Stran 14 od 17 PrvaPrva ... 41011121314151617 ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 167

Tema: 7x57R

  1. #131

    Privzeto RWS KS 8,2 in 10,5

    Za svojo bokarico 7x57R/12 sem nekako dobil čisto lepo zalogo RWS municije in sicer s kroglo KS tako 8,2 kot 10,5 gramsko.
    Balistika obeh je tukaj:
    http://bock.si/userfiles/file/7%20x%...%208,0%20g.pdf
    http://bock.si/userfiles/file/7%20x%...2010,5%20g.pdf

    Želim si jo pristreliti le na eno od teh dveh, pa me zanima mnenje vseh tistih, ki ste s to municijo imeli ali imate izkušnje. Nameravam jo uporabljati predvsem za strele s preže, tja do 120-150 metrov; srnjad, priložnostno kak ozimec/lanščak prašiča.
    Torej 8,2 ali 10,5? Pa če bo večina za 10,5 (kot predvidevam na podlagi dosedanjih razprav), zakaj sploh izdelujejo lažje krogle?
    Zaloga in izbira je trenutno taka in me mnenja o vseh ostalih (boljših municijah in kroglah) ne zanimajo toliko. Hvala!

  2. #132
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Torej 8,2 ali 10,5? Pa če bo večina za 10,5 (kot predvidevam na podlagi dosedanjih razprav), zakaj sploh izdelujejo lažje krogle?
    Kakor si sam pogruntal, bo večina svetovala 10,5 za te razdalje...
    Lažje izdelujejo za daljše strele, ko je potrebna manjša krivulja... Lov na gamsa ali na kakih poljih ali ...

  3. #133

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kakor si sam pogruntal, bo večina svetovala 10,5 za te razdalje...
    Lažje izdelujejo za daljše strele, ko je potrebna manjša krivulja... Lov na gamsa ali na kakih poljih ali ...
    Hm.Tomaž, jaz sem pa drugačnega mnenja.
    Za daljše razdalje so težje. Ohranijo več energije, ker imajo boljši BC. Ta je pri daljšem strelu dragocena.
    Ravnohrib ti kar mirno pristreli na 8,2g. Manj odsuna, bolj natančen strel. Moči za tvoj način lova in divjad pa še vedno preveč.
    Moji prijatelji in jaz uporabljamo v večini 7,8g v cal 7mm.

  4. #134

    Privzeto

    8g kegelspitz na 100m ne dosega 2500J. In manjša hitrost manjše potplutbe.Glede na to da je KS dokaj mehka krogla. Odsun pa pri 7x57R ni tako močan da bi bili zadetki zaradi tega boljši z 8g kot 10,5g.
    Moj glas gre 10,5g še boljše pa je če je 18,5g
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #135

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrib ti kar mirno pristreli na 8,2g. Manj odsuna, bolj natančen strel. Moči za tvoj način lova in divjad pa še vedno preveč.
    Moji prijatelji in jaz uporabljamo v večini 7,8g v cal 7mm.
    Alojz, kaj pa lahko rečemo oz. pričakujemo glede podplutb in razbijanja? Mislim, če bi bile kakšne bistvene razlike pri teh dveh krogalh? Verjetno bom, če bo Diana tako dala, maksimalno 3 kose srnjadi na leto uplenil, tako da kakšnih hudih eksperimentov ne bom mogel sam delati.

  6. #136

    Privzeto

    KS jaz sicer ne maram.
    Je pa bolje natančni strel v sredino za plečko, kot kjerkoli. Ob natančnem strelu bodo tudi poškodbe manjše saj prestreli le rebra in ne kakšne hujše kosti.
    In odsun pri češki bokarici je kar zoprna zadeva. Pa še optika in mogoče očala pri strelcu pa smo hitro pri "cukanju". Vsaj tisti moji znanci imajo z 7,8g Sierro bistveno boljše rezultate kot z težjimi kroglami. Pa vse pade v ognju.
    Jaz pravim, da je bolje lahka krogla in točen strel, kot težja in slabši strel. Nisem pa še srečal nobenega, ki bi iz lovskih položajev in bokarico z težko kroglo bolje zadel kot z lahko.

  7. #137

    Privzeto

    Za nekatere je KS odličen za nekater je KS slab. Enim razbija enim dela super. Moje mnenje je da je za srnjad in gamsarijo za težjo divjad so druge boljše krogle.
    Vsak ima svoje standarde za dobro kroglo. Za vsako kroglo ko kdo sprašuje če je dobra je toliko takih ki jo kritizirajo in toliko takih ki jo hvalijo eno in isto sranje vedno, ko kdo sprašuje za nasvet.
    Najbolj me razkuri ko nekdo izjavi da določen kaliber pa tolče.
    Tolče strelca ki nima za sabo dovolj treninga in ga bo vsaka tolkla.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #138

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Najbolj me razkuri ko nekdo izjavi da določen kaliber pa tolče.
    Tolče strelca ki nima za sabo dovolj treninga in ga bo vsaka tolkla.
    Tega nisem nikoli napisal. Tolče češka puška (razen Super Brno). Za moje pojme ima preravno kopito. Pa marsikdo ima še daljnogled neprilagojen.
    Praviš, da tolče tiste, ki imajo premalo treninga. Kdo od povprečnih lovcev ga pa ima? Saj ravno zato pa priporočam lažje krogle ker predpostavljam, da niso vsi vrhunsko natrenirani.
    Sam sem svoje čase dnevno postrelil po 30 nabojev z vojaško puško. Zato vem kakšna je razlika med karabinom in češko bokarico. Pa daleč od tega, da je slaba. Odlična je. Le izurjen strelec mora biti zadaj. Je pa sigurno bolj zahtevna kot karabinka. Zato se ne strinjam, da bo takega strelca vsaka puška tolkla.

  9. #139

    Privzeto

    Nisem mislim vas osebno da ste to izjavil. Nasploh se velikokrat sliši da recimo 30-06 tolče pa podobne smešne ugotovitve.

    Sicer pa Ravnohribu priporočam 10,5gKS zaradi potplutb. Kolega je v 7x64 streljal 8g KS in je bilo kar grdo za pogledat,potem je prešaltal na 10,5g in je bilo občutno boljše,govorim za srnjad. Kot smo pa že velikokrat ugotovili ko gre debata o kroglah vsak ima svoj pogled. Nekomu je pomembno da pade na mestu,nekomu je pomembno da je meso čimmanj onesnaženo. Meni osebno je najbolje nekaj srednjega in to sem našel v EVO krogli sploh pri 300WM.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #140
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hm.Tomaž, jaz sem pa drugačnega mnenja.
    Za daljše razdalje so težje. Ohranijo več energije, ker imajo boljši BC. Ta je pri daljšem strelu dragocena.
    Ravnohrib ti kar mirno pristreli na 8,2g. Manj odsuna, bolj natančen strel. Moči za tvoj način lova in divjad pa še vedno preveč.
    Moji prijatelji in jaz uporabljamo v večini 7,8g v cal 7mm.
    Pri razdaljah, na katere streljamo na lovu z 7x57r mislim da BC ni stvar ki bi te mogla zanimat ampak konkreten padec... In glede na to da bo ta razdalja do 150m res ne vidim zakaj bi uporabil lažjo kroglo, glede na to da ima manjšo prebojnost in dela definitivno večje potpludbe...

Stran 14 od 17 PrvaPrva ... 41011121314151617 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •