Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Benelli Argo

  1. #11

    Privzeto

    Nekateri me strašijo, da je precejšnja izguba moči pri polavtomatih...in ,da je potem 308 premalo učinkovit...

    koliko je resnice?
    jaz mislim,da izguba zaradi plinov nemore biti prevelika oziroma opazna...

  2. #12

    Privzeto

    Kaj bolj svetujete za nakup:

    Beneli agro ali Browing?
    308 ali 30-06?

  3. #13
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Kaj bolj svetujete za nakup:

    Beneli agro ali Browing?
    308 ali 30-06?
    Browning cal. 308, ker pri 30-06 se je pri nekaterih puškah malo zatikalo, 308 cal. pa dela ko puška mora da dela.

  4. #14
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Osebno bi vzel .30/06, kar se pa puške tiče, pa osebna izbira.

    Lahko ti povem samo da bi izbral med Browningom in H&K slednjega, ker sem ga tudi imel. Kolega ima Browninga in je bil po nekaj letih uporabe grozen napram mojemu heklerju. Oba sva zganjala in puške niso imele pardona... Najbolj me je pri browningu motlo plastično kopito(imitacija lesa).

    Z Benellijem pa nimam nikakršnih izkušenj.

  5. #15
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Tud H&K je zelo dobra izbira ter oziroma gre za isto puško haenel RIFLE SLB2000+, pa seveda cal. 30-06

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Kaj bolj svetujete za nakup:

    Beneli agro ali Browing?
    308 ali 30-06?
    Zakaj pa rabiš polavtomat ? Če za pogone na prašiče vsekakor 30-06, razen če nisi zelo dober strelec.

    Browing ali Benelli sta zelo podobna po kvaliteti, mogoča ima Benelli boljše proženje.

    Zastoji pri polavtomtih nastanejo izključno zaradi nekvalitetne municije, eventuelno zaradi tlačenje prevelikega števila nabojev v šaržer.

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    Tud H&K je zelo dobra izbira ter oziroma gre za isto puško haenel RIFLE SLB2000+, pa seveda cal. 30-06
    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    Browning cal. 308, ker pri 30-06 se je pri nekaterih puškah malo zatikalo, 308 cal. pa dela ko puška mora da dela.
    Odloči se zdaj če 308 ali 30-06.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Oba sta v redu, za pogon raje 30 06.

  8. #18

    Privzeto

    Na poti domov je Benelli Argo 30-06. Kaj svetujete piko Aimpoint ali kak širokokotni strelni dalnjogled ? Vaša mnenja in izkušnje. hvala

  9. #19

    Privzeto

    O tem je bilo veliko govora, tukaj na forumu in po LDjih. Preizkušal sem oboje - oboje deluje. Je pa nekaj razlik. Na kratko povedano, bi piko priporočil za bolj gosto lovišče, kjer je večina strelov do 50 m, širokokotni daljnogled pa za bolj odprta lovišča, kjer so možni tudi daljši streli in pride prav malo povečave.
    Pika ima neomejeno vidno polje, zato je res odlična za bližnje strele, ko priletijo blizu in je treba instinktivno ustreliti. Da se tudi malo dlje, vendar manjka povečava. Včasih je treba pred strelom oceniti, takrat je povečava nepogrešljiva. In boljši širokokotni imajo dejansko povečavo 1 in se jih da zelo učinkovito uporabljati tudi na blizu. Končna povečava pri modernih širokokotnih pa je tam od 5-6, kar je več kot dovolj tudi za dolge strele. Je pa daljnogled bistveno večji in težji kot pika. Če bi še enkrat izbiral, bi izbral širokokotni. Predvsem zaradi nekaterih terenov pri nas, ki so precej odprti in pa ker velikokrat pridem v situacijo, ko je pred strelom treba oceniti.
    Oboje pa je odlično za namen pogonov in boljše kot kak velik neroden daljnogled s 50 lečo in večjo začetno povečavo.
    Last edited by Deerhunter; 31. October 2017 at 20:51.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •