Stran 30 od 32 PrvaPrva ... 2026272829303132 ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 313

Tema: Bushnell vs Swarovski, Zeiss, Docter, Meopta

  1. #291

    Privzeto

    Živjo
    z zeissom 2.5-10x50 sem kar nekaj komadov ustrelil na 200 in tudi 300m
    pri tem nisem opazil nobene paralakse vse je ležalo blizu nastrela.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #292
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Jaz mislim, da ima skoraj vsaka povprečna puška več raztrosa na 300m kot povprečni daljnogledi napake zaradi paralakse.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #293

    Privzeto

    Zadeva ,ki ima nastavljivo paralakso je uporabna,sam moraš pa vedet na kolk daleč boš streljal,vsaj približno,ker drugače ti ne pomaga veliko pa mal

  4. #294

    Privzeto

    andrej win, denis jež
    Od paralakse nimata pojma! Okrog tega je bilo že dosti rečenega in tudi napisanega.

  5. #295
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    andrej win, denis jež
    Od paralakse nimata pojma! Okrog tega je bilo že dosti rečenega in tudi napisanega. :
    Seveda Franci,saj ne odkrivamo vode na Marsu..
    Če nekateri že vse veste,nam dajte še drugim možnost,da spoznamo kako se stavri streže! :icon_smile:

    Verjetno res nimam pojma ja..
    ...zato pa bi prav prišlo mnenje kakega strokovnjaka! povoj,kje smo mi brcal??

    Vsak nsvet bo dober,pa tudi če bo "slab"
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  6. #296

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    andrej win, denis jež
    Od paralakse nimata pojma! Okrog tega je bilo že dosti rečenega in tudi napisanega.
    Ja franci pozdrav isvoje kolege v Zeissu,kot zgleda si velestokovnjak na področju optike,jaz res ne vem dosti od paralakse,ker kar kupim je kvalitetno drugače raje ne kupim tako da me paralaksa za enkrat ni motila,vem pa približno kaj je.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #297

    Privzeto

    Paralaksa je "gun une,zarat kerga so zanč rešpetini,ne pa zakopiščk"!! Nehejte no......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #298
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    No, ko smo prišli tako daleč glede paralakse pa tudi mene zanima kako vi vidite, da se križi pri spremembi pozicije očesa premakne točno za recimo 2cm na 300m oddaljeni tarči? Sam namreč pri svojih daljnogledih še nikoli ob premikanju glave nisem zaznal tako finih sprememb pozicije križa glede na tarčo. Si niti ne znam predstavljat kako bi naj kdo od vas to videl. Sploh, ker je napaka paralakse mnogo večja in bolj vidna pri merjenju na razdaljah do 100m, nato pa zmeraj manj.
    Last edited by De_Tomaso; 23. November 2009 at 22:08.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #299

    Privzeto

    Mene to tudi zanima......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #300
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    81

    Privzeto

    Puško ali pa sam daljnogled vpneš v primež. Nastaviš križ na eno oddaljeno točko. Nato pa premikaš glavo gor ,dol, levo ,desno. Vsako odstopanje od točke ti pokaže paralakso.

Stran 30 od 32 PrvaPrva ... 2026272829303132 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •