Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 167

Tema: 7x57R

  1. #1

    Privzeto 7x57R

    Na prejšnjem forumu je bila tema o strelivu 7x57R, tukaj je pa ni, pa bi ponovno načel to temo in sicer katero strelivo uporabljate, kako ste zadovoljni, kaj jagate s tem kalibrom itd. Za skupne love sem puško nastrelil na S&B Sierra Game King 11,3g, na tarčo nese super, nisem pa še nič uplenil, pa me zanimajo vaše izkušnje s to kroglo v omenjenem kalibru. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #2

    Privzeto

    jaz uporabljam kroglo narma vulkan 11'7g.sicer sem uplenil tri srnine mladiče usi padli v 20m podpludb ni.

  3. #3

    Privzeto

    Jaz uporabljam kroglo S&B SPCE 11,2 g. S to kroglo sem zadovoljen.Z bokarico jagam jeseni in pozimi. Uplenil sem že kar neka srn in mladičev pa tudi prašiče, jelensko tele in junico. Pri strelih za pleče podpludb ni bilo opazit, glede učinka pa je najdlje od nastrela obležalo tele cca. 50m pri strelni razdalji cca.90m.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Jaz mam karabin 7x57, uporabljam pa RWS KS 8g. Srnjad mi pada na mestu ali v krogu 20m. Odvisno od zadetka. Izstopna podpludba je velika okoli 15-20 cm, izstopna rana pa okoli 4-5cm. Krvna sled je zelo obilna. Vso srnjad sem do sedaj sam poiskal s svojim nosom.
    RWS ks je zelo precizna krogla, držim isto za pleče na 30m ali pa na 160m.
    Meni se je tudi zdelo, da podpludb ni, samo sem videl da ni tako ,ko sem komad slekel.

  5. #5

    Privzeto

    Jaz uporabljam v bokarci češke 11,2g krogle. Podpludbe so pri čisto vsaki krogli, pa lahko govorijo nekateri kar koli hočejo, sploh med primerljivimi kalibri so razlike zanemarljive. Se mi zdi, da je veliko bolj odvisno od lege zadetka, kot pa od krogle. No, res edino pri 9,3x72R so podpludbe zanemarljive, vendar je ta kaliber zastarel in zelo počasen, srnjad pa ponavadi iščeš kljub odličnem zadetku v krogu 100-150m in strela skoraj ne nakaže.

  6. #6

    Privzeto

    Za skupne love sem puško nastrelil na S&B Sierra Game King 11,3g, na tarčo nese super, nisem pa še nič uplenil, pa me zanimajo vaše izkušnje s to kroglo v omenjenem kalibru.


    Kaliber super in popolnoma dovolj za vso našo divjad, s kroglo pa si ga po moje malo v kamne! Namreč moje izkušnje s to kroglo (ne samo v tem kalibru) so zelo slabe,divjad tudi dobro zadeta ne pada,veliko se je tudi izgubi! Bila je tudi serija teh krogel,ki so v zraku dobesedno razpadale,to se je potem poznalo na divjadi ( če si jo dobil) da je imela več vstopnih ran,ni bilo izstrela,divjad je bila zastreljena.... No,ti primeri so se mi pojavljali pri 30.06,ampak sem se pa zaklel,da te krogle nikdar več neporinem v puško! Kar se pa tiče natančnosti pa se strinjam,natančne pa so,to pa ja!
    Po moje bi blo bolje če bi si izbral Normo Oryx! Odlična krogla!!!!

    lp

  7. #7

    Privzeto 7x57r

    Jaz že preko 30let lovim z kroglo SPCE 11,2g 7X57R v tem času sem uplenil kar precej srnjadi in tudi nekaj gamsov in z zadovoljstvom povem da je večina divjadi obležala v ognju.Dokler bo to strelivo na trgu jaz v mojo bokerico ne bom vtaknil drugega streliva.
    LP!

  8. #8

    Privzeto

    katera krogla razpada dolgin?

  9. #9

    Privzeto 7x57R

    V katerem kalibru uporabljaš 11,7 g Norma-Vulkan? Prvič slišim da obstajajo krogle te teže za 7 mm kal. V kal. 30 ( 7,62 mm ) skoraj ni izdelovalca streliva ki ne bi prodajal strelivo s to težo krogel. Vprašanje je za Majo.

  10. #10

    Privzeto

    Po moje da je mislil 11g Vulkan in sigurno sam polni naboje, ker v tem kalibru ima Norma samo 10,1g Orix. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •