Stran 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 167

Tema: 7x57R

  1. #11

    Privzeto

    7x57r doma povnene 11,7g če se nemotim seveda vukan

  2. #12

    Privzeto

    V kalibru 7mm je Vulkan 11g, V 7,62mm je 11,7g. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #13

    Privzeto

    zlatorog prav imas sem se zmotil

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Sam že od samega začetka uporabljam RWS KS 10.5g. Z omenjeno kroglo sem uplenil čez 50 kosov srnjadi, nekaj kosov jelenjadi, muflonarije, 3 pujse in gamsa. Ob relativno dobrem zadetku podpludb ni. S kroglo sem uplenil 2 jelena (eden ca 85kg, drugi 112kg), krogla ni prebila nobenega (streljana malo pod kotom ne pravokotno). Krogli sta bili pod kožo, prav tako mi ni prebila 55kg težkega pujsa lanščaka, zadet je bil skozi obe plečeti, krogla se je ustavila pod kožo.
    "Šolsko" zadeta srnjad le redko obleži v ognju, ponavadi naredi še nekaj metrov, muflon jih naredi še malo več (moj "šolsko" zadet je šel še 100m). Kakor je zadeta divjad malo višje, vse obleži takoj v ognju, včasih tudi pri kakšen "šolskem" zadetku.
    S preciznostjo krogle sem zelo zadovoljen. Poleg tega lahko komentiram še en zadetek na jelena z istim kalibrom s kroglo KS 7g. Jelen je bil zadet v jetra, izstopne rane ni bilo, krvi je bilo 50m, potem pa še kakih 350m sledi, kjer je jelen obležal.
    Tudi lisico sem uplenil s KS 10.5g, izhodna rana velikosti CD-ja
    Borislav Kavčič mi je rekel, da je za 7X57R najboljši Normin Oryx, vendar manj precizen od KS-ja. Oryxa še nisem poizkusil, videl nekaj zadetkov s to kroglo, ki pa so bili "slabi", tako da ne morem kaj konkretnejšega povedat.
    LP

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    RWS ks 7g v tem kalibru ne obstaja.Verjetno si mislil 8g?

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post

    Ja pomota je bla ja

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto Spce

    Malo sem brskal po spletni strani od Sellier&Bellot-a in preberem, da je
    krogla SPCE "The bullet effect depends on the target resistance – it gets deformed in light game to a lesser extent than in heavy game. It is appropriate for clawed game hunting."
    Zanima me, če ima kdo izkušnje z učinkom SPCE krogle v kalibru 7/57R na lisico oziroma velikost izstopne rane??

  8. #18

    Privzeto

    lahko ti povem za kaliber 7x65

    če si kožuhar, pa bi rad izkožil, roke stran od takih kalibrov....

    še .243 win je baje premočan.

    Glede SPCE krogle je pa tudi tako, da je prilagojena za parkljasto divjad, ne za lisice ;)

  9. #19

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če ima kdo izkušnje z učinkom SPCE krogle v kalibru 7/57R na lisico oziroma velikost izstopne rane??
    Najbolj ne priporočam (jo ima oče), sploh pa ne 7X64

  10. #20

    Privzeto

    Za kaliber 7x57r uporabljam HORNADY INTERLOCK SR 175 grainov (11,7g). Srnjad pri strelu za pleče večinoma ne pada v ognju, krvna sled pa je dobra; podpludb skoraj ni. Izstopna rana je praviloma majhna. Krogla se dobro obnese tudi pri divjem prašiču, čeprav prašiče večinoma jagam s kal. 7x64 in z isto kroglo kot pri 7x57r.

Stran 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •