Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 73

Tema: naboji rws ID CLASSIC

  1. #1

    Privzeto naboji rws ID CLASSIC

    prosim za nasvet uporabljam naboje NORMO VULKAN 7*64 11g ,sem zelo zadovoljen , divjad ponavadi pade na mestu,problem imam z predatorjem lisico,streljam samo z kroglo vendar je pri lisjaku prevelika izstopna rana!!! tako da se mi že včasih kar zasmili ,zdaj bi pa prišel na naboje RWS ID CLASSIC ,VENDAR SE NEMOREM ODLOČITI GLEDE TEŽE 10,5g ali 11,5g imel bi naboj da bi lahko pobral lisico ,srnjad,mufone in prašiče to pomeni do 80kg,stem da bi od lisjaka kaj ostalo prosim za nasvet pa dober pogled.

  2. #2

    Privzeto

    S TIG-om ali TUG-om še nisem uplenil lisice, ampak glede na moje izkušnje in tisto kar sem prebral na forumih je že TIG (10,5 ID Classic) skorajda predtrd za srnjad, kar pomeni da po strelu naredi še 40-100m. Tako da če se odločaš med 10,5 in 11,5 raje vzemi za oddtenek manj "trdo" kroglo (10,5).
    Kar nekaj lisic sem uplenil z različnimi kroglami, bistveno je mesto zadetka, če zadeneš pleče, bo na drug strani zelo velika luknja, če zadeneš za pleče je možen majhen izstrel premera 2-3cm, če si malce bolj zadaj (v mehko) je spet večji izstrel. Edina krogla, ki se obnese je polnooplaščena, pa še tu se zna pri prečnih strelih zgoditi da koža vzdolžno poči.

  3. #3

    Privzeto

    saj to se mi je dogajal ,če si res točno zadel je še bilo zadovoljivo drugače pa pogrep

  4. #4

    Privzeto

    prinas uporabljamo za lisice šrot

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    pri nas tud z kroglo lisice pokamo,ker se nas bojijo,in nam ne pridejo pod sto metrov
    z šrotom pa kure fujtramo:icon_:

    ...sam res..

    lp

  6. #6

    Privzeto

    Imam rezervirane naboje RWS ID-CLASSIC 30-06 9,7g vendar jih še nisem šel iskat. Naboj rabim predvsem za srnjad, pa tudi prašiče in jelenjad. A je to dobra izbira ali pa bi bilo kaj drugega boljše? Prosim, če mi lahko kdo, ki ima izkušnje s to zadevo, malo opiše kako se kaj obnese ta naboj.

  7. #7

    Privzeto

    ID Classic ni neka nova zadeva,to je bivši TIG. Kar uporabna krogla,ne razbija preveč,zelo dober "šok efekt" na divjadi,ki ponavadi počaka kar tam!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat rtvcokan je objavil: Pokaži objave
    prosim za nasvet uporabljam naboje NORMO VULKAN 7*64 11g ,sem zelo zadovoljen , divjad ponavadi pade na mestu,problem imam z predatorjem lisico,streljam samo z kroglo vendar je pri lisjaku prevelika izstopna rana!!! tako da se mi že včasih kar zasmili ,zdaj bi pa prišel na naboje RWS ID CLASSIC ,VENDAR SE NEMOREM ODLOČITI GLEDE TEŽE 10,5g ali 11,5g imel bi naboj da bi lahko pobral lisico ,srnjad,mufone in prašiče to pomeni do 80kg,stem da bi od lisjaka kaj ostalo prosim za nasvet pa dober pogled.
    Ja kaj bi pa rad imel od lisjaka? Jetrca? Pokoplješ pa ga lahko tudi, če ima malo večjo luknjo.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne boš verjel,ampak nekateri lisice še strelja(mo)jo zaradi kože, oziroma ji vsaj kožo slečemo in je ne vržemo direktno v prvi graben.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    A zaradi kože? A ja?
    No potem pa šibre ali pa polni plašč.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •