Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Browning BAR Longtrac ali Shorttrac

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Thumbs up Browning BAR Longtrac ali Shorttrac

    Počasi se odločam za nakup polavtomatske risanice. Nekako sem se malo zagledal v Browningove polavtomate in me pri tem zanima kakšna je razlika med LONG in SHORT.(L/S Track)

    A kdo uporablja Browningove polavtomate in kakšno je vašo mnenje (točnost, kako pade žival v ognju, a uporabljate gor kako optiko ali piko, kater kaliber itd....)
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    Ja če prav razumem je razlika v dolžini poti zaklepa (track), oziroma tulca.
    Short track .308 win
    Long track 30-06

  3. #3

    Privzeto

    Zdravo,

    Sam imam polavtomat Browning Longtrac kal.30.06. Kot je že napisal Janez je razlika v kalibru.

    Glede uporabe puške sem pa zelo zadovoljen pri lovu na divje prašiče. Montaža za daljnogled je možna samo Schwenk in je pametno nabaviti piko za pogone in daljnogled za ostale strele. Sam imam variabilni daljnogled povečave 1,5 do 6 in ga spoh ne snamem več dol. Pri pogonih dam povečavo na 1,5 in lahko gledam z obema očesoma - kot pika.
    Je pa zelo natančna - brez problemov do 150 metrov - na večje razdalje pa nisem nikoli streljal. Moraš se pa odločiti kaj boš streljal z njo. Za jelenjad in divje prašiče je super, za srnjad je pa kaliber premočan. Uporabljam pa krogle Norma Vulkan 11 gr.

  4. #4

    Privzeto

    Tud sam imam long trac in sem izredno zadovoljen, s tem da mam gor namontiranga doctorjevo piko, predvsem za lov na divje prašiče, še posebej zato ker imamo močno poraščen in gost teren. Do sedaj sem uporabljal bellotovo municijo HPC, ki je sicer dokaj mehka a vendar naredi svoje. Za srnjad pa je 30-06 mogoče malo premočan.

  5. #5

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    tudi jaz imam BAR II, kal 30-06 z optiko Bushnell 3-9X42. Izredno precizna puška, dobro proženjen, ne "tolče", starejše izvedbe nekoliko težje od novejših (plastika), noben zastoj.
    Puška je svetovno najbolj prodani model polavtomatske lovske puške - preko milijon kosov. lp

  6. #6

    Privzeto

    Oče uporablja Shorttrac (.308) in je zadovoljen, municijo ima S&B HPC. Z puško jaga samo prašiče. Je malo lažja od 30-06, in dovolj močna.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Bar

    Uporabljam BAR .30.06 z piko Zeiss, puška je izredno natančna in je praktično brez odsuna. Uporabljam Sako Hammerhead 14,3 g za pogone.
    Zelo priporočam.

    lp

  8. #8

    Privzeto

    Tudi sam imam browning bar 30-06, na njem montiran Vixen 1-6x24. Super puška, natančna, ni pretežka, ne sune preveč. Čiščenje je tudi enostavno, do sedaj sem postrelil cca 40 nabojev (v 1 letu) nobenega zastoja/problema. Na splošno zadovoljen in brez pripomb. Dvakrat sem z njo streljal tudi srnjad (mladiča in srna) oba zadeta v mehko Srna je padla na mestu mladič je naredil še 20 m. Poškodb mesa ni bilo, imel pa sem veliko dela s čiščenjem. Da ne bo pomote, srna in mladič nista bila v "sorodu", streljana sta bila ob različnih priložnostih. Krogla S&B SPCE. Za leto pa sem si nabavil sako hammerhead. Večkrat sem premišljeval, če bi bil mogoče 308 boljši, ker je strelivo bolj poceni, sune manj, pa tudi za srnjad je ok. Po drugi strani, pa lahko izberem bolj trdo kroglo, ki ne bo naredila luknje kot 338 lapua, in bodo prašički ravno tako lepo padali, srnjad pa tudi.

  9. #9

    Privzeto

    308 dela z isto kroglo enake luknje kot 30-06. Nesmiselno menjat.

  10. #10

    Privzeto

    Pozdravljeni.
    Pred kratkim sem nabavil puško browning bar shorttrack (cal.308win).Optika meopta.
    Sprašujem vse uporabnike omenjene puške,kakšno strelivo uporabljate. Preizkusil sem že več vrst streliva in nobeno ni nevem koliko precizno (raztros na 100m/10 cm). Še najbolj točna je češka krogla SPC vendar je vsak drugi strel s to kroglo 15cm bolj v desno zato ker se krogla zaradi njene oblike med sanim repetiranjem poškoduje,tretji pa je spet tam kjer je prvi...(streljano zaporedoma)
    Zato me zanima kašno strelivo uporabljate in predvsem kakšno obliko krogle.
    LP.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •