Stran 6 od 45 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #51

    Privzeto

    Marsikdo ne želi govoriti o spodrsljajih pri dolgih strelih, ...
    E,to je to! In to se dogaja velikokrat,vsekakor prevečkrat! Zakaj? Po moje lovci prevečkrat precenimo svoje zmogljivosti in šlamastika je tu; če sem včasih lahko bom pa tudi zdej....!!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Zanimivo vprašanje:Vendar odgovor je na dlani,to početje je neke vrste slab glas in na posameznika vleče slabo luč,zato smo ali pa so nekateri o teh zadevah raje tiho.Tako pa v sebi nosijo neko posebno znanje in veščino ki pomoje kar zaželena in nujna.

    Ja nekdo je omeni,da mu veliko pomeni zalaz na 30 metrov,tudi meni je vendar sem ga opustil.Sam lovim z 7 mm rem mag. in 6x42 svarovcem zato se rad posložujem daljših strelov,za enkrat me ta puška ni postila na cedilu!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #53

    Privzeto

    Po tem se pa lovci ločimo. Meni veliko več pomeni zalaz na 30 metov, čeprav moja Zastava zmore veliko več, kot pa dokazovanje strelskih sposobnosti.
    Če se hočeš dokazati na daljše razdalje pojdi na strelišče in si daj duška.

  4. #54
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Z linki iz you tubea sem vas hotel le spodbuditi k razmišljanju, kar mi je tudi uspelo. Iz posnetka je razvidno ogromno navdušenje nad dobrim zadetkom na 1000 m, kar lahko pomeni, da jih je prejšnjih vsaj 10 šlo mimo (ali pa v mehko). Ogledal sem si tudi spletno stran pričujočih dveh ostrostrelcev (ne lovcev), kjer je razvidno, da s tem služita denar - med drugim prirejata tudi tečaje iz ti. long range streljanja.
    Komentarja zanalašč nisem napisal. Moje stališče navajam sedaj. Noben problem mi ni natančno zadeti na 200 m, čeprav na takšno razdaljo streljam zelo redko - saj ni potrebe za to, ker se da divjadi približati dosti bližje. Pa ne zaradi samega strela, ampak zaradi ocene divjadi pred strelom. Običajne strelne razdalje so tako od 50 do 120 m. Zato daljnomera niti ne mislim nabaviti.

    Navajam še moj najdaljši strel: to je bila lisica na 240 m (razdaljo sem ocenil na 250, potem pa sem jo izmeril iz karte). Imel sem dober naslon, povečavo obrnil na 12× in pomeril rahlo nad viher. 11 g krogla iz 7×65R jo je zadela za pleče.

    Za popolnost primerjave še najkrajši: nekoč sem streljal srnjaka na 20 m in ga popolnoma zgrešil.

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Po tem se pa lovci ločimo. Meni veliko več pomeni zalaz na 30 metov, čeprav moja Zastava zmore veliko več, kot pa dokazovanje strelskih sposobnosti.
    Če se hočeš dokazati na daljše razdalje pojdi na strelišče in si daj duška.
    Spoštovani tovariš Jazbec.

    Piršal in pripiršal sem mnogo!Velikokrat sem bil uspešen!Potem pa sem začel razmišljat o temle:Vidno polje z blizu je omejeno,od daleč se vidi več okolice,Če lovci zapiršamo divjad,potem ji v bližino lahko pride vsak navaden smrtnik,sprehajalec,kolesar itd.....!V gozdu nisi nikoli sam,to imam v mislih vedno pa je lahko kraj še tako odročen.Pri piršu si ponavadi zelo previden kam stopiš in tako malo manj pozoren na okolico,ko pride do akcije je tvoj fokus itak že na cintriran na kandidata in ozadje je ponavadi zadnja misev na katero pomisliš.

    Če se vrnem k stavku V GOZDU NISI NIKOLI SAM...Predstavljaj si srnjaka na 250 metrov,ki ga loviš že nekaj mesecev,odločiš se za pirš,glej ga zlomka ozadaj pa pripešači sprehajalec in ravno,ko si na pravi razdalji,ti ga pa ne vidiš ker je ravno za kupom drva.Ko bo počilo se bo kmalu uglasil,da si ga ogrožal in karjera je pod vprašajem.Če bi bil na preži bi ga pa videl.

    V gozdu je mnogo takih ki so tam zaradi fotografskih užitkov,teh se najbol sam osebno bojim,ker poznam ta hobi in večkrat slikam tudi sam.Foto lovci so ponavadi zamaskirani in odlično skriti.

    Tole je nekaj razlogov zakaj se posložujem dolgih strelov in ne zalaza ker sem že videl lepo štorijo pri lovskem tovarišu kateri nažalost ni več med našim vrstam ravno zaradi tega ker je bil obseden z piršem in je ogrožal življenje sprehajalca.Ta je potem obvesti policijo,in kuglo so našli 50 cm od sprehajalca.


    Veliko lovskih užitkov še naprej
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    [
    Če se hočeš dokazati na daljše razdalje pojdi na strelišče in si daj duška.[/QUOTE]


    To že počnem od rane mladosti
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #57

    Privzeto

    Stvari se spreminjajo,dosti več je souporabnikov prostora(gozda),tako da se popolnoma strinjam z Hunterjen!

  8. #58

    Privzeto

    Tvoje razmišljanje se da obrnit tudi v nasprotno smer, ko piršaš več vidiš ker si bližje, da bo ravno za srnjakom stal sprehajalec, ki ga ne srnjak ne jaz ne bova videla....malo verjetno, .Od daleč pa lahko kaj spregledaš...tako da je takšno razmišljanje brezpredmetno in se ga da obrniti v vsako smer.
    Preden se umaknem iz te debate, bi rad povedal da dolgi streli kot dokazovanje samega sebe sodijo na strelišče in ne v lovišče. Izjeme ja kakšna gamsja jaga, pa še tam je treba zelo dobro vedeti kaj počneš.
    Enostavno povedano, če ne prideš dovolj blizu da lahko zanesljivo oceniš divjad in da lahko oddaš zanesljiv strel ne streljaš.

  9. #59

    Privzeto

    Franc, da je zaradi več uporabnikov gozda varneje streljat od daleč na divjad...ta pa je lovska.
    Primer, srnjak se pase na travniku, ti ga meriš na 200 metrov, nakar ti 30 metrov za srnjakom iz gozda pride sprehajalec, ga boš videl?

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Enostavno povedano, če ne prideš dovolj blizu da lahko zanesljivo oceniš divjad in da lahko oddaš zanesljiv strel ne streljaš.

    glede tvoje zanesljivosti .
    prosim nabavi si opremo potem pa govori.
    večkrat mi oče pripoveduje ,da če bi imeli včasih takšne pripomočke (dalinomer,spektiv,variabilni dalnogled...)
    bi bil odstrel divjadi dosti bolj pravičen,((šele jeseni so dobili kakšnega gumbarja,kiso ga zamenjali za mladico,predvsem zaradi tega ker niso imeli dalnogledov.))
    v današnjem času je pa čisto vsaeno na kakšni razdalji oceniš divjad in oddaš strel.-je pač stvar vsaga posameznika-
    važno da je v skladu z gojitvanimi smernicami.

Stran 6 od 45 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •