Stran 1 od 32 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 313

Tema: Bushnell vs Swarovski, Zeiss, Docter, Meopta

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto Bushnell vs Swarovski, Zeiss, Docter, Meopta

    veper a si ti mel se kako drugo optiko kakor tega bushnella.ze zdaj mi delujes srecan kaj bi sele bilo ce bi imel swarovca zeissa doctorja meopto.......
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pozdravlen Titan!

    Odgovor na tvoje vprašanje je preprost. Da imel sem tudi drugo optiko in sicer vse moje puške so bile opremljene z Swarovci in to z precej kvalitetnimi,saj je bil najstarejši ki sem ga prodal(prodal sem namreč vse) star sedem let.Prodal pa sem jih enostavno zato,ker sem imel preveč problemov z njimi in njihovimi hibami(rosenje,puščanje vode,brizganje olja oziroma masti po notranjost leče,meglil pa se mi je tako in tako vsak čim sem ga nesel na dež ali pa v hud mraz.) Saj ne rečem da so slabi ,so izvrstni daljnogledi,ki so narejeni za ljudi,ki optiko in orožje uporabljajo predvsem v lovski omari, suhem vremenu in na čakanju na preži .ki je obvezno pokrita . Razumljivo saj so pregrešno dragi in se ob vsaki praski ali pa kapljici ki pade nanj kar trga srce. Zato sem izbral Bushnell ,ki mi je bil ponujen v testiranje in ga res do dobra stestiral. Ni me razočaral in dal mi je popolnoma enakovredne rezultate kot pred njim Swarovski, ob nekaterih prilikah pa ga je celo prekašal. Ko sem hotel uveljavljati garancijo pri Swarovskem mi je trgovec(ne bom izdal imena) povedal da ga bo poslal tja in tja in da ga bom dobil popravljenega takrat in takrat ,če pa bodo ugotovili,da je bila napaka moja bodo popravilo lepo zaračunali. Počil mi je križ pri strelu z risanico kalibra 300WM in to na tekmi ob 100 letnici ribniške družine. Počil mi je pri tretji desetki.
    No daljnogled so mi res popravili in vrnili čez pol leta popravljen vendar je od takrat naprej križ ob spuščanju plesal za dva cm levo,desno.

    No in druga zgodba. Kupil sem povprečnega Bushija in šele ko sem ga zmontiral sem opazil,da nikakor ne morem pri povečavi x9 dobiti popolnoma čiste slike ozadja in križa.Torej eno ali pa drugo. Pri povečavi 7 pa je bila slika kristalno čista. Omenil sem težavo prodajalcu ,ki mi je dejal ,da naj daljnogled prinesem ,da mi ga takoj zamenjajo. Ker ga imam že montiranega in ker je X7 dovolj in ker mi nese na sto metrov puška zelo zadovoljivo (raztros ima okoli 2,5 cm je 60 let stara predelana preduzeče 44) se nisem odločil za reklamacijo. No trgovec pa mi je dejal da če se bom kadar koli v svojem življenju premislil,naj ga kar prinesem.

    ZR7 za 1,75-5 x32 sem se odločil iz dveh razlogov. Prvi je v tem ,da je izredno kratek in mi ob mojem načinu streljanja (lice rad prislonim precej naprej) to zelo odgovarja. Drugi razlog pa je kristalna slika in idealna prilagoditev na moje oko (saj veš emšo) in ker vedno kadar streljam na premično tarčo (iščem namreč zastreljeno divjad z krvosledcem kot veš) streljam z obemi očesi odprtimi,in ne samo z enim, 1,75 pa zelo odgovarja moji dioptriji tako da je vse skupaj zelo usklajeno. Seveda pa je tudi cena primerna in to je praktično vse.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    veper si pa imel res smolo z swarovci ni kaj.skoraj se mi zdi da malo nakladas oz da te ta firma ki ti je dala bushija za testiranje dobro placa da takole nalagas.dejstvo je v prebranem tvojem postu da si imel vec strelnih dalnogledov firme swarovski in so ti skoraj usi "pocrkal".to ti nevrjamem zal.ze dlje casa spremljam razlicne vrste optik tako od novih pa do lovcev ki jih imajo.no povem vam da poznam priblizno 60lovcev v nasih koncih ki imajo swarovca zeissa in podobne kakovoste firme.ja tudi kak od njih pojamra da mu je "crknil" vendar po dobrem zaslisanju pove da je padel in trescil ob kamen.ali pa ko je cistil pusko z wd40 je se malo lece posprical zraven pol pa joj kak je slaba optika da crkuje.moje mislenje je da pride do okvare optike v 80% zaradi cloveske malomarnosti do optike.odkrito povedano do bushnella sem dobil odpor ze na prvi pogled sam zaradi dizajna.ce pogledamo slike ki jih je dal zr7 gor pod to temo vidimo da je njihova estetika kot da bi dele z fraco nastreljal na dalnogled.zgleda cenena plastika brez estetike.poglej si swarovca kak je narejen ali kako drugo optiko dobrega proizvajalca.zal meni deluje kot optika za na malokalibersko ali zracno.sem pac mnenja ce velik das velik imas.pa brez kakrsne koli zamire
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Titan problem je v tem,da nisi spremljal teme še na starem forumu in pač nekaterih stvari nisi prebral in tako je pač . Napisal si da me dobroplačajo?? ko bi me res plačali bi pisal vse kaj drugega in tudi počel bi kaj drugega. Predvsem pa si sam napisal ,da te je Bushnell odbil že na prvi pogled. Ja veš to je tako kot če bi te kdo povprašal kako pa kaj tvoja žena seksa ,pa bi odgovoril Kaj pa jaz vem eni pravijo tako ,drugi pa drugače.Poanta je v tem ,da moraš zadeve preizkusiti in potem govoriti,če pa si izbiraš orodje po izgledu pa sem tudi že pisal in še vedno čakam na odgovor na izziv. Naj se najde korenjak,ko bo s svojo 10x dražjo puško in optiko ustrelil v enakih pogojih samo 1x bolje od mene z Bushijem na produzeču 44. Boš mogoče ti ta korenjak???.

    Sedaj pa dovolj o tem,da ne bomo zasmetili teme o širokokotnih streljnih namerilnih optičnih napravah ki se jim reče strelni daljnogledi.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5

    Privzeto

    No da stopim v bran vepru, lahko povem, da imama z očetom obadva swarowski habict 6x42 in obema se je začel rositi od znotraj. Meni pred 2 letoma, očetu pa lansko jesen. In nobeden ni daljnogleda poškodoval. Je pa res, da se očetu v 20 letih ni niti enkrat prestavil, čeprav postreli 150 in več nabojev na leto, no jaz še nimam tako dolgih izkušenj z njim, vendar sem zadovoljen z natančnostjo, vendar se mi zdi malo čudno, da lahko daljnogled za toliko denarja spusti vodo.

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    No, takole.
    Prestavljeno da ne bo smetenja med širokokotnimi strelnimi daljnogledi.

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    ... tezka bo saj strelja na 100m 27 in vec od 30 moznih.
    Zakaj težka? 15 ti jaz naklofam na 100m skoraj vsakič ko se lotim. Običajno sicer okoli 24, ampak za 15 si pa res upam staviti.

    Ne vem kaj se nekateri tako zaletavate. Veper želi povedati samo to, da so te drage puške in optike precenjene, glede na to kar nudijo in da stare preizkušene zadeve niso toliko slabše kot so cenejše. Torej je smotrno pri nabavah iskati nek optimum med kvaliteto in ceno in predvsem namenom za katerega bomo puško in optiko uporabljali. In tu je tudi po mojem mnenju Bushnell eden redkih ki ponuja celoten razpon od cenejših do tistih dražjih proizvodov, kateri pa se ob mnogo manjših cenah lahko kosajo z najboljšimi proizvodi drugih firm, za katere pa tudi počasi spoznavamo, da niso vsemogočne.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    teohafy ce te prav zastopim je swarovc od tvojega oceta star 20let.no ce te prav zastopim bi ze lahko razpadel na koscke ker ta optika je svoje dala skozi.nic ni vecno.upam da se bova cez 10let spet cula pa te bom uprasal koliko let je povprecna zivljenska doba bushija.ah brezveze optiko staro 20let primirjate z novim bushnellom novim.
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    ganges lepo to slisati to je use res kar si napisal o optiki.vendar je tudi razlika v kvaliteti zato osebno mislim da lahko range optik med sabo primirjamo.recimo po moje nemormo s&b ali zeissa primirjat z bushnellom.lahko neke okvirne primerjave delamo ampak to ni nic.kolega teohafy oz. njegov oce je imel in se ima swarota starega 20let recimo lovci v nasi druzini imajo zeisse 4x32 stare od 15 do 20let.pa se usi sluzijo svojemu namenu.torej primirjajmo novo optiko z novo in staro z staro.veper a mislis realno da bo bushnell zdrzal 20let moje mnenje je nikoli.pustimu casu cas
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    No, da pristavim še svoj piskrček k znanim firmam.
    Moj še ne 10 let star Schmidt&Bender, s katerim sem dokaj zadovoljen, je lani na gamsji jagi prav lepo zamrznil. Pa ni bilo dosti pod nulo.
    Je toliko star rešpetlin tudi že za v staro šaro? Če da, potem za tako gosto menjavanje raje kupujem cenejše, ki ne zamrznejo.

Stran 1 od 32 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •