Stran 31 od 45 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 301 do 310 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #301
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tam ji bo le za vzorec,in tiste kalibre ponavadi ne uporabljajo lovci (sploh tabolsi 6ppc 6,5x47lapua....).....Se ker mi nisi odgovoril......

  2. #302

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Tam ji bo le za vzorec,in tiste kalibre ponavadi ne uporabljajo lovci (sploh tabolsi 6ppc 6,5x47lapua....).....Se ker mi nisi odgovoril......
    O kakšnih kalibrih pa govoriš? 308,7x64,243, 6.5x.. 223 niso lovski?
    Lahko pa greš na kakšno tekmo na 1000m. (243,308 sta zelo pogosto tam).
    Ali sem kje napisal, da mora vsak in z vsako puško streljati preko 100m? Napisal sem le, da svoje možnosti lahko vsak preveri na postavljenem golobu.
    Last edited by alojz1; 25. February 2013 at 17:07.

  3. #303

    Privzeto

    Tinko pridi si pogledat kakšno BR tekmo v Žančane, hunter kategorija, serijske lovske puške večinoma v kalibrih 308, 6,5x55, 223, 222, tudi kakšen 6ppc pa sam presodi če se da na 300m ustrelit ali ne.

  4. #304
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Nikoli nisem trdil da se neda in tudi nikoli nisem bil proti temu.....Problem je drugje iz prve roke da se tukaj bere potem pa v zivo sprobava.
    Bom se udelezil z sreco ze drugo leto.Trenutno sem brez orodja,stara jugoslovanka pa je samo za lov.Lahko z tovarniskimi naboji zmagam iz zadnjega konca...

  5. #305

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Problem je drugje iz prve roke da se tukaj bere potem pa v zivo sprobava.
    Vidiš Tinko ravno zato pišem kaj se potrebuje, kako se pristopi in da se ne strelja na divjad, dokler nismo sigurni, da na tej razdalji zadenemo glinastega goloba. Če si ti drugače razumel mi prosim pokaži kje je to pisalo.
    Vem pa, da ravno tisti brez znanja in opreme "probajo" zadeti. Mogoče pa bo.
    Tisti, ki pa poznajo sposobnost sebe in orožja pa niso tako pogumni. In teh drugih naj bo čim več.

  6. #306
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Nikoli nisem trdil da se neda in tudi nikoli nisem bil proti temu.....Problem je drugje iz prve roke da se tukaj bere potem pa v zivo sprobava.
    Bom se udelezil z sreco ze drugo leto.Trenutno sem brez orodja,stara jugoslovanka pa je samo za lov.Lahko z tovarniskimi naboji zmagam iz zadnjega konca...
    pridi ti bom patrone in pa gver posodli sam da boš pokazal

    drugač je pa vse eno a komad slabo zadaneš na 50 al pa na 500m

  7. #307
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kmalu bo tekma na pirh na Vranskem. Oglej si.
    Mislim, da kar vsi ki bodo tam lahko zadenejo mladiča na 300m.
    Eeee, to pa podpiram, bravo

  8. #308
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Eno je znati daleč streljat, drugo je daleč divjad zadet. Streljat srnjinega mladiča na 300m, ali ponoči probavat lisico zadet z 22lr je zame nevredno pravega LOVCA. To počnejo člani lovskih družin, za katerimi ostane veliko obeljenih kosti po lovišču.. Pa tisto o glinastem golobu na 300m. Ne se potem še na divjadi sprobavat. Poznam veliko primerov, ko na 300m niti mesta nastrela ne najdejo. Seveda je vsak tak strel al podstreljen al oplazen ali kakor koli. Ne kunštvat.

  9. #309
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    Seveda je vsak tak strel al podstreljen al oplazen ali kakor koli. Ne kunštvat.
    Kdo bi si mislil. Danes sem v enem dnevu doživel dva razsvetljenja

  10. #310

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    Poznam veliko primerov, ko na 300m niti mesta nastrela ne najdejo. Seveda je vsak tak strel al podstreljen al oplazen ali kakor koli. Ne kunštvat.
    Vidim, da smo o tem začeli pisati prepozno. Nekateri brez znanja in opreme to masovno prakticirajo na divjadi.

Stran 31 od 45 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •