Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Zaščitna oprema na strelišču

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Zaščitna oprema na strelišču

    V temi o Rugerju smo se dotaknili zaščitne opreme, ki jo je pri lovcih pametno, pri strelcih pa obvezno uporabljati.
    Zaščito ušes imam zadovoljivo rešeno, za oči pa moram še poskrbeti. Še sploh zaradi revolverja, ki kot pravi Janez "šprica".

    Kakšna očala uporabljate?
    Jaz sem ravnokar naročil Športna očala Swiss eye Protector(oranžna) (x1): EUR 29.95
    Bo to v redu?

  2. #2

    Privzeto

    Vsem bi priporočal nekaj takega, ker 100% varujejo oči, razen ob direktnem zadetku v lečo



    :icon_: :icon_: :icon_:

    Šalo na stran, vendarle pa se tu in tam moramo malo pošaliti.

    No jaz pri pištoli nisem nikoli uporabljal zaščite oči, tudi ušes včasi ne, pa mi je zato še posebej žal, saj mi non stop malo piska v ušesih.

    Sem pa pri streljanju na glinaste golobe uporabljal očala. Vendar so tam očala bolj kot za zaščito oči (kar je sicer tudi ena izmed nalog) uporablja tudi za popravo kontrasta barv. Zato pa imamo za različne vremenske pogoje različne barve leč, ki jih vstavimo po potrebi. Sam sem uporabljal Berettine in pa Winchester.

    Glušniki so tudi zelo pomembni. Meni ušesa najolje ne prebavljajo čepov, zato vedno uporabljam klasične glušnike (kadar jih ne pozabim doma ).

    Posebej previden pa je potrebno biti, še posebej pri kratkocevnem orožju in upoštevati nasvet, ki ga je dal Janez. Nikoli ne drži prsta na srpožilcu, ne kolovrati z orožjem v roki naokrog, ne sprobavaj nekaterih neverjetnih pozicij streljanja od blizu v material, ki se lahko razdrobi,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    Bravo gangi, tako je to, res, ker kaj hitro pride do tragike. Zato pamet v roke, pa četudi se eni posmihajo in se delajo "kavbojce". Še prehitro se lahko krepko kesajo.

    Saj konec koncev uporabljamo glušnike in očala za svoje dobro a ne, toliko pa se že moremo imeti radi sami sebe, tistih nekaj € pa ne oddtehta posledic, ki lahko nastanejo.

  4. #4

    Privzeto

    Kar se očal tiče ne bom pametoval. Prvo jih moraš imeti na nosu - pa si že veliko naredil. Če so strelska očala, so ponavadi dovolj velika da ti pokrijejo oči dovolj visoko. Dobro je da so zaprta tudi ob straneh, pa da so odobna v kombinaciji z avdiofoni. Mislim da je uvex ponujal glušnike z integriranimi očali, kar pameniboljše tesnenje.

    Na strelišču letijo po zraku ne samo krogle (v pravo strel) ampak tudi tulci, pesek, kamen, smodnik, plašči krogel, deli zaklepa (izvekač pištole)...

    Leti, leti, leti, a ne v moje oči.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Jaz vedno uporabljam glušnike, saj jih imam kot "obvezno opremo" v strelskem nahrbtniku skupaj z strelskim jopičem in strelskimi očali, očala uporabljam samo v primeru slabše vidljivosti pri streljanju na glinaste golobe in skoraj vedno ko streljam s pištolo (revolverja nimam). Očala so od Berette in ne vem če so strelska so pa zelo visoka in se lepo prilagajajo obrazu, ko naslonim lice na puškino kopito (navadna očala me namreč motijo, so prenizka)!
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6

    Privzeto

    Živjo
    Mislim da očala niso tok potrebna če streljaš na papirnato tarčo ker pa so todi kovinske so očala zelo priporočljiva sam imam košček krogle pod kolenom ki mi ga je odbilo na 25 m nazaj ko sem streljal na kovinsko tarčo
    lp

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Mislim da očala niso tok potrebna če streljaš na papirnato tarčo ...
    lp
    Pri revoverju so očala obvezna, ker "šprica" zaradi svoje konstrukcije. Tudi podmazana puška naredi svoje, da ne govorim o nesrečah, ki se lahko zgode, če odpre tulec naboja zaradi napake ali preperelosti. Sem že doživel in sem srečen, da ni bilo posledic, temveč le nekaj solza.

  8. #8

    Privzeto

    Živjo
    hvala za nasvet zdej kupujem revolver 44 mag in bom vsekakor zraven nabavu tud zaščitna očala
    lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •