Stran 5 od 17 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 167

Tema: 7x57R

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zdaj pa nastrelit, pa hitro sprobat vsaj na kakšnem srnjaku, pa poročaj nam.:icon_:

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    če se ne motim je to bivši tig(torpedo ideal geschoss).Tudi mene zanima, kako se bo obnesla, slabo se pomojem sploh ne more

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ja, to je bivši TIG. Obnese se pa fajn, vsaj jaz nimam pripomb čez njo. Sam jo uporabljam v 11,5g izvedbi. In poznam še kar nekaj zadovoljnih uporabnikov te krogle v 7X57R

  4. #44
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Kako se pa TIG obnese na lažji divjadi kot so recimo mladiči in lisice? Ter kako je kaj natančen?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #45

    Privzeto

    Glede na ceno TIG-a je le ta precenjen, tudi ker je konstrukcija že malo zastarela. Ima pa veliko energije, če ne celo največ med tovarniškimi polnjenji.
    Sam sem ga uparabljal v 7x64, in to 10.5 gramske krogle, če si solidno zadel ni bilo težav, če pa si potegnil v mehko si pa iskal, tako kot pri vseh kroglah.
    Potplutbe na srnjadi so bile kar velike, izgodna rana velika vsaj za moško pest.
    Po moje se dobijo ravno tako uporabne, če ne celo boljše krogle za manj denarja.

  6. #46

    Privzeto

    pismo mate vi dnarja, kaj te manjka S&B. Čehi so zakon zadene, ko šus.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  7. #47

    Privzeto

    Moje mnenje je da je 10,5 TIG bistveno pretrda krogla za kaliber 7x57R, vsaj za srnjad. Vsekakor pa ni nobenega dvoma da RWS dela boljše strelivo od S&B, v povprečju. Ali to boljšo kvaliteto res potrebuješ pa je pa že drugo vprašanje.

  8. #48

    Privzeto

    Vzemi Normo Oryx pa boš mel mir za vse večne čase!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    TIG uporabljam v teži 11,5g, če se nemotim je to najtežja krogla v kalibru 7X57R. Potpludbe na srnjadi so za moje pojme ravno prave. Ne vem, zakaj bi bila za srnjad to pretrda krogla? Taka bi torejdelala premajhno luknjo?

  10. #50

    Privzeto

    Je pa dejstvo da TIG krogla ni niti najmanj nežna do cevi!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 5 od 17 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •