Stran 2 od 32 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 313

Tema: Bushnell vs Swarovski, Zeiss, Docter, Meopta

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    zr7 kako zamrznil nezastopim a lece so zaledenele al kaj.no to se je tud meni zgodil na -10 ker sem iz avta dal pusko ven in nazaj v avto in se enkrat ven normalno nabral se je kondenz in je zamrznalo mislim da ni take optike da nebi zamrznala ce so zarosena stekla in prides na mraz.zato pa imam krpico za stela brisat obrises in ti nikol ne zamrzne.zr7 ali si imel kaj drugega v mislih z to zamrznitvijo.kako si delal z optiko tako je se nisi skrbel zanjo ja je lahko ze zanic.no jaz ga 1na mesec generalno zcistim torej stekla v nulo se ve z cim ne in rahlo ha namazem z nekim vojaskim oljem nevem kak se imenuje neki na break..... na rahlo seveda tanki filter seveda ne po lecih in mam zeissa ze dobrih 8let brez napake.
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    ...mislim da ni take optike da nebi zamrznala ce so zarosena stekla in prides na mraz....
    Mislim, da je...

  3. #13

    Privzeto

    Titan, glede na to da naj bi imel swarowski garancijo 30 let, potem nebi smel pri dvajsteih letih rositi od znotraj. Pa moj ni star niti 10 let. Pa tudi bushnella ne hvalim, ker z njim nimam izkušenj. Vem pa da me bo dosti majn glava bolela, če se mi bo rosil daljnogled za 200€ kot pa swarovc za 1000+€.

  4. #14
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    ZR7 seveda si čakal ,da še enkrat povem ,dase slikce o zamrznitvi in pogledu skozi Bushija nahajajo v rubriki "vreme trenutno" slikano pa je bilo ob prisotnosti štirih forumašev ki so tudi na sliki. Torej taka optika je in imenuje se Bushnell.

    Titan saj jaz te ne prepričujem da kupiš Bushnella,kar imej tisto kar ti najbolj odgovarja ,tudui jaz sem optiko na svojem lovskem orožjuprilagodil svojim potrebam.

    In kot sem ti že napisal,če me bo kar koli po recimo 20 letih pri Bushnellu motilo ,ga bo trgovec brez besed zamenjal za novega in bo stvar urejena. Res pa je ,da ti mora daljnogled montirati puškar in to overiti,ti moraš papotem urediti še uprašalnik in ga poslati na bushnell. Garancija potem postane doživljenska.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #15

    Privzeto

    Jaz imam izkušnje z obemi cenovnimi rangi.
    Imel sem Bushnella Elite, ter sedaj imam samo Zeisse.
    Vsi so bili OK za kar sem jih jaz rabil.

    Se kregati okoli tega, je brez veze. To je isto kot da bi se kregali čigava žena je lepša in čigava žena je boljša v postelji. Vsakemu paša nekaj.

    Bi pa še nekaj povedal. Solovec, ki je že krepko v letih ima enega Bushnella Baner, že več kot 25 let. Puška mu je z daljnogledom padla v tolmun in bila noter par 10 sekund, preden jo je pobral ven iz vode. In kaj zdaj. po 25 letih mu baner še vedno služi in ga ne zamenja za nič na svetu.

    Vsak naj bo s svojim zadovoljen.

    Tudi jaz sem zadovoljen s svojo Ibizo TDI in Vitaro, čeprav bi bil tudi zadovoljen z Avdijem in Toyoto.

  6. #16

    Privzeto

    Bolj gotova pot do osebne sreče je, da si želiš tisto kar že imaš, kot pa da si želiš nečesa, česar si ne moreš privoščiti.

  7. #17

    Privzeto

    Tudi moj Bushnell Banner po 25-ih letih še vedno služi svojemu namenu.
    No coment!
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  8. #18

    Privzeto

    Da bodo stari bolj jasne tudi tistim, ki to temo niso spremljali na bišem forumu, je potrebno povedati se Bushnell ne more primerjati z Swarovcem, Zeissom , niti z Doctorjem, za enkrat pa niti z meopto.

    Imam 4 letnega japonca z lastnostmi Elitte 3200(3,5-10x50), pa se z mojim 12 let starim Swarovcem (3-12x50 PV-N) niti pribljižno ne more primerjati. Zorno polje je skoraj enkrat manjše, kontrast, ostrina in svetlost so močno slabši, križ se slabše vidi, nastavitev križa je dosti slabša, nastavitev dioptrije je nezadostna, ima kratek tubus, o estetiki ne bom sodil, raingard za enkrat zelo dobro dela in imam občutek da je to zelo fina zadeva, pravijo pa da je zelo občutljiva.
    Tako na oko bi rekel, da ju ločita najmanj dva svetova, zelo konkretno pa sta za kakšnih 1300 Evrov narazen.

    Pač jabolk in hrušk se ne da primerjati in bi lahko že prosim zaključili s tako povšalnimi primerjavami, kot je v naslovu teme?

    Vprašanje, ki je smiselno je lahko:

    Kateri strelni daljnogled v povečavi in premeru objektiva npr. 3-9x42 je najboljši, ne dam pa več kot x EUR?

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Bushnell nedvomno za svoj denar ponuja daleč največ.
    Sam imam busnella trophy 3-9x40,cena:smešnih 150e,za takšno ceno ne moreš pričakovat kaj več.kapo dov!

    Pri hiši pa so tudi 3 swarovski,15 let star 4x32(namontiran na bokarci),25let star 6x42(trenutno zavit v coto in spravljen v škatli).Pri 4x32 še ni bilo kakšnega problema,špila kot mora,6x42 pa je pred 2 letoma začel jamrat,pri nastavljanju deoptrije se je prestavljal tudi križ,kar pa smo hitro popravili.
    No za božička pa je oče dobil swarovca z6i 2-12x50,težko bi verjel da je pri kateremkoli bushnellu tako kristalna slika.

  10. #20

    Privzeto

    No tkole! Bom pa še jaz dodal svoje,sicer sem že na prejšnjem forumu,pa vseglih!
    Meni ne more nihče več na tem svetu prodat Swrovca,ker je za moje pojme zanič! Primer 1. : 4x32 star 5 let,je spustil po 2eh letih! Pa nisem z njim padel al pa kaj druzga! Z uveljavljanjem garancije sem imel sama jajca,ker so ti avstrijci zarukani na vsak način hoteli najti dlako v jajcu in so hoteli da sem rešpetin jaz frderbal! Drugi primer,Swarovc 6x42 je naredil isto,s tem da še križ ni držal strelov! Tega so mi sicer popravili,ampak zelo slabo,od servisa naprej mi kar naprej odpada guma na okularju....
    Tretji primer,Swarovski SLC 10x42 crkava kot po tekočem traku,ker ga na servisu ne zrihtajo tako kot bi blo treba (pušča vlago,ko to zrihtajo ga še iz trgovine pošljem nazaj , ker so frderbali gumb za nastavitev ostrine...)
    Za moje pojme ni boljšega daljnogleda od Kahlesa,za njim pride S&B,pa Meopta in Zeiss,s tem da se daljnogledi nižjega cenovnega teh proizvajalcev (S&B Hungary,Zeiss America...) niti približno ne morejo primerjati z kakim Bushnellom!
    Pravim tako,da naj vsak kupi tisto kar si pač lahko,samo ne Swarovca! Ti že dolgo ne delajo več takih daljnogledov kot so jih včasih! Pa še,njihova tako opevana 30 letna garancija ne valja! Če imaš Habicht 4 ali 6,ti ga za živo glavo ne bojo hotli popravt pod garancijo (pa je lahko star 10 al pa 15 let),ampak ti ga bodo poslali v neko drugo fabriko,ki so ji prodali licenco in boš servis prav lepo mastno in pošteno plačal!

Stran 2 od 32 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •