej kakšno je vaše mnenje o tem, ali je realtree etičen, recimo v kombinaciji s slovenskim lovskim klobukom, za uporabo v slovenskih loviščih ali ne?

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Menim, da je zavračanje kamuflažnih oblek, ki so praktična, namensko izdelana in običajno tudi trpežna, navaden konservatizem.
    Primerjava med lovskim in vojaškim vzorcem? Kakšna pa je konec koncev razlika med vojaškim in lovskim kamuflažnim vzorcem? Ali ima lovski vzorec jelke, vojaški pa smreke?
    Tako kot gre napredek v naše vrste pri orožju, optiki in ostali opremi, je prav da gre tudi pri oblačilih. Dobro orožje z dobro municijo in strelnim daljnogledom za strel, dober daljnogled za oceno, ter dobra preža in/ali obleka, ki nas dobro zakrije, vse to pripomore k temu, da je uplenitev lovsko etična.

    Drugo je seveda lovska obleka za lovske slovesnosti. Tam se pač lahko uredimo uniformno, če nam to seveda ustreza. Pa tudi pri tem imamo že celo paleto variant in različnih vplivov sosednjih dežel in mode.

    Menim, da se bo potrebno tako pri razmišljanju kot tudi pri oblačilih navaditi, da so časi zapovedovanja in uniformnosti mimo. Čas je za raznobarvnost, različnost in strpnost!

    In namesto uni/forme razmišljati o vsebini.

    LP

  3. #3

    Privzeto

    Se v glavnem kar strinjam z zgoraj napisanim. Dejstvo je, da so razne vojaške kamuflaže čedalje bolj razširjene med lovci.
    Ne strinjam se le s tem, da so lovske in vojaške kamuflaže eno in isto. Mislim da niso. Mislim da je lovska kamuflaža, v tem primeru realtree, ki simulira grmovje, drevesa, listje in ostalo, bolj uporabna za na lov, se lepše zlije z naravo, kot vojaška kamuflaža, izgleda manj agresivno in je konec koncev tudi najboljša za prikritost pred divjadjo, ker divjad tako ne loči človeka od grmovja in ostalega rastlinja. Zato jo na veliko uporabljajo recimo lokostrelci, da se lahko čimbolj približajo divjadi, to seveda tam, kjer je pač dovoljeno loviti divjad z lokom.

    Še nekaj je tu treba poudariti, tudi zelena barva je bila še pred nekaj desetlji glavna maskirna barva vseh vojsk in so jo hkrati prevzeli lovci, tako kot zdaj prevzemajo maskirne vzorce. Ali je torej zavračanje vojaških kamuflažnih oblačil le konservatizem ali kaj drugega?

    Veselim se še drugih mnenj o tem.

  4. #4

    Privzeto

    Jaz pa mislim sploh ni važno kaj maš na sebi,eni majo cello kavbojke! Odvisno od človeka! Mene osebno nič ne moti kaj ma kdo gor na sebi!Oziroma naj človek nosi tisto v katerem se najbolje počuti!

  5. #5

    Privzeto

    No zober , kavbojke pa glih niso za na jago, jaz se bi počutil kot kakšen "bebec". Ene navadne lovske hlače za v "borbo" pa ja ima vsak.

  6. #6

    Smile Kamuflaža

    Hej, jaz za lov z lokom uporabljam kamuflažo. V LD bi mi prav prišla recimo pri lovu na vrane, pa mogoče še kje ampak si raje ne predstavljam kako bi komentirali tole (pa čeprav brez loka s flinto v rokah):


    Realtree je v primerjavi s tem 3D ASATom res nevpadljiv vzorec.

    Zadnjič sem imel na skupnemu lovu oblečene preko navadnih zelenih "klasičnih lovskih" hlač z žepi še nepremočljive hlače (zelene z naramnicami) ker je bilo nekaj snega in sem šel v pogon in ker sem neroden pa kdaj zdsnem v kakšen graben... No, komentar: "To niso lovske hlače!"
    No pa recimo komentar na prenosno prežo (ki je načeloma v naši LD itak ne smem uporabljati, lahko pa nekateri posvečeni uporabljajo premične lestve ampak to je že zgodba za drugo temo...): "Ja kaj boš pa to rabu?"

    Precej bo potrebno premaknit v glavah (moja pri tem seveda ni izključena).

    Janez

  7. #7

    Privzeto

    Realtree je po mojem res špica med lovskimi kamuflažnimi vzorci. Popolnoma nevpadljiv, neagresiven, odlično se zlije z okoljem, ter na pogled je prijazen.

    Žal je pa pri nas to kamuflažo zaenkrat bolj težko dobit in tudi ravno poceni ni, pa tudi to je res da nekateri bolj tradicionalni lovci to precej postrani gledajo. Po eni strani jih razumem. Res je to nekaj novega, kar se pri nas šele uveljavlja.

    ASAT ima nekako bolj vojaški videz kot realtree.


    Povezava do slik realtree vzorcev.
    http://www.realtree.com/camo/ap.php

  8. #8

    Privzeto

    Ne vem od kje ti nick ampak zgleda da od tule ne:
    http://www.deerhunter.dk/

    Solidna zadeva, funkcionalna, pa ne predraga.

  9. #9

    Privzeto

    Idejo za nick mi je v bistvu dala računalniška igra Deerhunter, katero sem igral pred leti.
    Poznam pa tudi kolekcijo oblačil Deerhunter, sem si jo tudi že ogledal, imajo na zalogi v Kranju v lokostrelski trgovini.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    moje mislenje je pa tako glede te opreme,da tudi tisti tradicionalni lovci(ce izuzamemo starejse lovce,brez zamere) ze kar veliko posegajo po tovrsti upravi.
    Tudi sam imam tako jakno,in je kar super zadeva,ne samo kar se komuflaze tice,je tudi dober "vetrobran" in pa kar je se bolj pomembno,"popolnoma" nepropustna za vodo...bom raje rekel zelo dobra zascita pred dezjem!
    za mal primerjave,v jesen sem bil na stantu 2 uri in pol v samem nalivu,se klobuk je prepustil vodo,ampak pod jakno sm bil pa popolnoma suh..
    Mislim da na taksni obleki nic nic neeticnega..po moje ne!

    pa se drugi povejte..

    lp

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •