Stran 11 od 17 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 167

Tema: 7x57R

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa ti meniš o strelu na jelena na 200 m s 7X57 R, kot navaja en forumaš ?
    Menim,da bo padel, ko bo dobil 11,5 g ID Classic iz moje 7X57R za pleče. :icon_mrgreen::angel2:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #102

    Privzeto

    Jaz sem omenil strele na pogonu, kjer pa vsaj pri nas ni mogoče streljat na 200 m ker se pogoni odvijajo večinoma v gozdu. Sicer pa še s preže ne streljam na 200 m. Za strele iz bližine pa je 7×57 za jelena v večini primerov povsem dovolj. Osebno vem za primer ko je jelen padel po 40 m s 7×57, ker sem bil zraven... Strel je bil pa oddan na okoli 50m daljave.
    Sicer pa tako kot sem že na začetku rekel, je pri nas možnost, da boš na lovu streljal na jelena 1 proti 1000. Zato mislim, da ne rabim nosit seboj 30-06 ali celo kakšen "magnum". In spraševal sem za izbiro krogle, debata je pa kar precej zašla od prvotnega vprašanja.

  3. #103

    Privzeto

    Ali ima kdo kaj izkušenj z 11,2g. H-Mantlom od RWS-a ?
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Z njo sem lovil srnjad. Ni razbijaška, dobra krogla.

  5. #105

    Privzeto

    Jaz na karabinu (7x57) uporabljam Normo Oryx 10,1 g! Odlična krogla,učinek na divjadi super,sploh na srnjadi,muflonariji in prašičih! Za "r" izvedbo jo tudi delajo,razlike praktično ni (10 m/s na Vo). Ta kaliber je popolnoma dovolj za vso našo divjad (ok,lih medveda ne),tudi za nekoliko daljše strele. Včasih so vso afriško divjad lovili ravno s tem kalibrom in dosegali zelo dobre rezultate,tako da ne vem zakaj ne bi blo dovolj za našega jelena,samo zadet je treba,to maš pa lahko top pa ti ne bo nucal nič če ne zadaneš tko kot se zagre!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #106

    Privzeto

    Če malo po spominu pobrskam, pa če pogledam koliko čehinj ZH v tem kalibru je bilo in je še v uporabi v predelih, kjer je jelenjad in medvedi, bi rekel, da jih ima morda samo 8x57 več na vesti. Tudi medvedi so padali z 7x57r, samo razdalja pa krogla sta pomembni. Vendar nam predpisi ne omogočajo strela na medveda, ker še ni krogle z 3000 J, jih je pa kar nekaj z 2500 in več, kar zadostuje za jelenjad. Po moje bi jelen s SBT 11,35g tudi na 200 padel, z TIG -om pa še bolj, sam ne če v nogo dobi.

  7. #107
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Nisem želel nič slabega. Ker vidim, da sem nekaterim malo šel proti dlaki...Sem samo povedal kako je bilo pri očetu.

    Saj je res, da če bi ustrelil, bi jelena imel. A takrat ni in se še danes tolče po glavi.

    Še dobro, da je šel po 30-06, da je lahko medveda užgal
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #108

    Privzeto

    Ali kdo uporablja naboj CDP Blaser 10g v kal 7x57R?
    Tudi jaz bi zamenjal municijo, do sedaj sem uporabljal RWS T-Mantel.

  9. #109

    Privzeto

    Probaj S&B, SPCE 11,2 g. Je za vse, samo za jelenjad ne ustreza po zakonsko določeni moči.
    Drugače pa TIG 11.5 g (samo za medveda prešvoh), krogla za vikat, samo kaj ko ob ceni tudi sam zavikaš ...
    Sam imam SPCE in SBT (sierra game king, fila S&B), solovec pa ne more prehvaliti vulkana od norme, ima tudi čez 2500J, kar zadosti tudi zakonu za strel na jelenjad.
    Vsekakor težko kroglo! (to je le moje mnenje, če boš upošteval pa se sam odloči)

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...če nebi sam doma žaub mešal, bi verjetno probal čeha kaj več kot samo na tarčo, glede na to kako ga nekateri hvalite...
    Sam nimam nobenih izkušenj z njim, so pa kolegi, ki uplenijo na leto od 10 do 15komadov srnjadi bolj zadovoljni z njim kot z rws ks, pravijo da jim divjad bolj pada na mestu.

Stran 11 od 17 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •