Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto Dolgi streli s kroglo in lovska etika

    veper a to mislis tisto z grajskim ja nekaj sem bral o tem ce je to to.no grajski je jager v sosednji druzini poznam ga na videz.veper tezka bo saj strelja na 100m 27 in vec od 30 moznih.veper tebi v cast je posnel en kratek filmcek kako se z nemsko pusko in nemskim dalnogledom ustreli na 309m srno v glavo.o tem se je se dolgo govorilo po nasih koncih seveda je bla razdalja zmerjena z daljinomerom slo je za strel iz brega na breg.no tega jaz nisem videl vedli so pa usi jagri povedat iz njegove ld.mislim pa da je ze v avganistanu sam nisem pa siguren.ok se opravicujem ta post res ne spada sem prav tako kot prejsni ne.sam si res nemorem pomagat da nebi malo podrazil vepra starega bushnellovca.se opravicujem
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  2. #2

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    veper tebi v cast je posnel en kratek filmcek kako se z nemsko pusko in nemskim dalnogledom ustreli na 309m srno v glavo.o tem se je se dolgo govorilo po nasih koncih seveda je bla razdalja zmerjena z daljinomerom slo je za strel iz brega na breg.:

    S tem pa se ravno ne bi hvalil. Če ne drugo, je vsaj lovsko neetično.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    ganges res je lovsko neeticno.ampak nebomo kaj je lovsko eticno in kaj ne.a to ko majo lovci recimo vojaske cote pa je lovsko eticno pa ko se z terenci po gozdu vozijo pa je lovsko eticno dej nehi no kaj je lovsko eticno pa kaj ne.k lahko se tle sto let kregamo okoli tega kaj je in kaj ni.tle se usekakor nemorem strinjat stabo usak ve koliko je sposoben in kako na dalec in kako orozje ma.ganges a ko pa srno po "vampih" pa je eticno.lepo prosim no
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  4. #4

    Privzeto

    Prav gotovo srno po vampih noben namerno ne strelja. V glavo pa jo je on očitno meril. Ve se, da streljanje v glavo ni etično, ker je del glave tudi trofeja ali pa je vsaj potrebno nesti čeljust na ocenitev. Menim, da imam prav glede tega in da se taki ne smemo kazati v javnosti. Pa pustimo to, ker to spet ni prava tema za te debate.

    Glede daljnogledov pa je tako. Če mi bo žep dopuščal ko bom kupoval daljnogled bom kupil kako priznano znamko najverjetneje. Če pa bodo sredstva omejena pa se bom pač moral osredotočiti na druge znamke. Vem kaj Veper misli in on že na obeh forumih razlaga, da je Bushnell dober kompromis med ceno in kvaliteto in da za toliko in toliko krat višjo ceno kot jo plačamo za druge znamke ne bomo dosegli tudi sorazmerno boljšega rezultata.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    ganges res je lovsko neeticno.ampak nebomo kaj je lovsko eticno in kaj ne...
    Strel v glavo je lovsko neetičen! In Slovenski lovci smo etični kodeks podpisali.
    In ta forum je forum namenjen Slovenskim lovcem, zato lahko tudi kakšno o lovski etiki rečemo. Ne oporekam strelom na daljavo, če sta strelec in orožje temu primerna. Tudi ocena divjadi z dobro optiko na tako daljavo ni več problem. A meriti divjad v glavo in jo s tem izpostaviti možnosti zastrelitve in mukam zaradi samodokazovanja je nelovsko. Mrharsko po mojem mnenju!
    Ve se, kam se strelja!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    zr7 glej se strinjam z tabo do dolocene mire.a divji prasici ko letijo po gozdu se tud ve kam se strelja pa ce dobi sus v glavo je to neeticno pa si zanalas ali pa ne.ciljal ali neciljal nakoncu je isti efekt krogla zadane pa ce ciljas ali pa ne.v trebuh lahko zadanes ce ciljas ali ne.osebno morem priznati da ce bi imel tako pusko in optiko bi tudi kaksnega maladica v glavo prtisno sam ne na taki razdalji seveda ga nic ne razbijes in trofeja oz. zobi ostanejo celi ne .
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  7. #7

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    veper tebi v cast je posnel en kratek filmcek kako se z nemsko pusko in nemskim dalnogledom ustreli na 309m srno v glavo
    Res je fajn ta fantič, etika pa mu je špansko selo. SIcer offtopic vendar se nisem mogel zadržat.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    jvpv nebomo o tem kaj je eticno in kaj ne ker lahko povem tudi iz vase ld kako neeticno dejanje kar se jih je v parih letih nabralo ogromno zato ne o tem pisat kaj je in kaj ni.pa sploh nevem zakaj se kurcite okol tega a polavtomatska puska je eticna ko streljate useuprek a vojake obleke so eticne voznja z terenci po gozdu je eticna .............lahk vam nastevam celi dan.pa kaj pol ce je ustrelil tak na dalec pac tip ve koliko je zmozen.normalno jst bi tud po resnic povedano ce bi mel pravo pusko spektiv in daljinomer pa ce bi bil odlicen strelec bi tud na 800m ce bi mel moznost tako na dalec streljat.a ni useeno al ustrelis na 50m ali pa na kilometer.zival pade v ognju tak ali tak.jaz osebno nevidim tukaj nic neeticnega.kaj pa vi majstri mislite...:icon_::icon_:
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    ....kaj pa vi majstri mislite...:icon_::icon_:
    Da bi lahko vsaj približno uporabljal slovnična pravila, da bomo razumeli kaj nam hočeš povedati.

  10. #10

    Privzeto

    Če je nekdo sposoben ustrelit na tako razdaljo in ima za tak strel tudi primerno opremo in orožje, potem ne vem zakaj bi bilo to neetično. Po mojem je odličen strelec z vrhunsko opremo, ki strelja na 300 m, mogoče bolj etičen od povprečnega strelca s 50 let starim karabinom brez daljnogleda, ki strelja na 50 m.
    Samo moje skromno mnenje o tem...

Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •