http://lov.mojforum.si/lov-about232.html

Citat dolgin je objavil:
Ali kdo pozna koga,ki bi še znal narediti DOBRO pišččal iz kosti (kune) za klicanje goznega jereba ter zveri?
Citat Hunter je objavil:
Citat dolgin je objavil:
Ali kdo pozna koga,ki bi še znal narediti DOBRO pišččal iz kosti (kune) za klicanje goznega jereba ter zveri?

Sam že kakšno leto delam piščalke za lisico ( miška) trenutno je v fazi izdelave tud zajčji vek.Pri testiranju piščali miška sm večkrat privabil lisico problem je le v tem da more bit pisk skos enak ker če v piščal pihneš enkrat močnej drugič man lisica točno zazna da to ni to.Sploh pa ko enkrat lisica začne it proti tebi nimaš kej več piskat ker je že zaznala lokacijo od kot je prišel pisk,sm večkrat naredil to napako pol pa ker zvok ni čist tak kot ga je zaznala elegantno odvije drugam.

Za kuno piščal ma moj oče,morm enkrat mal pogledat kako pa kaj pol se bom pa tud tega lotu.Sam za te stvari je najbolši jesenski čas al pa zima,trenutno so aktualne povsem druge stvari.


Spomni me v jesen,da se zbere dost kunjih kosti pol bomo pa testiral

lp
Citat mprimoz je objavil:

Mi lahko kdo pove kje pri nas bi lahko kupil to piščal za srnjaka?
Hvala za pomoč, dober pogled!
Citat cervus je objavil:
Citat mprimoz je objavil:

Mi lahko kdo pove kje pri nas bi lahko kupil to piščal za srnjaka?
Hvala za pomoč, dober pogled!
Sem probal to zadevo, zato ti svetujem da raje kupiš ustno harmoniko. Lepše zveni, na lovu bo zabavneje, rezultat pa isti. Pa brez zamere. :lol: :wink: