Stran 29 od 45 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 281 do 290 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #281
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kroglica ni nič kriva! Ni merila, streljala in zadela kroglica, streljal in zgrešil si ti. NIč krvi pa še zdaleč ne pomen, da žival ni bila zadeta in da ni kje ranjena crkovala! To pomeni le, da to kar sedaj učiš druge, sam nisi upošteval!
    Ni čisto tako kot si napisal. Se vidi, da nimaš izkušenj. Krogla, ki zadene le v dlako izpuli kosem, včasih je zgnetena kot čepek. V kolikor zadene v telo, je to strižina. V snegu se vidi tudi natanko mesto, kje je lisica stala in kam je priletela krogla. In pa prav vsako kapljo krvi. In večinoma so bili to nadstreli, ker sem ponoči mislil, da je lisica dlje, kot je v resnici bila in pomeril nekoliko višje. Pa še to: vsak strel na lisico ali kuno sem vedno preveril s psom. Tako, da tisto o crkavanju išči kar pri sebi.

  2. #282

    Privzeto

    Skratka jagermaister je pravi mojster brez napak.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #283
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Najbrž nisi opazil, da se - za razliko od mnogih, nikoli ne vtikam v stvari, ki jih dobro ne poznam.
    Zgleduj se po tem!

  4. #284
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Alojz definitivno imas prav.Samo koliko ljudi pa ima daljinomer (v nasi ld sem edini) koliko lovcev sploh ve kaj so to bobnici,kaj sele da bi na tarce streljali na te dolzine.Ogromno jih je pa nekje nekaj prebral in slisal.Seveda bi marsikdo probal......
    Ala sem prebral na forumu da morem pomirit malo vise.In potem je vsega in svasta.Sej ce na skupnih lovih na hitro preletis puske lovcev vidis da je se 100m vprasljivo ali ce gledas prestrel isto.
    Zato ostanite rajsi pri lovsko pravicnemu odstrelu,kdor pa ve zakaj se gre pa nerabi skrbet.
    Za te hece je treba globje pogledati v denarnico ne pa po forumu sprasevat kaj bi najvec dobil za 500eur.
    Ce si gledal kdaj sportne strelca ves kaksni so povprecni rezultati na 300-500m pa imajo puske namirno za to in povecavo 25+kratno.
    Te debate veckrat skodijo kot da pomenijo kaj dobrega.
    Last edited by tinko balinko; 24. February 2013 at 19:11.

  5. #285

    Privzeto

    Daljinomer je 100€
    Priporočljiva povečava daljnogleda 12x
    Vidiš, pišem zato, da bi videli kje so omejitve. In dobro je streljati le do razdalje kjer še z veliko gotovostjo zadeneš postavljenega glinastega goloba (90%). To naj velja za vse. Kar poizkusi.
    In puške imajo nekateri kar vrhunske.
    Sem videl lovca z 308 in stojalom za naslon na skupnem lovu. Saj so ga malo čudno gledali. Pa je z 4 streli uplenil 4 prašiče na razdalji 250m strmo navzgor.

  6. #286
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post

    Ena iskrica se mi je utrnila pri vašem pisanju. Pokritost z gozdom je v Sloveniji koliko % že? Naša LD je nekje v Slovenskem povprečju in za strel nad 200 se moraš resno potrudit, da najdeš možnost za take podvige, če ni problem poraščenost je pa varnost. Govorim o povprečju, vi pa razpravljate bolj o ekstremih Gaussove krivulje.

  7. #287
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa je z 4 streli uplenil 4 prašiče na razdalji 250m strmo navzgor.
    Kaj ste lovili prašiče nad gozdno mejo?

  8. #288

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če vas pa tema ne zanima pa ne spet kakšnih neumnih pisat.
    Saj vem, da je nekaterim treba ...
    Strmo navzgor ni navpično.
    Gozd, poseka, gozd.

  9. #289

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Pokritost z gozdom je v Sloveniji koliko % že? Naša LD je nekje v Slovenskem povprečju in za strel nad 200 se moraš resno potrudit,
    Sedaj pa ne zopet z neumnostmi.
    Sem bil pred leti pri prijatelju na Koroškem. Mi je vse gamse kazal od 300m in več. In zagotavljal, da on bliže redko strelja.

  10. #290
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Seveda me tema zanima, razpravljam o pogojih za take strele. Hvala bogu da imamo vetrolome, snegolome in lubadarje, da imamo pogoje. Ker baje pri nas prakticiramo prebiralno sečnjo

Stran 29 od 45 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •