Stran 13 od 17 PrvaPrva ... 391011121314151617 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 167

Tema: 7x57R

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ko je imel moj pripravnik tak problem, sem ugotovil, da je imel razrahljano suhl montažo.
    Tudi jaz se nagibam k enaki ugotovitvi, ker sem imel pred leti enako težavo. Zadetki so bili nizki, vzrok pa odlotan in prevzdignjen prednji del Suhl montaže.

    Hitro k puškarju.

  2. #122

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Poskusi z najlažjo kroglo, 8g ali manj .
    Problem lahkih krogel je, da so hitre. Hitrejša pa ima višje zadetke.
    Čeželiš zadetke nizko vzemi 11g in minimalno polnitev. Hitrost je 605m/s in temu primerno nizki zadetki. Zaradi teže je še vedno dovolj energije, ne bo pa podpludb, kar pa je tudi dobro.

  3. #123
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Problem lahkih krogel je, da so hitre. Hitrejša pa ima višje zadetke.
    Čeželiš zadetke nizko vzemi 11g in minimalno polnitev. Hitrost je 605m/s in temu primerno nizki zadetki. Zaradi teže je še vedno dovolj energije, ne bo pa podpludb, kar pa je tudi dobro.


    Odvisno za kaj ?

  4. #124
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Problem lahkih krogel je, da so hitre. Hitrejša pa ima višje zadetke.
    Čeželiš zadetke nizko vzemi 11g in minimalno polnitev. Hitrost je 605m/s in temu primerno nizki zadetki. Zaradi teže je še vedno dovolj energije, ne bo pa podpludb, kar pa je tudi dobro.
    No, pri meni so zadevale lažje krogle nižje, zato sem tudi to napisal

  5. #125

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Odvisno za kaj ?
    Če želi kolega čim nižje zadetke je moj opisani način edini sprejemljiv.
    Lahko se tudi lažje krogle manj polnijo samo potem naboj izgubi veliko potrebne energije kar po mojem ni zaželjeno.
    Predlagam pa, da kolega najprej pregleda sprednji nosilec montaže. Ne morem si predstavljati, da bi puškar dal tako šlampasto montažo iz rok, da se ne more nastaviti.

  6. #126
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zanimivo bi bilo vedet, koliko je puške stara.

  7. #127
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vprašanje laika:

    Ali ne omogočajo težje krogle pri istih polnjenjih zaradi daljšega naleganja večje pritiske in posledično večjo hitrost in višje zadetke?

  8. #128
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če želi kolega čim nižje zadetke je moj opisani način edini sprejemljiv.
    Lahko se tudi lažje krogle manj polnijo samo potem naboj izgubi veliko potrebne energije kar po mojem ni zaželjeno.
    Predlagam pa, da kolega najprej pregleda sprednji nosilec montaže. Ne morem si predstavljati, da bi puškar dal tako šlampasto montažo iz rok, da se ne more nastaviti.
    Mislil sem na energijo 11g krogle pri hitrosti na ustju 605 m/s, ki bi bila na 100m nekaj več kot 1500 J.

  9. #129

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Vprašanje laika:

    Ali ne omogočajo težje krogle pri istih polnjenjih zaradi daljšega naleganja večje pritiske in posledično večjo hitrost in višje zadetke?
    Teoretično da
    V praksi pa imajo lažle krogle večja polnjenja in tudi smodnik praviloma ni enak
    Last edited by alojz1; 13. May 2010 at 10:45.

  10. #130

    Privzeto

    Zanimajo me vaše izkušnje kako se obnese v kalibru 7X57R naboj S&B SP 9,1 g. Starejši lovci ga pri municiji S&B kujejo v zvezde za vso divjad, čeprav ima za jelenjad zakonsko premalo energije (E100 - 2216J).

Stran 13 od 17 PrvaPrva ... 391011121314151617 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •