Stran 33 od 45 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #321
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Alojz drzi,lako je tudi ta tarca odgovarja velikosti srnjaka 500m.Marsikdo jo bo zadel na 100m.V realni situaciji pa se bo v hlace..........Je prevec drugih dejavnikov.

  2. #322

    Privzeto

    Nikakor ne razvozlam prvega stavka.
    Pa saj ni važno.
    Kdor ima logiko v glavi in etiko v srcu, že pozna omejitve.
    Kdor pa tega nima je pa tak kot je Pumpa napisal: sedaj slabo zadene na 50m, z opremo in treningom bo pa slabo zadel na 500m.

  3. #323
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Hotel sem povedati da je lahko ta tarca simulacija srnjaka na 500m.Pa vendar bo nekdo zadel na 100m na 500v realni situaciji pa ne.Te tarce so po moje pesek v oci.
    Zakaj to pisem,zato ker sem bil nekoc mlad in neumen,in sem pocel bedarije.K sreci nisem nic zastrelil ker sem ponavadi precenil razdaljo.....Sele raznorazni tecaji strelstva in ogromno treningov so mi pomagali da sem nekako prisel do spoznanja kako in kaj.Moj najdalsi strel je 347m srninega mladica v glavo (nisem ponosen) ampak tako je bilo v mladih letih.
    Dobro vem kaj hoce alojz in nekateri povedati,in definitivno imajo prav v vseh pogledih.Sam sem pa mnenja da povprecen lovec NESME dati prst na sprozilec ce razdalja presega 200m brez predhodnih treningov ali kaksnega tecaja.Drugace bi bilo treba prst odsekat.
    Se opravicujem ce manjka kaksna crka pisem z mobitela

  4. #324

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Sam sem pa mnenja da povprecen lovec NESME dati prst na sprozilec ce razdalja presega 200m brez predhodnih treningov ali kaksnega tecaja.
    Ne vem ali ti poste sploh bereš ali kar tako počez.
    Jaz ne ločujem povprečne in nadpovprečne. Zato sem večkrat napisal, da naj se strelja do tja kjer še z veliko gotovostjo zadaneš glinastega goloba.
    Pa naj bo to 50 ali 500m.
    Govoriš, da si razdalje precenjeval in, da ima v vaši LD le eden daljinomer.
    Pa si kljub temu streljal in zadel po sreči. Ali imaš še vse prste????? Nisi nobenega odsekal, ko si tako načeln?
    In pišemo ravno zato, da nebi kdo šel po tvojih stopinjah. Sedaj se z pepelom posipat je malo pozno.
    Zato nisi pristojen da pljuvaš po tistih, ki uberejo pravo pot.
    Last edited by alojz1; 26. February 2013 at 14:51.

  5. #325
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ah alojz zakaj si vse razlagas po svoje......Ja sem proti izkljucno zato ker sem se naucil iz svojih napak.In zato nocem da divjad trpi na racun tega da se bo nekdo ucil brez predhodnega znanja.Nikoli nisem napisal le eden ampak le jaz.
    Nevem zakaj noces nic zastopit oz vedno "teras" svoje.
    Si majster za obracanje besed v svoj prav.

    P.S. namestu da tle debatiramo in da skozi razlagas kako je to oh in sploh raje organiziraj tecaj za lovce in jih nekaj nauci....

  6. #326

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    K sreci nisem nic zastrelil ker sem ponavadi precenil razdaljo.....
    Z daljinomerom?
    Ne obračam besed. Uporabljam tvoje.

  7. #327

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Nikoli nisem trdil da se neda in tudi nikoli nisem bil proti temu.....
    Tole zgoraj si napisal včeraj.

    Citat: .Ja sem proti izkljucno zato ker sem se naucil iz svojih napak.
    Tole zgoraj pa danes.

    In ti mene obtožuješ, da obračam besede.
    Razčisti sam z sabo.

  8. #328
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ok ce beres pocasi in dosledno ves zakaj se gre,ce pa isces besede pol pa je tako kot je.
    1-sem napisal dokler nisem imel pojma sem precenil in k sreci vse zgresil(cca 3kos)
    2-ko so me usposobili(kakor koli ze si to razlagas) sem si kupoval opremo in naredil svoj najdalsi strel.
    3-Nisem proti ce je to oseba z znanjem in izkusnjami.(tukaj teorija ne zdrzi tople vode).
    4-sem absolutno proti takemu pocetju tistih oseb ki nikoli niso streljali na tarce vendar na divjad bi.

    Brezveze razglabljat o teoriji,ker je samo praksa tista ki steje.Zato se zelo zelo strinjam z izjavo denis jez.Vsi bi razglabljali 90% teh pa ne ustreli na leto skatlo nabojev.Sedaj ko sem starejsi je vecji podvig streljati na 20m kot pa na 300.Tukaj pokazes znanje zalezovanja.......erotika
    Last edited by tinko balinko; 26. February 2013 at 22:36.

  9. #329
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Večina jagrov je poprečnih strelcev. Streljajo uspešno na 20 do 70 m in to dokazujejo vsako sezono (za daljše strele se ne odločajo) in si ne belijo las z dolgimi streli niti ne vejo za ta forum. Res je, Tinko, zalezovati je užitek.... tega ne zmore vsakdo .
    Last edited by detel; 27. February 2013 at 10:13.

  10. #330

    Privzeto

    Res je tako. Zlasti to velja za starejše jagre z veliko izkušnjami, kateri dobro vedo, da jim tako imenovani "dolgi streli" prinašajo same nevšečnosti in slabo vest, zaradi morebitnih zgrešenih strelih strelov ali zastrelitvah. Pri teh lovcih je tudi že malo popustila strast po streljanju za vsako ceno na nemogoče razdalje, pri katerih divjadi niti oceniti ne moremo. Nasploh, zakaj pa bi streljal na srninega mladiča na 300 m, če pa ga brez problemov lahko zalezem in nanj oddam zanesljiv strel na 50 m, ali pa ga naslednji dan počakam na stolčku, na mestu izstopa. Če pa si zaželim streljanja na 300 m, pa si postavim papirnato tarčo srnjaka in brez slabe vesti po mili volji nažigam nanjo.
    Pa brez zamere.

Stran 33 od 45 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •