Stran 28 od 45 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #271

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pisal sem o tem, da če stara srna stoji na dnu orane njive je manjša po višini kot mladič, ki stoji na vrhu orane njive.
    In ker je lovec gledal kateri komad je najnižji je uplenil staro srno.
    To je problem dotičnega lovca ne nasploh lovcev ki so sposobni zanesljivo odstrelit divjad do 300m. Z pravo optiko se da srnjadi na 200,300,400m preštet dlake na j...ih, če pa ta dotični lovec nima prave opreme za to potem naj strelja svoji opremi primerno daleč.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #272
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    To je problem dotičnega lovca ne nasploh lovcev ki so sposobni zanesljivo odstrelit divjad do 300m. Z pravo optiko se da srnjadi na 200,300,400m preštet dlake na j...ih, če pa ta dotični lovec nima prave opreme za to potem naj strelja svoji opremi primerno daleč.
    Tako je ,o tem piše alojz 1, jaz in še nekateri drugi.

    Uporabljati preslabe kalibre in še to na velike razdalje pa je mrharjenje, uporaba npr. 22 mag, po nasvetu starih lovcev in ga neuspešno preiskusiti na petih srninih mladičih in na lisicah pa je bedarija in mrharjenje.

  3. #273
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    ste pa otroc

  4. #274
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Andrej, šalo na stran, zadeti pa je le treba. Te zastrelitve, ki si jih navedel, so take, kot če bi streljal s polnooplaščeno kroglo (ali pa z .22short).

    Z .22 mag sem ustrelil cca 30 lisic (ene 10 pa sem jih zgrešil, oplazil oz. zadel v kožuh) Streljal sem večinoma ponoči na razdaljah od 60 do 130 m. Prav vse, ki sem jih zadel, sem tudi dobil, v glavnem od 0 - 20 m od nastrela, izjemoma 100 m. Kolikor se spomnim, je le ena še bila živa, ko sem prišel do nje. Vseskozi pa uporabljam CCI maxi mag HP.

    Lani sem z .22 mag popravljal 25 kg ozimca. Na 10 m sem poševno od spredaj streljal v vrat. Kroglica je prebila hrbtenico in izstopila pred plečetom na drugi strani.

  5. #275
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Oplazil,zadel v kozuh.......vsega in svasta
    Si slisal ze kdaj,za LOVSKO PRAVICEN ODSTREL.
    Last edited by Pinkfloyd; 24. February 2013 at 16:07.

  6. #276
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tinko, si že kdaj odrl zimsko lisico? Si sploh že kakšno ustrelil ponoči? Najbrž ne. Bogato odlakana izgleda navidezno večja tarča, ko pa jo daš iz kože, pa vidiš, da je ni več kot dobrih 10 cm. Večkrat je bil na nastrelu kosem dlake, pa nič krvi. To pomeni, da je kroglica zadela v kožuh tik nad kožo.
    In kaj bi bil po tvoje LOVSKO PRAVIČEN STREL? Kar nekaj blebetaš.

  7. #277

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    ... Večkrat je bil na nastrelu kosem dlake, pa nič krvi. To pomeni, da je kroglica zadela v kožuh tik nad kožo.
    ...
    Kroglica ni nič kriva! Ni merila, streljala in zadela kroglica, streljal in zgrešil si ti. NIč krvi pa še zdaleč ne pomen, da žival ni bila zadeta in da ni kje ranjena crkovala! To pomeni le, da to kar sedaj učiš druge, sam nisi upošteval!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #278
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Jah kako so ze vcasih rekli "fantic posebne sorte".Ocitno je da zraven tega,da streljas vse z .22mag se streljat neznas.

  9. #279

    Privzeto

    Pred mnogo leti sem trikrat iskal srnjad lovcu, ki je streljal z 22 hornetom.
    Kar resen naboj in ima bistveno več energije kot 22mag. (malo pod 1000J).
    Verjetno zaradi napačne krogle ni bilo izstrela. Brez krvi na sledu. Divjad dobro zadeta od 100 do 200m od nastrela.

  10. #280

    Privzeto

    Bom skušal navesti razliko med normalnimi in daljšimi streli.
    Če lovimo na zalaz res pridejo do izraza naše lovske veščine. Paziti moramo tudi na veter. Divjad je lahko nemirna, streljamo iz zasilnega naslona ali iz roke.
    Pri večjih razdaljah divjad v miru ocenimo. Ni se nam treba prikrivati. Če se odločimo za strel izmerimo razdaljo, prestavimo kupolo z pomočjo tabele, jaz zapičim v zemljo naslon za puško. Lahko uporabimo tudi nahrbtnik. Pod kopito blazinico (zajčja ušesa). Potem v miru počakamo na pravi trenutek za strel.
    Puška ima lahko naprožilo ali pa ne. Pri Tikki ni potreben. Sin pa je pri Remingtonu zamenjal originalni sprožilec z Shillenom.
    Pri dobri opremi, ki jo znamo uporabljati takšni streli niso več veščina redkih posameznikov. Na Škodskem kjer ni gozdov so streli na 400m nekaj običajnega.
    Pri nas gre lovec na lov z puško in par različnimi naboji v žepu.V nahrbtniku pa malica in kaj za spit. Že skandinavci pa imajo bipode, daljinomer in blazinico za kopito v nahrbtniku.
    Če sem kaj izpustil me dopolnite. Če vas pa tema ne zanima pa ne spet kakšnih neumnih pisat.

Stran 28 od 45 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •