Stran 30 od 45 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #291
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj pa ne zopet z neumnostmi.
    Sem bil pred leti pri prijatelju na Koroškem. Mi je vse gamse kazal od 300m in več. In zagotavljal, da on bliže redko strelja.
    Govoril sem o povprečju, ki pa vemo kako se izračuna

    Zdej pa neham,da bo še kaj poučnega v temi!

  2. #292

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Govorim o povprečju, vi pa razpravljate bolj o ekstremih Gaussove krivulje.
    Midva sva na različnih koncih te krivulje. Upam, da jo poznaš.

  3. #293
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    . Krogla, ki zadene le v dlako izpuli kosem, včasih je zgnetena kot čepek. V kolikor zadene v telo, je to strižina. V snegu se vidi tudi natanko mesto, kje je lisica stala in kam je priletela krogla. In pa prav vsako kapljo krvi. In večinoma so bili to nadstreli, ker sem ponoči mislil, da je lisica dlje, kot je v resnici bila in pomeril nekoliko višje. Pa še to: vsak strel na lisico ali kuno sem vedno preveril s psom. Tako, da tisto o crkavanju išči kar pri sebi.
    Vidim in čitam, da si res pravi maister za zgrešene strele oz. domnevne zadetke in mnoga kasnejša iskanja. Nima smisla, da bi ti razlagal o svojih strelskih izkušnjah, ampak povem ti, da so velike, vsekakor nisem imel veliko prilik, da bi študiral razliko med kosmom in strižino, čeprav jo poznam.

    Še vedno trdim, da strelec z veliko znanja, prakse (na strele v tarčo) in z ustreznim orožjem (kaliber, konstrukcija krogle, optika itd.) lahko strelja na večje razdalje, če je za to potreba, npr. v planinah ipd., da bi se pa odločal za tvegane strele zato, ker bom tako ali tako sumljiv strel preverjal s psom mi pa bolj kaže na korajžnega, vendar ne preveč zanesljivega strelca (sem to dovolj previdno izpeljal?).

  4. #294

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Najbrž nisi opazil, da se - za razliko od mnogih, nikoli ne vtikam v stvari, ki jih dobro ne poznam.
    Zgleduj se po tem!
    Seveda gospod profesor!
    Kakor ukažete!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #295
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zanimivo vas je brati in se včasih nasmejati. Bi rekel, da je dolgostreljaštvo gušt ne pa potreba, ker plan lahko naredimo tudi brez tega. Ni pa povsod pogojev za tak način lova. Vem, da imate ponekod počiščene pašnike in travnike in lahko streljaš iz hriba v hrib. Mi južni primorci pa bomo morali začet streljat v vrat in glavo, kar pa ne gre na 200 in več m.....

  6. #296

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ni pa povsod pogojev za tak način lova.
    Ne moreš mimo teme, čeprav te ne zanima, kajne?
    Razliko med strelcem in streljačem jaz vidim takole.
    Strelec, ko pride do uplenjene divjadi (razdalja ni pomembna) najprej pogleda mesto zadetka. Če je zadel tja kamor je želel. Potem pogleda trofejo.
    Streljač pa najprej občuduje trofejo in benti nad kroglo, če je divjad še odskočila. Mesto zadetka pa zanj ni pomembno. Važno, da je padlo.
    Sam presodi kam spadaš.
    Jaz se izpostavljam ker pišem. Vem pa, da je mnogo boljših strelcev med lovci in so raje tiho, da nimajo opravka z neumnimi pripombami.
    Zadnjega odličnega strelca sem odkril včeraj pod nickom Krogla.
    Last edited by alojz1; 25. February 2013 at 10:40.

  7. #297
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ?e imaš mene za streljača, je tvoja izjava res neumna.... Pa brez zamere. Tema me zanima, zakaj pa ne?

  8. #298
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Strelec, ko pride do uplenjene divjadi (razdalja ni pomembna) najprej pogleda mesto zadetka. Če je zadel tja kamor je želel. Potem pogleda trofejo.
    Streljač pa najprej občuduje trofejo in benti nad kroglo, če je divjad še odskočila. Mesto zadetka pa zanj ni pomembno. Važno, da je padlo.
    To si kje prebral?
    To je tvoja definicija strelca in streljača?

  9. #299
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Alojz mene zanima koliksen je po tvoji oceni procent slovenskih lovcev,ki so sposobni brez bilo kaksne(tripodi,zajcja usesa itd itd.) predpriprave zateti 5glinastih golobov na 150m.

  10. #300

    Privzeto

    Kmalu bo tekma na pirh na Vranskem. Oglej si.
    Mislim, da kar vsi ki bodo tam lahko zadenejo mladiča na 300m.

Stran 30 od 45 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •