Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 60 od 60

Tema: Realtree lovske obleke

  1. #51

    Privzeto

    jah no, ravno danes na jagi je bilo malo govora okoli vojaških vzorcev, pa sem se zopet spomnil na našo LZ in njene smernice.
    sj po eni strani ni slabo da ne izgledamo kot razpuščena ruska banda...

  2. #52

    Privzeto

    Marky, podobo lovca naredijo dejanja. Ne vzorec na jakni.

  3. #53
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Tudi kaj imaš na sebi daje pravemu lovcu podobo!
    Odkar sva se z muzikantarjem sporekla glede maskirnih oblek sem se zamislil... od takrat jih le redko oblečem. Tudi po naravi sem tradicionalist zato sedaj nosim samo "tamašne" obleke!
    Vsak naj pa obleče kar sam hoče in mu najbolj paše.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #54

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Marky, podobo lovca naredijo dejanja. Ne vzorec na jakni.
    malce pozno pa vendarle.
    problem nastane na skupnih lovih; pravzaprav pišem zaradi njih. tam najbolj povdarjajo kako naj lovec na zunaj izgleda; solo jaga je moja osebna stvar. in lovovodje podajajo smernice iz sestankov naprej na nas. in za takšne priložnosti me pravzaprav zanima, če je že kaj določeno v višjih krogih. ker ko grem v goste mi ni vseeno, kaj imam oblečeno; doma bi si že privoščil kakšno realtree obleko, kavbojk ali vojaških pa tudi ne.
    sam opažam da bi se tudi novi vzorci lahko ločili na lovske in vojaške; realtree oz. realne slike narave so lovske, optifade in podobni grafični vzorci za razbijanje silhuet pa vojaški, imho...

  5. #55

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ... sj po eni strani ni slabo da ne izgledamo kot razpuščena ruska banda...
    Ahaa, pravo je torej da izgledamo kot postrojeni policijski ali vojaški vod?
    Ko se bo povprečen jager obnašal tako disciplinirano kot naj bi se vojska ali policija kar se tiče orožja in izpolnjevanja navodil lovovodij, takrat se bom pa šele začel pogovarjati resno o oblačilih. Če mi jih bo tisti, ki jih bo zahteval, tudi kupil!
    Za povrhu je trenutna in edino pravilna usmeritev v živobarvna varnostna oblačila na skupnih lovih. In ta barva nikakor ni zelena temveč kričeče oranžna ali rumena z vzorci ali brez.
    Bodo nove uniforme v takih barvah in vzorcih, da bomo ustregli nekaterim tradicionalistom, ki jagajo predvsem po proslavah in sejah? Dvomim, ker vsi tisti, ki zahtevajo enotno lovsko uniformo, nimajo stika z realnostjo!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #56

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ... lovovodje podajajo smernice iz sestankov naprej na nas. in za takšne priložnosti me pravzaprav zanima, če je že kaj določeno v višjih krogih. ker ko grem v goste mi ni vseeno, kaj imam oblečeno; ...
    Višji krogi?!
    In kdo je zate višji krog v društveni organizaciji.
    Najvišji krog sva ti in jaz, ki ta cirkus plačujeva! Ostali, ki plezajo po funkcionarski stolčkih morajo skrbeti za zaupane naloge, ne pa nas policijsko komandirati! Lovstvo v Sloveniji je prostovoljno prostočasno poslanstvo, ne pa služba, da te bo direktor komandiral!
    VIŠJIH KROGOV V SLOVENSKEM LOVSTVU NI!
    Ko se boste hlapčevske miselnosti otresli, potem pa bo mogoče kdaj bolje!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #57
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Vse kar lahko LZ oz. lovovodja oz kdor koli, od nas zahteva, je da se na pogonu nosi signalna oblačila, kar je čisto prav, in dejansko bi to v zakonu moglo bit, ker se še tako zgodi kaka nesreča po nepotrebnem... Kako je pa posameznik oblečen je pa čisto njegova stvar...

    Se pa strinjam, da je na jagi lepo videt jagre lovsko oblečene in ne kot pripadnike Sirske svobodne vojske...

    Imam pa sam zelo rad realtree vzorce, in jih tudi pridno nosim, lani sem si za zganjat kupu še jakno v realtree orange camo in kapco v enaki barvi... se mi zdi vseeno boljše kot tisti brezrokavniki za na avtocesto, ki se po robidi zatikajo...

  8. #58

    Thumbs up

    ojojoj sršen, kako včasih malo preveč pikaš
    ne da nimaš prav, še kako imaš prav. vendar sam sem izpostavil problem, ki se mi bo že letos večkrat pojavil in bi rad rešitev nanj. to o čemer pa ti pišeš in za kar se 'vsi' zavzemamo pa se bo spremenilo šele na dolgi rok. žal.
    si pa enostavno v gosteh ne morem privoščiti kregarije okoli cot. bom šel 'go with the flow...'

  9. #59

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ... bom šel 'go with the flow...'
    Za to opcijo pa ne rabiš nič spraševati, saj ne predstavlja nobenega problema!
    Oblečeš zlikano lovsko uniformo, pod njo Labod lovsko srajco, ne pozabi na značko SLD na klobuku Slovenec firme Pajk, nanj pa pripni gamsov pušlc.
    Če boš imel čez rame še kakšnega Blaserja ali kakšno drugo germansko zadevšno, boš nedvomno toplo sprejet.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #60

    Talking

    upam da bo merkel tudi ok. če pa bo preveč zavisti bom pa šel s čehom

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •