Stran 35 od 45 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #341

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Če bi že hoteli lastniki obor imeti čim več mesa, pa naj nastavijo zanke ali pa naj psi divjad gonijo toliko časa, da omaga in ji potem samo še kri spustijo.
    Vidiš, hipna smrt je zate neetična. Ampak je tudi v klavnicah uzakonjena.
    Mirno bi pa prenesel to, kar si zgoraj napisal. In opravičuješ z tem, da imaš lahko svoje mnenje.
    Tudi javnost ima svoje mnenje o lovcih, ki si ga ustvari na podlagi takih izjav.

  2. #342
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Predvsem bi me zanimalo kakšne posledice pusti to mesarjenje na divjadi, ki ostane za naprej. Najbrž velike strese...
    En lastnik obore jih strelja z lokom .

  3. #343

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Andrej, poznam lovca, ki ob strelu v mehko vedno "kozla". Pa morajo drugi divjad čistiti. Sam nikoli.
    Jaz sem skušal svoje stališče argumentirati. Poizkusi še ti.
    Alojz, nimam namena prepričevati že prepričane, na kratko pa ti lahko rečem, da si jaz lov predstavljam malo drugače, kot pa pobijanje divjadi z strelom v glavo v obori. Si pa lahko samo predstavljam, kakšno mnenje si ustvari javnost o lovcih, ob gledanju takih posnetkov.

  4. #344

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Predvsem bi me zanimalo kakšne posledice pusti to mesarjenje na divjadi, ki ostane za naprej. Najbrž velike strese...
    En lastnik obore jih strelja z lokom .
    Ne vem sicer, kaj divjad misli. Vem, da je tisto košuto, ke je še dve uri bežala v tropu, bolelo. Strinjam pa se, da je vsak lov stresen.
    Na večji razdalji zadeta divjad pade, ostale se pasejo naprej. Večkrat sem moral čakati, da se umaknejo. Zato mislim, da je to za divjad še najmanj stresno.

    Andrej zaman se trudiš. Iz obore je odvzem. To ni lov.

  5. #345

    Privzeto

    Nisem rekel da bi mirno prenesel, me pa manj stisne kot pa gledanje divjadi v oči, naslednji hip pa ji raznese glavo na nič koliko kosov.
    Ti pa se braniš z tem da slabo zadeta košuta beži ne vem koliko daleč, po drugi strani pa na 300m streljaš z kroglo grom, potem pa domov po krvosledca pa v akcijo.
    E moj Alojz, me ne prepričaš v svojo etiko.

  6. #346

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    strani pa na 300m streljaš z kroglo grom, potem pa domov po krvosledca pa v akcijo.
    E moj Alojz, me ne prepričaš v svojo etiko.
    Vidim, da sploh ne bereš kar pišem.
    Bodi vsaj enkrat dosleden, pa mi gornjo trditev dokaži z citatom mojega pisanja.
    Če boš poiskal, boš videl, da sem za daljše strele vedno priporočaal mehko kroglo. Do tega nisem prišel na podlagi poizkusov (kot nekateri, ki imate slabe izkušnje) ampak z logiko in znanjem boljših.

  7. #347

    Privzeto

    Odstrel košut v obori se mi ne zdi popolnoma nič sporen,ali pa strel v glavo v obori,saj sam to ne smatram pod lov ampak pod odvzem živali iz obore enako kot krave iz štale. Mesarja tudi gleda v oči pa ji pritisne pištolo za omamljanje na čelo, pa verjetno tudi ti Zvitorepec greš veselo v mesnico in se doma lepo mastiš z zrezki? Zakaj bi mogli onesnažit meso če lahko z strelom v glavo na 20m le to ostane čisto? Z gromom bo pa nekdo enako neuspešen če ne bo dobro pomeril na 100m ali pa na 300m, šok efekt je na na 300m dosti boljši kot na 100m, sam če tega ne veš ne pametuj nekaj na pamet.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #348

    Privzeto

    [QUOTE=Zvitorepec;95994] me pa manj stisne kot pa gledanje divjadi v oči,
    To lažno humanost nisi ti pogruntal. Tudi nemci so žrtvam oči zavezali ker jih niso mogli gledati.

  9. #349

    Privzeto

    Tukaj nastajajo konflikti z nasprotniki takega lova. So pač zaradi različnih omejitev imeli slabe izkušnje. Nikoli nisem nagovarjal, da naj vsi to počno.
    Vem pa, da je nekaterim vsaka izkušnja dobrodošla. Imajo dobro opremo in znanje. Takšen lov enostavno izvajajo, so uspešni in se ne izpostavljajo tukaj.
    Pa čedalje več jih je. Tako kot v svetu. Eni lovijo z prednjačami, drugi z loki, tretji pa radi natančno zadenejo. Ali na večjo razdaljo ali v trup,ali pa v glavo. In z dostopnostjo kvalitetne opreme pri nas je logično, da se natančni streli uveljavljajo tudi v naši mali deželi Šentflorjanski.

  10. #350
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Sicer je pa tema dolgi streli in etika in streli v glavo zame niso ne etični, ne lovsko pravični. Vsak pa ima pravico do svojega mnenja.
    Lovska pravičnost in lovska etika nista stvar, ki ju ustvari vsak sam in ima svojo predstavo o tem, kaj naj bi to bilo. NI ENAKO ČE MI NEKAJ OSEBNO NI VŠEČ IN DA JE TO ZATO ŽE KAR NEETIČNO! Lovska etika je stvar načel, ki so splošno uveljavljena med lovci in je ne more kar vsak po svoje izumiti in prikrojiti svojim predstavam. Lahko se seveda držiš svojih načel, ne moreš pa prodajati drugim svojih osebnih pogledov kot lovsko etiko in lovsko pravičnost!
    Zagotoviti živali hipno smrt, to je najbolj pošteno do nje. Da se ne boji, ne trpi, niti ne ve, da ji grozi nevarnost.
    Posnetki, o katerih je govora, so zelo nazorni, pač pokažejo precej detajlov od blizu. Samo ne misliti, da strel npr. v srce, ne povzroči na srcu enakega efekta, če bi ga lahko posneli na enak način.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 35 od 45 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •