Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #331

    Privzeto

    Zalaz zmore vsakdo,ki mu zdravje to omogoča in je navdušen nad to obliko lova.Je veščina,ki se jo pač naučiš.Isto je z lovom in streli na daljse razdalje.Kdor hoče izboljšat svoje strelske veščine in zato nameni veliko prostega časa,financ,študija o balistiki in reloadingu.....ne vidim argumenta zakaj ne bi teh spretnosti uporabil pri lovu.Definitivno mu bolj zaupam,kot pa tistim lovcem iz lodnjokl frakcije,ki samo moralizirajo,sami pa imajo že problem naredit spodobno grupo zadetkov na pristrelih.Pa da nebo pomote....sem pri tistih,ki lovijo bolj na kratke razdalje.Občudujem pa tiste,ki zmorejo več in bolje od mene.Ne pa,da se jih obsoja.Jaz sm za vse oblike lova....na blizu,daleč,umirjeno,letečo......Sposobnosti naj bodo merilo,Itak pa papir vse prenese...računalniška tipkovnica pa tudi!!!lp.

  2. #332

    Privzeto

    Ne samo pogledati. Poslušajte kaj govori.
    http://www.youtube.com/watch?v=fJr7Ph5SGO4

  3. #333

    Privzeto

    brez besed

  4. #334

    Privzeto

    Tudi jaz ne vem kaj bi drugega rekel ob ogledu videa, kot groza. Tole zame ni lov, ampak mesarija.

  5. #335

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Tole zame ni lov, ampak mesarija.
    Saj NI lov. Je odvzem živali iz obore. Komentira pa strele v glavo.
    Sem pri takem mesarjenju enkrat sodeloval. Ustrelil vse košute v glavo (10 kos).
    Predvsem mesar je bil navdušen, ker je ni bilo treba več kri spuščati in je bilo znotraj vse čisto. Tudi odvzem divjadi za meso na farmah v Afriki se izvaja enako. Če je zadetek v trup, meso ne gre v prodajo. Mora že biti nekaj na tem.

    Nisem pa več presenečen nad lovsko dvoličnostjo. Pri teh strelih je dejstvo, divjad najmanj trpi. Niti se ne preganja, ne beži pred psi niti ne vlači črev za sabo ob slabših zadetkih. TO se pa tistim, ki jih je groza zadetkov v glavo, zdi čisto normalno.

  6. #336

    Privzeto

    Alojz, delno se tudi strinjam s teboj, vendar mi gre kot lovcu z 44 letnim stažem, ob takih posnetkih, po domače povedano, na kozlanje.

  7. #337

    Privzeto

    Andrej, poznam lovca, ki ob strelu v mehko vedno "kozla". Pa morajo drugi divjad čistiti. Sam nikoli.
    Jaz sem skušal svoje stališče argumentirati. Poizkusi še ti.

  8. #338

    Privzeto

    Na tistem odvzemu v obori je eden od lovcev pomeril malo preveč ZA pleče. Košuta ni padla. Dve uri je bežala skupaj z tropom predno je začela zaostajati, da sem jo lahko ustrelil. Tudi na lovu se zgodi enako, če tako ranjeno divjad prekmalu preganjamo. Kako daleč pride v dveh urah pa sami veste.

  9. #339

    Privzeto

    Strel v glavo vedno opravičuješ z slabimi streli v mehko in kako si potem moral divjad iskat in kako je trpela. Povsem normalno pa se ti zdi ko divjadi glava kar eksplodira ob strelu v glavo! To zame ni lov, ampak kot sem že povedal mesarija.
    Če bi že hoteli lastniki obor imeti čim več mesa, pa naj nastavijo zanke ali pa naj psi divjad gonijo toliko časa, da omaga in ji potem samo še kri spustijo.
    Sicer je pa tema dolgi streli in etika in streli v glavo zame niso ne etični, ne lovsko pravični.
    Vsak pa ima pravico do svojega mnenja.

  10. #340
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na tistem odvzemu v obori je eden od lovcev pomeril malo preveč ZA pleče. Košuta ni padla. Dve uri je bežala skupaj z tropom predno je začela zaostajati, da sem jo lahko ustrelil. Tudi na lovu se zgodi enako, če tako ranjeno divjad prekmalu preganjamo. Kako daleč pride v dveh urah pa sami veste.
    To me pa res zanima če je res.
    Kaj so tebe klicali, da si v oboro prišel s krvosledcem?
    Ali je to spet ena tvojih namišljenih zgodbic?

Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •