Stran 41 od 45 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #401

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    in resnica je , da ima LOS boljšo grupo.
    Sem se malo pozanimal o teh kroglah. Res niso od LOSa. Čeprav je tisti, ki mi jih je dal bil prepričan. Te krogle so bile na odpadu (cel kombi). Ne brez razloga. Diameter premajhen zato ni ustrezne grupe.
    Pikolis, hvala za popravek.

  2. #402

    Privzeto

    Če prav vidim na sliki, gre za slovensko kroglo RIV, natančneje RIV-2, dvojka pomeni različico s svinčeno konico. Zasnoval jo je ljubiteljsko in ne z namenom trženja v osemdesetih Ivan Nemec, izdeloval pa Franc Golija. Gre za nekakšno različico ABCjke, so pa določene razlike med kroglama. Vendar ABCjka naj bi bila vzor tej krogli. Je pa to zelo natančno opisano v reviji Lovec 06/2014. Ali ne berete Lovca?

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem se malo pozanimal o teh kroglah. Res niso od LOSa. Čeprav je tisti, ki mi jih je dal bil prepričan. Te krogle so bile na odpadu (cel kombi). Ne brez razloga. Diameter premajhen zato ni ustrezne grupe.
    Pikolis, hvala za popravek.

  3. #403

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ali ne berete Lovca?
    Berem. Pa sem tudi jaz mislil, da so v tej firmi delali kakšne vzorce. Kot sem logično ugotovil je najboljša in najbolj enostavna tista, ki jo sedaj tudi delajo. V kratkem bo širši prispevek od B.Hodnika o teh kroglah. Zato slik o deformaciji ne morem objaviti ker bodo sestavni del članka. Mislim pa, da je vsaj enakovredna ali boljša od KJG. V ceni pa ni primerjave.
    Še tole. BC zaradi tiste luknje ni slabši. Ker ni določen sem sam vnesel v kalkulator .340 in na večji razdalji je najbolj točen (na 100m je tako vseeno koliko je).
    Last edited by alojz1; 5. September 2014 at 15:03.

  4. #404
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, kritiziraš druge, sam ga pa tudi lomiš.....,sem mislil, se mi je zdelo, itd. Bodi korekten in prizanesljiv tudi do ostalih, motiti se je človeško. Sedaj pa čakam tvoj odgovor, ker itak imaš vedno prav in nikoli kriv.

  5. #405

    Privzeto

    Detel, če nimaš drugega dela kot mene nadzirat se mi kar smiliš. Tisti, ki mi je krogle dal je rekel, da jih je dobil iz LOSa. Čeprav sem dvakrat vprašal.
    Logično pa je tudi, da v tovarni preizkušajo razne variante. In to NI ponaredek, če se vzame drug material. Krogla sama pa tudi NI patentirana. Tudi to kroglo so si ogledali (preveril danes) in ugotovili isto kot jaz pred kratkim. Enako delovanje pri bistveno bolj komplicirani izdelavi.
    Sam nisem ustrelil niti ene. Pa noben, ki jih poznam. Napolnil sem le kot zanimivost.
    Pikolisu sem se pa zahvalil za opozorilo.
    Last edited by alojz1; 5. September 2014 at 16:59.

  6. #406
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Za nastalo zmedo glede omenjene krogle sem morda malo kriv tudi jaz. Dobil sem informacijo ,da je omenjena krogla Los in sem tako povedal tudi naprej. Je pa res, da je ta krogla nastala zelo blizu kraja kjer se delajo LOS krogle. Res je tudi, da sta si krogli zelo podobni po samem delovanju oz. efektu na divjadi in resnica je , da ima LOS boljšo grupo.
    ja enene 40km sta si narazen.

  7. #407
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Detel, če nimaš drugega dela kot mene nadzirat se mi kar smiliš. Tisti, ki mi je krogle dal je rekel, da jih je dobil iz LOSa. Čeprav sem dvakrat vprašal.
    Logično pa je tudi, da v tovarni preizkušajo razne variante. In to NI ponaredek, če se vzame drug material. Krogla sama pa tudi NI patentirana. Tudi to kroglo so si ogledali (preveril danes) in ugotovili isto kot jaz pred kratkim. Enako delovanje pri bistveno bolj komplicirani izdelavi.
    Sam nisem ustrelil niti ene. Pa noben, ki jih poznam. Napolnil sem le kot zanimivost.
    Pikolisu sem se pa zahvalil za opozorilo.
    alojz te krogle imajo se danes za lov nekateri.bile so tudi serije ki so bile slabe

  8. #408
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Detel, če nimaš drugega dela kot mene nadzirat se mi kar smiliš. Tisti, ki mi je krogle dal je rekel, da jih je dobil iz LOSa. Čeprav sem dvakrat vprašal.
    Logično pa je tudi, da v tovarni preizkušajo razne variante. In to NI ponaredek, če se vzame drug material. Krogla sama pa tudi NI patentirana. Tudi to kroglo so si ogledali (preveril danes) in ugotovili isto kot jaz pred kratkim. Enako delovanje pri bistveno bolj komplicirani izdelavi.
    Sam nisem ustrelil niti ene. Pa noben, ki jih poznam. Napolnil sem le kot zanimivost.
    Pikolisu sem se pa zahvalil za opozorilo.
    alojz te krogle imajo se danes za lov nekateri.bile so tudi serije ki so bile slabe

  9. #409
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Ej fantje . Očitno bo še deževalo ....
    Po dolgem času smo na tem forumu prišli do skupnih zaključkov , ki so si zelo blizu .

    In to brez špetira .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  10. #410

    Privzeto

    Alojz, tudi jaz imam nekaj takih krogel. A mi lahko zaupaš koliko si polnil .308, vsaj za štart, da vidm kako papir luknjajo.
    Lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 41 od 45 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •